Wrekin College

355
Ağırlıklı olarak bir günlük okul olmasına rağmen, öğrencilerin yaklaşık dörtte biri, Wrekin’de yatılı olarak eğitim almaktadır. Yatılı öğrenciler, akranlarıyla yaşamaktan doğan bağımsızlık ve toplum ruhunun tadını çıkarmaya sahip olurlar. Yatılı eğitim çok eğlencelidir ve aynı zamanda gençlerin öz disiplin, güven ve başkalarıyla başa çıkma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.
 • Clarkson Evi
 • Roslyn Evi
 • Tudor Evi
 • Bayley Evi
Bütün evler birbirinden farklılık göstermekle birlikte ortak olarak sundukları özellikler mevcuttur. Genel olarak odalar iki kişilik olup banyoludur. Ayrıca ortak alanlar bulunmaktadır.
Wrekin College, 11+, 13+ ve 16+ yaşlarında okula girmek isteyen öğrenciler için bir dizi burs sunmaktadır. Belirli bir yıldaki ödüllerin sayısı ve büyüklüğü, Müdür'ün takdirindedir. Finansal ödülün yanı sıra, bir burs ayrıcalık ve sorumluluklar taşımaktadır. Her bir ödül sahibinin, diğer öğrencilere akademik çalışma ve okulun daha geniş yaşama katılımına yaklaşımlarında örnek teşkil etmesi beklenmektedir. Ödüller genellikle ödülle ilgili yükümlülükleri yerine getirmeye devam etmeleri koşuluyla, Wrekin'deki bir öğrencinin eğitim süresi sonuna kadardır. Ödüller ve burslar yıllık olarak gözden geçirilmektedir.
 • Akademik Burslar
 • Müzik ve Sanat Burslar
Bu ödüllere ilişkin değerlendirmeler, giriş yılı öncesinde Kasım ayında gerçekleşir. Müzik Bursları ayrıca belirli miktarda ücretsiz enstrümantal ve / veya vokal dersi de içermektedir. Bu ödüller için adaylar, okulun normal akademik giriş koşullarını yerine getirmelidir.
 • Spor Bursları
Spor Bursları, sporda üstün yetenekli adaylara verilmektedir. Adaylar seçtikleri disiplinde Wrekin Koleji'nin spor başarısına çok önemli bir katkı sağlamalıdır. Bu burs için adayların bölgesel veya ulusal düzeyde yarışmış olmaları beklenmektedir.
 • Pende Ödülleri
Pendle Ödülleri, spor, müzik veya sanat gibi diğer alanlarda yüksek akademik yetenek ve mükemmellik gösteren çok yönlü öğrencilere sunulmaktadır. Bir Pendle Ödülü isteyenler, 11 +, 13+ veya 16+ seviyelerinde Akademik Burs Sınavına girmeli ve en az bir başka alanda burs standardını karşılamalıdır.
Geniş karayolu ve demiryolu ağlarının avantajlarına sahip olan kentsel konuma rağmen, okul, kapsamlı oyun alanları ve güzel alanlar sağlayan, 400 dönümlük bir kampüste yer almaktadır. Tenis kortları, yüzme havuzları ve daha başka pek çok spor tesisine ev sahipliği yapmaktadır. Wrekin Koleji, 1880 yılında kurulmuş olan ve Shropshire’ın güzel bir parçası olarak gelişen bir okuldur. Günlük ve yatılı olarak 11 ile 18 yaş arasındaki öğrencilere hizmet vermektedir. Wrekin, güçlü bir akademik sicile sahiptir. En iyi İngiltere üniversitelerine öğrenci yerleştirme konusunda oldukça başarılıdır. Okulun yol gösterici prensibi, her çocuğun yetenekli oldukları en yüksek seviyeye ulaşmasına yardımcı olmak, onları girecekleri rekabetçi dünyaya hazırlamak ve onlara gelecek yaşamlarını zenginleştirecek öğrenmenin zevkini ve değerini kalıcı bir şekilde hissettirmektir. Altıncı Form, okulun önemli ve ayırt edici bir parçasıdır. Wrekin, geleneksel yatılılık anlayışının en iyi unsurlarını, yeni ve benzersiz bir altıncı form oluşturmak için kapsamlı bir zenginleştirme programı ile birleştirmiştir ve bir üniversiteye yakın bir entelektüel ve sosyal ortam sunmaktadır.
 1. Sorgulama
Bir soruşturma yapmak, denizaşırı başvuru sahipleri için kabul sürecinin ilk aşamasıdır. Telefonla veya e-posta veya bir eğitim acentesiyle görüştükten sonra, çocuğunuzun raporunu ve verilen bilgileri gözden geçirmek üzere okula gönderebilirsiniz. Bu, Wrekin'in çocuğunuz için doğru bir seçim olup olmadığını belirlemede size, temsilcinize ve okula yardımcı olacaktır.
 1. Kayıt
Okul öğrencinin okul raporunu aldıktan ve başvuruyu ilerletmek isteğini onayladıktan sonra, bir sonraki adım kayıt formunu doldurup yurtdışı kayıt ücretiyle birlikte okula göndermektedir. Bu süre planlanan kabul tarihinden en az önce bir dönem yapılmalıdır. Ayrıca dilerseniz okulu yerinde de ziyaret edebilirsiniz.
 1. Değerlendirmeler
Değerlendirmeler, girişten önce yılın herhangi bir zamanında yapılabilmektedir. Bulunduğunuz ülkedeki giriş belgelerinizi hazırlamak için değerlendirmeler ve seçenekler hakkında daha fazla bilgi için, lütfen kabul ekibine başvurun. Ayrıca unutmamalısınız ki İngilizcenin ana dil olmayan tüm adaylar İngilizce olarak Yabancı Dil (EFL) * olarak değerlendirilecektir.
 1. Onay ve Kabul
Öğrenciler, Wrekin'de, giriş değerlendirmelerinde performanslarına dayanarak bir yer teklifi alırlar. Kabul formunun aslını taşıyan bir belgenin imzalanması ve iade edilmesi, ilgili kabul belgesinin ödenmesiyle birlikte, Wrekin Koleji'nde bir yer onaylanır.