Taunton School

496
1847 yılında kurulan Taunton School, Güney Batı'nın önde gelen ortak eğitimden bağımsız 0-18 yaş arası çocuklar için yatılı okullardan biridir. Uluslar arası öğrenciler için ise 7 ile 18 yaş arasına hizmet vermektedir.
Güzel bir 56 dönümlük alanda yer alan Taunton School, gençleri 21.yüzyılda dünyayı şekillendirmelerini sağlayacak yaşam becerileri ile donatmak için kişiyi samimi ve geniş bir atmosferde besler. Her çocuğun refahı, okulun yaptığı her şeyin özü ve merkezidir. Eğitmenler her çocuğu dirençli, saygılı, kendine güvenen genç erkekler ve kadınlar olmaya teşvik eder ve destekler. Taunton Okulu, tüm bireylerin yeteneklerini ortaya çıkarmak ve beslemek için tüm çocuklara ve genç yetişkinlere tam bir eğitim ve büyüme yolculuğu sunmayı amaçlamaktadır. Taunton School, eğitimin beş ayaklı bir yapı olarak düşünülmesi gerektiğine inanmaktadır - Akademik, Pastoral, Ortak Müfredat, Topluluk ve Küresel Görünüm - ve bu alanların her birinde mükemmelliği hedeflemek için meydan okumaktadırlar. Taunton School, okul hayatının merkezinde akademik çalışmalarla, mükemmel bir şekilde GCSE sonuçlarına ve Güney Batı İngiltere'deki en iyi A-düzeyi ve Uluslararası Bakalorya sonuçlarına ulaşmıştır. Altıncı formdaki tüm mezunların yaklaşık % 96'sı genellikle üniversite veya kolejlere gitmektedirler. Okul genellikle Oxford veya Cambridge'e yılda üç veya dört öğrenci göndermektedir.
 • Taunton Okulunda, tüm yatılı öğrenciler evdeki ebeveynlerin ve ev çalışanlarının bakımı ile kendisini evinde hissediyor.
 • Burada öğrencinin mutluluğuna odaklanılarak, ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurup bağımsızlık içinde büyürken, eğlenceli ve rahat bir aile ortamı sunmak amaçlanmaktadır.
 • Ferah yurtlar, salonlar ve dinlenme alanlarından, internete ve çalışma alanlarına kontrollü erişim sunan özel bir ICT süitine kadar, olağanüstü olanaklarla çocuğunuz, güler yüzlü ve sevecen bir ortamda kendini mükemmel hissedecektir.
 • Yemekler, her zevke ve ihtiyaca uygun geniş bir seçim yelpazesi sunan sıra dışı yemek salonunda verilmektedir.
 • Hafta boyunca ve hafta sonları düzenlenen eğlenceli aktivitelerin ve gerçekleştirilecek etkinliklere katılım sağlanarak öğrencinin eğitimin yanı sıra hayattan keyif alması da sağlanmaktadır.
 1. Adım – Sorgulama
Lütfen çocuğunuzun adı, doğum tarihi, pasaport fotokopisi (uluslararası öğrenciler) ve en son okul raporları (varsa İngilizce'ye tercüme) ve önceki okullarından (varsa) davranış / davranış referansı ile e-posta yoluyla okula iletin. Bunun ardından size bir Kayıt Formu içeren bir bilgilendirme paketi gönderilecektir. Lütfen Kayıt Formu'nu 100 Sterlin kayıt ücretiyle birlikte doldurup iade edin.
 1. Adım - Değerlendirme testleri tamamlandı / Ziyaret ve mülakat yapıldı
Eğer mümkünse çocuğunuzu bir değerlendirme testini tamamlamaya davet edilecektir. Değerlendirmeler üçüncü bir tarafça sürdürülecek ve kendi ülkenizde veya bulunduğunuz okulda tamamlanacaktır.
 1. Adım - Bir yerden kabul alınması
Çocuğunuzun yeri tahsis edildikten sonra, lütfen Kabul Formu'nu depozito ile birlikte iade edin.
 1. Adım - Gönderme talimatlarının gönderilmesi
Taunton Okulu'na katılmanız için gerekli olan tüm bilgiler size giriş tarihleri, ücret tarifeleri, ebeveynlerin kitapçıkları, vasi politikası, tıbbi tazminat formları ve tekdüze liste dahil olmak üzere gönderilecektir.
 1. Adım - Seviye 4 çocuk vizesi için CAS (varsa)
Uluslararası öğrenciler için, size kontrol amaçlı 'Gitmeye Hazır' CAS gönderilecektir. U sayede vizeye başvuru yapabilirsiniz.
 1. Adım - Evrak tamamlandı
Kabul sürecini tamamlamak için, koruyucu detayları, tıbbi anket, tazminat ve izin formu ve konu seçimleri (varsa) dahil olmak üzere tüm evrakları bu noktada göndermelisiniz.
Her yıl Taunton Okulu, Burslar, Ödüller ve Yardımlı Yerler şeklinde özel sanatsal, entelektüel veya spor yetenekleri olan öğrencilere finansal destek sağlamaktadır.
 • Bunlar Akademik, Müzik, Drama, Sanat, Spor, Tasarım Teknolojisi ve Bilgisayar Bilimi alanında üstün yetenek ve potansiyele verilmektedir. Burslar, akademisyenlerin beklentilerine uyduğu sürece çocuğun okul kariyeri boyunca verilmektedir. Burslar, ister günlük isterse yatılı öğrenciler olsun, tüm adaylar için, okulun içinden ve diğer bağımsız ve devlet okullarından alınabilmektedir.