Royal Russell School

163
Royal Russell, üniversite girişine hazırlık için bir dizi GCSE ve seviye kursları sunmaktadır. Ekstra İngilizce dil eğitimi, herhangi bir ek ücret talep edilmeksizin kullanılabilmektedir. Müfredat, öğrencilerin güvenini ve deneyimini inşa eden geniş çaplı geniş katılımlı genişleme etkinlikleri ile zenginleştirilmiştir. Öğrenciler mükemmel sınav sonuçları elde eder ve uzman personelin uzman rehberliği sayesinde, Royal Russell öğrencilerine en iyi Londra ve İngiltere üniversitelerine yerleştirmede büyük başarılar elde etmektedir. Öğrenciler, öğle yemeği, okul, akşam ve hafta sonu etkinliklerinden sonra herkes için bir şeyler sunan geniş bir programdan yararlanabilmektedirler. Galeriler, müzeler ve tiyatrolar dahil Londra'daki cazibe merkezlerini ziyaret etmek için birçok fırsat vardır.
Royal Russell, 110 dönümlük çarpıcı özel park alanında yer almakla birlikte, Londra'nın merkezindeki cazibe merkezlerine sadece 20 km uzaklıktadır. Okul, Londra'nın Gatwick ve Heathrow havaalanlarına bir saatten daha az bir mesafededir. Okul, geniş, kampüs tarzı bir ortamda görkemli binaların ve ultra modern tesislerin bir karışımıdır. Son teknoloji Sahne Sanatları Merkezi, müzik süitleri ve bilim laboratuvarları mükemmel eğitim olanakları sunmaktadır. Kapsamlı spor tesisleri arasında tam boy, ışıklandırılmış AstroTurf oyunu ve 13 tenis kortu, 6 netbol sahası ve hokey sahaları sunan iki adet tüm hava durumlarına uygun oyun alanları bulunmaktadır. Buna ek olarak, futbol, ​​atletizm, yuvarlama ve kriket, geniş ve iyi donanımlı bir spor salonu ve 25 metrelik kapalı yüzme havuzu için üç spor sahası bulunmaktadır.
Kız öğrenciler Kraliçe'nin evinde yaşarlar ve erkekler ise Oxford ya da Cambridge House'dadır. Her Ev bir Housemaster / Mistress ve Vekilleri tarafından yönetilir ve konut öğretmenleri ve Matron / Assistant Housemistress'i vardır. Tüm yatılı personel okul kampüsünde tam zamanlı olarak yaşamaktadır ve yatılı evler haftada 7 gün, günde 24 saat çalışmaktadır. Ayrıca her zaman çağrı konusunda tam yetkili bir hemşire ile bir Tıp Merkezi bulunmaktadır. Tüm yatılı evlerin kendi karakterleri ve tarihi vardır. Yine de, yeni öğrenciler her üç ev için ortak olan bazı elementleri bulacaklardır; Çalışma ve rahatlama için mükemmel tesisler ve dostça ve destekleyici bir ortam yaratmaya yardımcı olacak personel ve üst düzey öğrenciler. Yatılı öğrenciler, öğrencilerin daha bağımsız olmalarına yardımcı olur. Farklı geçmişlerden ve kültürlerden her yaştan öğrencilerle uzun süreli arkadaşlıklar kurabilirler. Öğrenciler organize bir ortamda çalışabilirler ve çalışma saatleri dışında öğrencilerin katılımı ve keyfi için her hafta sonu faaliyet gösteren tam bir program ve geziler de dahil olmak üzere kapsamlı müfredat dışı etkinlikler sunulmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, yatılı öğrenciler GCSE ve A düzeyinde sınavlarda mükemmel sonuçlar elde ederler ve Londra ve İngiltere'deki en iyi üniversitelerdeki yerlere kabul edilirler.
  • Başvuru için yapılması gereken ilk şey, okul ile iletişime geçerek ve okulu ziyaret ederek burayı tanımaktır. Bu sayede bu okul konusunda bir karar kolaylıkla varabilirsiniz.
  • Royal Russell'ın çocuğunuz için istediğiniz eğitim ve deneyimleri sunduğuna karar verirseniz, bir sonraki adım Kayıt Formunı doldurmaktır. Bu aşamada 100 Sterlin (veya Yatılı bir yer için 150 Sterlin) kayıt ücreti ödenir.
  • Daha sonra çocuğunuzun başvurusunu tamamlamak için değerlendirmeler, görüşmeler ve tazeleme günleri ile ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgiler size verilecektir. Bu süreç, çocuğunuzun yaşına bağlı olarak farklı olacaktır.
  • Bir yer teklifi aldığınızda, yeri güvence altına almak için bir Kabul Mevduatı ödenecektir.
  • Önemli katılım bilgileri Mayıs ayında ve eylül ayında katılmadan önce gönderilir.
Altıncı Form bursları, 12 yaşında giren öğrenciler için geçerlidir ve GCSE'de elde edilen A ve A * notlarının sayısına göre verilmektedir. Bir burs, sahibine bir statü verir ve üniversite ve yüksek öğrenim için başvurduklarında referanslarına yansıtılır. Burs sahipleri, diğer öğrencilere örnek olarak görülmektedir ve bu nedenle, burslarını sürdürmek için yüksek standartlarda çalışma ve davranış sergilemeleri beklenmektedir. Burslar ayrıca ücretlerin ödenmesine ilişkin tüm normal şart ve koşullara tabidir.