İRLANDA’DA EĞİTİM

İrlanda Cumhuriyeti, İrlandalılar tarafından “Eire” olarak anılır. Bu ülke inanılmaz bir manzara sunuyor; otlayan koyunlar ve virane kaleler ile süslü yemyeşil kırlar, denize dik olarak uzanan kıyı dağları, kumlu plajlar ve başkent Dublin gibi kalabalık şehirler vardır.

İrlanda Cumhuriyeti Üniversiteleri

Royal College of Surgeons in Ireland

1784 yılında kurulan Royal College of Surgeons in Ireland (RCSI) 200 yıldan fazla süredir İrlanda'da tıp eğitim ve öğretimi vermektedir. Lisans ve lisansüstü düzeyde sağlık eğitimi veren RCSI dünyanın önde gelen tıbbi okullarından bir tanesidir ve okulda eczacılık ve fizyoterapi lisans eğitimleri de bulunmaktadır.

Institute of Technology Sligo

1970 kurulan Sligo Teknoloji Enstitüsünde halen 6.000’den fazla öğrenci bulunmaktadır. Ülkenin en önemli üçüncü düzey kurumlarından biri olan enstitüde tam zamanlı, yarı zamanlı ve çıraklık programları bulunmaktadır. Enstitü önemli işverenler ve şirketler ile olan yakın ilişkileri sayesinde öğrencilerine iş dünyasında ilerleme ve araştırma fırsatları sunmaktadır.

National University of Ireland, Maynooth

İnsanlara, fikirlere ve kültüre adanmış, araştırma ve eğitimin kalitesi ve değeri, öğrencilere olan bağlılığı ve uluslararası düzeyde tanınmışlığı Maynooth Üniversitesi İrlanda’nın en önemli üniversitelerinden biridir. The National University of Ireland ‘ın bir parçası olan Maynooth Üniversitesi, 1997 yılında özerk bir üniversite olarak kurulmuştur. Esasen 1975 yılında Royal College of St. Patrick'in kuruluşuna dayanan kökleri 200 yıllık bir eğitim mirasına sahip olmasını sağlamaktadır.

Dublin Institute of Technology

Dublin Teknoloji Enstitüsü 1887 yılında kurulmuştur ve halen 20.000’den fazla öğrencisi ve 2.000’den fazla öğretim elemanı bulunmaktadır. İrlanda’nın başkenti Dublin şehrinin merkezinde bulunan enstitü teknoloji odaklı yenilikçi bir eğitim sunmaktadır. İşletme, Mühendislik ve Yapılı Çevre, Edebiyat ve Turizm, Fen ve Sağlık Bilimleri alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim veren üniversitenin Grangegorman kampüsü eğitimin merkezdir ve sürekli olarak yenilenmektedir.

İrlanda Cumhuriyeti Üniversiteleri