Dulwich College

532
Kolejde bir yere almak için;
  • Adayın sınavdaki performansına bakılır.
  • Mülakat sonucu değerlendirilir.
Yazılı kağıtlarda başarılı olan adaylar, sınavdan kısa bir süre sonra bir mülakat için davet edilirler. Burada amaç, mülakat için samimi bir ortam sağlamaktır. Bu sırada aday, akademik güçlerini ve Kolej'in genel yaşamına katkıda bulunabilecek bazı ilgi ve yetenekleri hakkında daha fazla kanıt sunma fırsatına sahip olacaktır.
  • Adayın mevcut okulunun Başkanı'ndan gizli bir rapor istenir.
Dulwich Koleji, Dulwich Common'daki 70 dönümlük yeşil alan üzerinde yeniden kurulmuştur. Ana bina, New College, “Onüçüncü Yüzyılın Kuzey İtalyan” tarzında, Parlamento Binası'nın mimarı olan Charles Barry Junior tarafından tasarlandı. Açılışında, Kolej Yöneticileri, 'özlemlerimize ve kaynaklarımıza layık' olduğunu ilan ettiler. 1877'de Barry, Royal College of British Architects tarafından New College Dulwich, Londra'daki Royal Academy of Arts'ın ön cephesi gibi bazı büyük eserleri ile birlikte altın madalya ile ödüllendirildi.
Akademik burslar son derece iyi performans gösteren ve sınav ve mülakatlarında en yüksek notu alan erkek öğrencilere verilir. Giriş sınavlarına giren tüm çocuklar otomatik olarak bir akademik burs için kayıt edilir. Burslar, öğrenim ücretinin% 10'u ile üçte biri arasındaki miktardadır.
  • Müzik, Sanat ve Spor Bursları
Müzik, Sanat ve Spor Bursları için harici olarak başvuru sahiplerinin, Kolej'in tüm giriş koşullarında akademik gereksinimlerini karşılamaları gerekmektedir. Adayların, kendi deyimiyle yaptıkları çalışma, sanatsal ilgi alanları ve yakın zamanda ziyaret ettikleri sergiler hakkında kısa bir kişisel paragraf yazmaları gerekmektedir. Sanat Bursu değerlendirmesi, sanatsal yeteneği ve olağanüstü potansiyeli keşfetmeyi amaçlamaktadır. Başarılı adayın, vaatlerini göstermenin yanı sıra, sanatın boş zamanlarında baskın bir ilgi olduğunu gösterebilen biri olması muhtemeldi.
Yatılı seçenekleri arasında Tam Yatılı, Haftalık Yatılı ve Ara sıra Yatılı sayılabilir. Merkez Londra'dan trenle yirmi dakika mesafede yemyeşil bir çevre etrafında kurulu dört yatılı yurt bulunmaktadır. Old Blew ve The Orchard, 7 yaşından 13 yaşına kadar 55 çocuğun yer aldığı harika bir arazide yer almaktadır. Ivyholme ve Blew House ise her biri geniş en-suite çalışma odalarında 12 ve 13 yaşlarında 40 öğrenci barındırmaktadır. Dulwich Koleji, 1870'lerde Dulwich Common'daki 70 dönümlük yeşil alan üzerinde yeniden kurulmuştur. Ana bina, New College, “Onüçüncü Yüzyılın Kuzey İtalyan” adlı bir tarzda, Parlamento Binası'nın mimarı olan Charles Barry Junior tarafından tasarlandı. Üssü Palladyen bir yapıya sahip olan Barry'ye, üçgensel geçitlerden hayal gücünü finials, taret ve cupolas çatılarına bırakacak şekilde serbest bırakıldı. Açılışında, Kolej Yöneticileri, 'özlemlerimize ve kaynaklarımıza layık' olduğunu ilan ettiler. 1877'de Barry, Royal College of British Architects tarafından New College Dulwich tarafından, Royal Piccadilly, Londra'daki Royal Academy of Arts'ın ön cephesi gibi bazı büyük eserleri ile birlikte altın madalya ile ödüllendirildi .
Her yıl yaklaşık olarak yurtdışından 70 erkek öğrenci kabul eden okul İngilizce, Matematik, Fen ve Sözel ve Sözel Olmayan Akıl Yürütme konularındaki belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca bir yere kabul alan öğrencilerin, yalnızca amaçlarını belirlemek için Fransızca veya İspanyolca sınavına girmeleri gerekecektir.
Çok farklı bir toplumu ağırlayan ve farklı geçmişlerden gelen öğrencilerine bir saygı ve hoşgörü havasındadır. 19. Yüzyılda kurulmuş olan bir erkek öğrenci lisesidir. Dulwich Koleji, Londra'nın merkezine 20 dakikalık kısa bir sürüş mesafesinde ve Heathrow ve Gatwick havaalanlarından sadece biraz daha uzakta yer almaktadır. Çeşitli sportif, kültürel ve macera dolu çalışmaların yanı sıra, Dulwich College da modern sınıf, konaklama ve diğer tesislerde en iyisini bulabilirsiniz. Burası hem Londra’yı yaşayabileceğiniz hem de köy ortamında tarihe tanıklık edebileceğiniz bir yer!