D’overbroeck’s College

530
1977 yılında kurulan ve Oxford şehir merkezinin hemen kuzeyinde yer alan d'Overbroeck's, 11 yaşından 19 yaşına kadar öğrenim veren eş-eğitim bağımsız bir okuldur. Uluslararası yatılı öğrenciler, 1 veya 2 yıllık bir IGCSE kursunda 14 veya 15 yaşında okula katılabilirler. Altıncı Form, İngiliz ve Uluslararası öğrencilerin bir karışımıdır ve bunların yaklaşık yarısı tam zamanlı yatılı öğrencilerdir. Uluslararası öğrenciler dünya çapında yaklaşık 30 ülkeden gelmektedirler.
d'Overbroeck, öğrencilere aktif bir öğrenme yaklaşımı sunmaktadır ve çalışmalarının tadını çıkarmaları gerektiğine inanmaktadır. Öğrenciler, sınıf içi ve dışı fırsatlarla dolu yoğun bir müfredatı yaşayacak ve hayatlarının bir sonraki aşamasına hazırlayacaklardır. Son ISI (bağımsız okullar) denetim raporunun tüm ana kategorilerinde “Mükemmel” olarak değerlendirilmiştir ve İyi Okullar Rehberi d'Overbroeck'i “Bir enerji ve kahkaha yeri” olarak tanımlamaktadır. Çalışmalar, konuşmacılar, atölye çalışmaları, ziyaretler, müzik, tiyatro ve spor ve aktiviteler gibi geniş kapsamlı bir zenginleştirme programı tarafından desteklenmekte ve geliştirilmektedir.
Okuldaki yatılıların çoğu Islip House'da yaşamaktadır. Burası, öğrencilerin yaşamak için modern, davetkar ve rahat bir yer sunan yepyeni bir pansiyondur. Diğer ana pansiyon ise Hayfield Evi'dir. Islip House'daki öğrenciler en-suite banyolu iki yataklı odalarda yaşamaktadır. Hayfield House'daki öğrenciler tek kişilik odalara, ancak ortak banyo olanaklarına sahiptir. Yatılı evler hem eğitici hem de erkek ve kız çocuklarının birbirlerini rahatça dinleyebilecekleri, çalışabilecekleri ve eğlenebilecekleri bir ortak alanı sağlamaktadır. Sosyal alanda masa oyunları oynayabilir, film izleyebilir, çalışma grupları oluşturabilir ve dinlenebilirler. Konaklama, güvenli bir şekilde ayrılan kız ve erkek çocuklarına ayrılmıştır. Her ev, konutta yaşayan ev sahipleri ve yatılı asistanlar tarafından denetlenmektedir. Öğrencilerin, akademik ve sosyal gelişimlerini desteklemek için 24 saat çalışan bir üyesi bulunmaktadır. Her akşam 7 ile 9 saatleri arasında bir çalışma dönemi vardır ve sokağa çıkma yasağı hafta içi saat 10’da başlamaktadır. Her öğrencinin kendi odasında kendi çalışma alanı vardır. Tüm odalarda Wi-Fi erişimi vardır. Yatılı ve günlük öğrenciler için hafta sonları bazı geziler ve ziyaretler düzenlenmektedir. Yatılı evler, Oxford'un güzel bir kısmı olan Summertown'dan tiyatro, yüzme havuzu, eğlence merkezi ve kafelere kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oxford'un merkezi otobüsle yaklaşık 15 dakikadır.
IGCSE programındaki öğrenciler genellikle başladıklarında 14 ila 16 yaşları arasındadır. Ortak Avrupa Çerçevesine (IELTS 4.0 ve üstü) B1 veya daha üstü seviyede İngilizceye sahip olmaları gerekmektedir. Tamamlamanız gereken bir online başvuru formu bulunmaktadır. Bu formun yanında göndermeniz gerekenler şunlardır;
  • Son okul raporlarının veya transkriptlerinin taranmış kopyası
  • Varsa İngilizce yeterlilik kanıtı
  • Pasaportunuzun ve mevcut İngiltere vizelerinin renkli bir kopyası
  • El yazısıyla yazılmış kişisel bir bildiri (okula kendiniz, aileniz, hobileriniz, ilgi alanlarınız ve akademik tutkularınız hakkında bilgi vermeniz gerekir).
  • Başvuruyu değerlendirdikten sonra, uygun durumlarda, İngilizce ve Matematikteki online testlerimizi almaya davet edilirsiniz. Test için 100 Sterlin tutarında bir ücret bulunmaktadır.
  • Tüm muhtemel öğrencileri bir ziyaret ve görüşme için gelmeye şiddetle teşvik ediyoruz, ancak istisnai durumlarda bir Skype görüşmesi ayarlanabiliyor.
  • Tier 4 öğrenci vizesi gerektiren kayıtlı öğrenciler için: Mayıs / Haziran aylarında girişten önce CAS'lar (Kabul Etme Onayları) düzenlenir. Bu öğrenciler için tam yıl eğitim ve biniş ücretinin önceden ödenmesi gerektiğini unutmamalısınız.
Başarı ve potansiyelini gösteren öğrencilere d'Overbroeck'un Altıncı Form burs ve ödülleri verilir. Ayrıca burs alan öğrenciler okulun ve öğrenci topluluğunun yaşamına önemli bir katkıda bulunmaya istekli olmalıdırlar. Bir Altıncı Form bursu veya ödülünün değeri değişkenlik göstermektedir ve her zaman okulun takdirindedir. Ancak burslar öğrenim ücretinin en fazla% 25'i kadardır. Burslar ve ödüller ara sıra bir test aracılığı ile verilebilmektedir. Akademik, Sanat, Müzik, Drama ve Spor bursları sunulmaktadır.