Darrow School Albany

499
New Lebanon, NY'de Massachusetts sınırından ve Berkshires bölgesinden sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan okul, Lübnan Dağı'nın Ulusal Tarihi Simgesel Yapı sitesinde 1932'de kuruldu.
9 ve 12. Sınıf arasındaki öğrenciler için günlük ve yatılı olarak eğitim veren bir kurumdur. Öğrencilerin %80’i yatılı öğrencilerden oluşurken geri kalan %20’lik dilim ise günlük eğitim almaktadır. Ortalama sınıf büyüklüğü 9 kişilik olan okulda nerdeyse birebir eğitim seçeneği vardır. Darrow School, her öğrencinin bireysel yeteneklerini ve ilgi alanlarını temel alarak, üniversite ve yaşamdaki başarının sürekliliğine ilham veren farklı geçmişlere ve yeteneklere sahip öğrencilere hizmet vermeye adanmıştır. Bu görev, liberal sanat ve bilimlere dayanan, bireysel olarak odaklanmış ve yenilikçi sınıf öğretimini proje tabanlı öğrenme ve çevre bilinci ile birleştiren aktif müfredatı aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Darrow aktif, proje tabanlı öğrenmeye kendini adamıştır. Okulun müfredatı geleneksel konu alanlarını yüksek yaratıcı seçmeli derslerle birleştirerek öğrencilerin kendi coşkularını ve büyülerini geliştirmelerini sağlamaktadır.
Shakers'ın bir zamanlar yaşadığı ve çalıştığı tarihi binalarda yer alan Darrow'un öğrenci yurtları, ev gibi rahat bir ortam sunmaktadır. Yurtlar (Hinckley, Brethren's, Neale, Meacham ve Ann Lee) evden uzakta, öğrencilerin rahatlama ve inzivaya çekerken aynı zamanda yatılı okulun faydalarını da kazanmalarını sağlayan ev gibidir. Öğrenciler burada kooperatif problem çözme, diğer insanların mekân ve mülklerine saygı, bağımsızlık kişisel sorumluluk ve tabii ki - bir oda arkadaşı veya iki ile yaşamayı öğrenme gibi yetenekler ile donatılırlar.
 • Paylaşılan alan
Çoğu öğrenci odası çift veya üç katlıdır. Yaşça daha büyük olanlar ve RA'lar (yerleşik asistanlar) tek bir odaya sahip olabilmektedir. Buna ek olarak, herkes ortak alanların korunmasına yardımcı olmak ve yurt ruhunu teşvik etmek için bir sorumluluğa sahiptir. Yatılı öğrenciler, yurtların sorunsuz çalışmasına yardımcı olan eğitimli öğrenci liderlerin (RA) desteğini ve rehberliğinde yaşamaktadırlar.
 • Yurtta anne
Her yurtta dört adet “ebeveyn” (aynı zamanda fakülte üyesi) görevlendirilmiştir. Bunlardan biri, her gece eğlencelere ve proaktif çalışma salonlarına (saat 7:30 - 21:30 arası) göz atmak için görevlendirilmiştir.
Darrow, Ulusal Tarihi Dönüm Noktası olarak adlandırılan orijinal Mount Lübnan Shaker Köyü'nün sahasında yer almaktadır. 365 dönümlük kampüste Pittsfield Eyalet Ormanı'na bitişik olarak, 26 bina (çoğu orijinal Shaker yapısı), çeşitli oyun alanları, tenis kortları, geniş yürüyüş ve kros kayak parkurları, göletler, meralar, meyve bahçeleri, bataklıklar ve geniş bir orman bulunmaktadır. Darrow School New Orleans, NY'de, Massachusetts sınırında yer almaktadır. Kampüs Albany, NY'nin yaklaşık 30 mil doğusunda ve Pittsfield, MA'nın 10 mil batısında yer almaktadır. Nispeten kırsal bir bölgede bulunmasına rağmen, kendi ulaşım araçlarına sahip değilseniz bile kampüse ulaşmanızı sağlayacak çeşitli toplu taşıma seçenekleri bulunmaktadır.
Darrow School'un her yıl 1 şubat tarihinde son teslim tarihi vardır. Ayrıca Ocak ayında yıl ortası kaydıyla sınırlı bir temele sahip bir kabul politikası bulunmaktadır. Adayların dosyaları, tamamlandıktan sonra Kabul Komitesi tarafından incelenecektir. Önemli tarihler:
 • Öncelikli son tarih: 1 Şubat
 • Mali Yardım Son başvuru tarihi: 10 Şubat
 • Karar mektupları ve mali yardım ödemeleri: 10 Mart
 • Kabul onayı: 1 Nisan
Tamamlanmış bir başvuru aşağıdakilerden oluşmaktadır:
 • Başvuru Formu
 • İki Öğretmen Önerisi
 • Uluslararası Başvuru Eki
 • Öğrenci Deneme
 • Ana Deneme
 • Mevcut Okul Transkript
 • İngilizce yeterlilik testi (ana dili İngilizce olmayan tüm öğrenciler için)
 • Bir Kampüs Gezisi (kampüsün 300 milinde yaşayan öğrenciler için)
 • Bir Mülakat
 • 75 $ Başvuru Ücreti
Darrow School, ailenin finansal ihtiyacına ve okulun mevcut fonlarına dayalı olarak nitelikli öğrencilere finansal yardım sunmaktadır. Darrow'un ihtiyaç temelli mali yardım programı, okulun çok çeşitli sosyoekonomik, deneyimsel ve kültürel geçmişleri yansıtan farklı bir öğrenci nüfusu aramasına izin vermektedir.