Concord College

468
Öğrenciler 13 ila 19 yaşları arasındadır ve çoğunluğu denizaşırı ülkelerden gelmektedir. En önemli olguları akademik anlamda eğitim vermektir. Hedefledikleri en önemli nokta akademik anlamdaki başarıdır. 80 dönümlük bir arazi üstüne kurulmuştur. 400’den fazla öğrenciye yatılı olarak eğitim vermektedirler. Oxford ve Cambridge'e her yıl yaklaşık 15 ile 20 öğrenci gönderen bu okulda eğitim süresi 6 gündür. Hafta içinin yanı sıra cumartesi günleri yarım gün süreliğince sınavlara hazırlık kursları verilmektedir. Yürüyerek şehir merkezine gidebileceğiniz bu okul aynı zamanda doğanın içinde yer alan konumuyla da dikkat çekmektedir. Yüksek hedefleri olan bu okulda her öğrenci ile bireysel olarak ilgilenilmekte ve onların potansiyelleri üstünde özenle durulmaktadır.
17 yatılı rezidansın her biri boyut ve düzen açısından farklılık göstermektedir. Şu anda mevcut olan yaklaşık 490 yatılı yer vardır ve bunların çoğu, kıdemli öğrenciler için mevcut olan 210'dan fazla banyolu odaya sahip tek kişilik odalardır. Bazı çift kişilik yatak odaları vardır ve bunlar yerleri en geç rezerve edilen öğrencilere tahsis edilmektedir. Her yatılı evde, yatmadan önce öğrenci refahını kontrol etmek ve öğrencileri sabah uyandırmak için görevleri paylaşan en az iki Yatılı Ebeveyn vardır. Öğrenciler dönem boyunca çoğu cumartesi sabahı ders görür veya testlere girerler. Bunun ardından öğlen yemeği sunulur ve öğleden sonra alışveriş yapmak için Shrewsbury'ye seyahat eden öğrenciler için ücretsiz otobüs servisi verilir. Akşam saat 16'dan sonra ise Altıncı Form öğrencileri için Shrewsbury'deki sinemaya da ücretsiz otobüs verilmektedir. Ayrıca cumartesi gecesi kampüste genellikle bir disko vardır ve yıl boyunca birçok özel etkinlik düzenlenmektedir (örn. Hallowe'en, Divali, Sonbahar Mooncake Festivali, Noel, Sevgililer Günü, Çin Yeni Yılı). Pazar, birçok öğrenci için daha sessiz bir dinlenme günüdür. Bazıları Pazar sabahı Shrewsbury'de kiliselere giden otobüse binmeyi tercih etmektedir.
  1. Bir başvuruyu göndermeden önce, öğrencinin tüm şartları karşıladığını doğrulamak için ilgili yıl grubu için giriş kriterlerini gözden geçirmeniz önerilmektedir.
  2. A Seviye, GCSE veya Form 3 (9. sınıf) çevrimiçi Başvuru Formunu doldurun. Bu form, gönderildikten sonra otomatik olarak Kabul Sekreterine yönlendirecektir. Bir yatılı yer için yapılan tüm başvurular için 110 € tutarında iade edilmeyen bir kayıt ücreti ödenmektedir.
  3. Çevrimiçi başvuru formunu gönderdikten sonra, lütfen öğrencinin son okul raporlarını (önceki iki yıl boyunca) Koleje gönderin. Ayrıca yardımcı olabilecek diğer bilgileri de (örneğin sertifikaların veya referansların kopyaları) ve öğrencinin pasaportunun bir kopyasını da eklemelisiniz. Bunlar, Admissions@concordcollege.org.uk adresine ek olarak e-postayla gönderilebilir.
  4. Kabul Sekreteri, başvurunun alındığını kabul eder ve sürecin bir sonraki aşaması konusunda sizi bilgilendirir.
  5. İngiltere'deki diğer birçok bağımsız bağımsız okulun yanı sıra, Concord Koleji artık Kolejde bir yatılı yer için yapılan tüm başvurular için UKiset (Birleşik Krallık Bağımsız Okullar Giriş Testi) değerlendirmeleri sonucu almaktadır. Öğrencinin, tamamlandıktan sonra doğrudan Kolej'in Kabul takımına gönderilecek olan UKiset değerlendirmelerine katılması için ayarlama yapmalısınız.
Başvurunuz, aynı zaman dilimi için diğer tüm uygulamalarla birlikte aşağıdaki zaman ölçeklerine göre yapılacak ve değerlendirilecektir:
  • Eylül girişi için kararlar, giriş tarihinden 10 ay önce Kasım ayında yapılacaktır.
  • Ocak girişi için kararlar, giriş tarihinden 14 ay önce Kasım ayında yapılacaktır.
Ekim incelemesinden önce, bazı öğrenciler daha fazla giriş sınavına girmek için davet edilebilmektedir. Eğer böyle bir şey gerekli olursa yaz aylarında bilgiler e-posta yoluyla gönderilecektir. Mülakatlar aşağıdaki gibi istenebilmektedir:
  • Kolejde şahsen ziyaret etmek
  • Yurtdışında düzenlenen bir toplantıda, yurtdışındaki birçok ziyaretten biri sırasında Concord'un personelinin bir üyesiyle görüşmek
  • Yukarıdaki iki seçeneğin mümkün olmaması durumunda Skype ile
Daha sonra yer verilip verilmeyeceğine karar verilmeden önce tüm bilgiler Müdür tarafından gözden geçirilir.
Okulun standartlarının yüksek olması rekabet ortamını da artırmaktadır. Bu sebeple gerçekten başarılı öğrenciler bu okula kabul almaya hak kazanmaktadır. 9. ve 10. Sınıflara (Form 3 ve Form 4) giriş için öğrencilerin çok çeşitli GCSE Seviye deneklerinde A * veya A derecelerine ulaşma şansına sahip olmaları beklenmektedir. 12. sınıfa girebilmek için ise öğrencilerin A Seviye derslerinde A *, A veya B notu elde etme potansiyeline sahip olmaları istenmektedir.