Claremont Independent School

328
Bir öğrenciye burs verilmesi, belirli sorumluluk ve beklentileri de beraberinde getirmektedir. Öğrenciler başarı için aç olmalılar ve Claremont topluluğunda lider rol oynamaya hevesli olmalılardır. Burslar, bireyin okulun hayatına coşkuyla katkıda bulunduğu sürece, bir öğrencinin okula devam etmesi için tasarlanmıştır. Burslar yıllık olarak gözden geçirilmektedir. Bütçenin büyüklüğü ve sayısı CSS Direktörü ve Yöneticisinin takdirindedir. Performas sanatları, spor ve akademik eğitimler için burslar mevcuttur.
Okulda günlük ve yatılı okullar bulunmaktadır. 1925 yılında kurulan The Nursery, Pre-Prep and Prep School, St Leonards'da 125 dönümlük bir arazi üzerinde kurulmuştur ve 400'den fazla öğrenciyi eğitmektedir. 2011 yılında ise müdür Giles Perrin tarihi Bodiam köyünde Claremont Kıdemli Okulu'nu kurdu. 2011 yılında 40 öğrenci ile başlayan Senior School, bugün 310'dan fazla öğrencisi, canlı bir Altıncı Formu ve iki yeni yenilenmiş pansiyonuyla iyi bir öğrenim merkezidir. Claremont'ta amaç, her çocuğun yaşamları boyunca onlara destek olacak öğrenme konusunda olumlu ve proaktif bir tutum geliştirmesidir. Güçlü akademik, ortak müfredat dışı ve pastoral ekipler, her bireyin yoğun ve canlı bir ortamda bilgi, güven, benlik saygısı, iyi öğrenme alışkanlıkları ve ahlaki bir anlayış geliştirme olanağına sahip olmasını sağlar. Bu durum ise küçük sınıf boyutları ve canlı, yaratıcı öğretim sistemi ile geliştirilmiştir.
Claremont iki kampüs genelinde olağanüstü özelliklere sahiptir. Bunlar arasında spor salonları, yüzme havuzları, her spor sahası, Astroturf saha, tiyatro, Gösteri Sanatları Merkezi, Orman Okulu ve elbette pek çok iyi donanımlı ve kaynaklanmış derslik ve uzmanlık alanları bulunmaktadır. Ayrıca Doğu Sussex'teki iki kampüse ek olarak, dilbilimsel becerilerini günlük durumlarda uygulamak için çocukların yıl boyunca ziyaret ettiği kuzey Fransa'daki Saint-Omer'de de bir çalışma merkezi daha bulunmaktadır.
Claremont, her biri kendine özgü karakteri olan, her ikisi de güvenli, konforlu ve yapılandırılmış konaklama sunan iki pansiyon binasına sahiptir. Her iki ev de kampüs dışındadır, çünkü öğrencilerin her gün ve hafta sonunda okuldan ayrılmalarının hayati bir önemi olduğuna inanılmaktadır. Buna ek olarak, yerel topluma daha yakın olmak, uluslararası öğrencilerin gerçek deneyimlerden faydalanabilmelerini ve İngilizce dil becerilerinin gelişmesine yardımcı olmaktadır. En yüksek standartlara ve 44 öğrenci kapasiteli alana sahip Pyke House, Hastings Savaşı'nın İngiliz Mirası bölgesine bitişik ve Battle tren istasyonuna sadece beş dakikalık yürüme mesafesinde, tarihi Battle şehrinde yer almaktadır. Ayrıca Londra Charing Cross istasyonuna bir buçuk saatten daha az bir sürede direkt bir servis de bulunmaktadır. Clyde House, yeni yurttur ve Hazırlık Okulu'na sadece birkaç dakikalık sürüş mesafesindedir. 60 öğrenciye kadar kapasitesi olan bu evde çok sayıda tek kişilik oda ve yüksek oranda en-suite banyo bulunmaktadır.
Claremont Senior School'un Altıncı Formda çalışmak için belirli engelleri yoktur; bununla birlikte, tam bir A Seviye programı yürütenlerin, GCSE'de en az beş A * C derecesine ve A Düzeyinde okumak istedikleri konularda en az B notuna sahip olması beklenmektedir. Bazı durumlarda ise bu eşik daha yüksek olabilmektedir. Okul, öğrencilerin bir dersin talepleri ile başa çıkmayacağı düşünülürse, belirli derslere girmeyi reddetme hakkını saklı tutmaktadır.
Claremont Sixth Form yerel ve ulusal işletmeler ve endüstrilerle anlamlı ilişkiler geliştirmeye kendini adamıştır. 12. yılın sonunda, tüm öğrencilerin seçtikleri alanda bir iş deneyimi sürelerini tamamlaması beklenmektedir. Bu düşünceyle gençleri, bir bireyi diğerinden ayıran gerçek hayat deneyimini kazanma konusunda desteklemek için bir ortaklık ağı oluşturmaya başladılar. İş tecrübesi, etkili bir kariyer danışmanlığı sunma konusundaki daha geniş taahhüdün önemli bir unsurudur.