CARDIFF SIXTH FORM COLLEGE

487
Cardiff Sixth Form College, 2004 yılında kurulmuştur. Başlangıçta küçük, özel bir eğitim koleji olan kolej, günümüzde dünyanın en iyileri arasında yerini almış durumdadır. Cardiff şehrinin kalbinde modern, geniş kampüsü bulunan okul, günden güne daha da büyümeye devam etmektedir.
Burs başvurusunda bulunmayı düşünen öğrenciler, kayıt aşamasında burssa başvurmak zorundadırlar. Lütfen bunların çok yüksek standartlarda olduğunu ve her sene sadece birkaç burs sunulduğu için test edilmek üzere tasarlandığını unutmayın. Ayrıca giriş sınavları yapıldıktan sonra da burslara başvuru yapılamayacağını göz ardı etmeyin.
Cardiff Sixth Form College ilk olarak 2009 yılında uluslararası öğrencilerini kabul etmeye başladı. O zamandan beri denizaşırı ülkelerden sürekli öğrenci kabul etmeye devam etmiştir. Şimdilerde ise 30’dan fazla ülkende gelmiş olan öğrencileri bulunmaktadır. Akademik hayalleri büyük olan öğrenciler için kendisini hizmet vermeye adamış olan bu lise İngiltere’nin en iyi bağımsız okulları arasında yer almaktadır ve dünyadaki en iyi üniversitelere öğrenciler yetiştirmektedir.
Cardiff Sixth Form College bir eğitim kuruluşundan daha fazlasıdır. Burası adeta sizin eviniz gibidir.. Günün sonunda öğrencilerin rahatlayıp gevşemelerini sağlamak önemlidir. Çünkü iyi dinlenme, iyi bir iş çıkaracaktır. Bu sebeple son teknoloji konaklama kompleksi sadece buna yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Öğrenciler, modern ve amaca yönelik konaklamalarda birlikte yaşarlar. Gerekli tüm kaynaklar sağlanmakta ve konaklama yerleri koleje sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde olduğundan, eğitim kaynakları ve idari yardımlar uzak değildir. Üç farklı oda tipimiz bulunmaktadır: küme odaları, apartmanlar ve stüdyo daireler. Küme odaları, ortak mutfak ve salonun yanı sıra, tek kişilik yatak odası ve en-suite banyolu 4-6 öğrenci tarafından paylaşılmaktadır. Dairelerde ise iki adet tek kişilik yatak odası, ortak banyo, mutfak ve salon vardır. Stüdyo daireler ise en-suite banyolu ve mutfaklı tek kişilik odaya sahiptir, ancak salon içermemektedir. Tüm odalar bağımsız ve aynı zamanda bir topluluk hissi sağlayan rahat bir yapıdadır. Öğrencilerin kendi alanları vardır, ancak dünyanın dört bir yanından yetenekli akranlarını tanımak, onlara daha geniş bir anlayışa katkıda bulunacak arkadaşlıklar kurarken onlara küresel bir bakış açısı kazandırmak için fırsat da vermektedir.
  • İlgili başvuru formunu doldurun. Burs almak için başvuruyorsanız, başvuru formuna ek olarak burs formunu doldurunuz.
  • Kayıt ücreti ödeyin.
  • Formun bir kopyasını admissions@ccoex.com adresindeki Kabul ekine e-postayla gönderin. Lütfen ayrıca ödeme onayı, pasaportunuz ve en son okul raporunuzu da ekleyin.
  • Çevrimiçi bir muhakeme testi yapın.
  • Siteye kabul testleri (temsilcinin ofisinden veya öğrencinin o anki okulundan alınabilir) ve Kolej temsilcisiyle (öğrenciye uygun bir tarihte ve zamanda düzenlenecek) bir Skype görüşmesi randevusu alın.
  • Başvurunuzla ilgili bir karar bekleyin. Başvurunuzun sonucu e-posta ile bildirilecektir. Mektup teklifinizin şartlı veya koşulsuz olup olmadığını gösterir.
  • Teklif mektubunda belirtilen tarihe kadar teklifinizin koşullarını yerine getirin. Uluslararası öğrenciler için tüm teklifler, IELTS'nin genel bir bandında (yetkili bir SELT merkezinde) skor 6.5 elde etme şartına tabidir. Not: IELTS 6.0'a ulaşan öğrencilerin, Ağustos girişimize (erken başlangıç ​​programı) katılmaları gerekecektir.
Adaylar, aşağıdakilerden çalışmak istedikleri alana göre dört konuda giriş sınavlarına girerler: Fizik, Kimya, Biyoloji, Ekonomi, Matematik, İleri Matematik, Tarih, Coğrafya, Hükümet ve Siyaset, Psikoloji, Ekonomi, Fransızca, İngiliz Edebiyatı ve Sanatı GCSE / IGCSE sınavlarına girenler için, A seviyesinde, iyi bir ortaokul veya lise eğitiminin kanıtı gereklidir. Öğrencinin başvuru anında bu sonuçları yoksa, giriş testi sonuçlarına bakılmaktadır. Ek olarak adaylar:  
  • GL Değerlendirme oturumuna (çevrimiçi akıl yürütme testi) katılmalıdır,
  • Kolej mülakatına girmeli,
  • Başvuru formu ve başvuru ücretini göndermelidir.
Tüm uluslararası öğrenciler Uluslararası İngilizce Dil Testinden (IELTS) akademik versiyonunun tümünde 6.5 puan almalıdırlar. İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik şartları aşağıdaki gibidir: UKVI şartı: Birleşik Krallık'ta okumak için 4. Seviye öğrenci vizesi talep eden adaylar, Ev Ofisi tarafından B1 düzeyinde tanımlanan geçerli bir güvenli İngilizce Dil Sınavının (SELT) kanıtlarını sağlamalıdır.