Brighton College

502
Sanat, müzik, dans ve tiyatro için şartlar olağanüstüdür ve Kolej'in spor yeteneği ulusal olarak ünlüdür. Okulun eğitim seviyesi İngiltere'deki en iyiler arasındadır. Her yıl, Brighton'un öğrencileri, İngiltere'nin en saygın üniversitelerinde, özellikle Oxford ve Cambridge’i kazanmayı başarmaktadır. Kolej'in eski öğrencileri İngiltere'nin önde gelen iş, profesyonel ve politik liderleri arasındadır. Brighton Koleji çocukların geliştiği ve öğrenmeyi sevdiği özenli, destekleyici ve hoşgörülü bir ortam sunmaktadır. Hazırlık ve hazırlık öncesi okulları ile birlikte Brighton College, 3 ila 18 yaş arası erkek ve kız öğrencileri eğitmekle birlikte, harika bir konuma sahiptir. İngiltere’nin Güneydoğu güzelliğinden sadece birkaç dakika uzaklıkta olan, denizden kısa bir yürüyüş mesafesinde olan Brighton'ın Kemptown bölgesinin kalbinde yer almaktadır. Londra trenle bir saatten daha kısa bir mesafededir. Brighton Koleji'nin mükemmel bir ünü, Sussex genelindeki öğrencileri ve Londra'dan ve Güneydoğudan, İngiltere'den ve dünyadan 13 yaşından itibaren tam ve haftalık yatılı olarak çekmektedir.
Öğrenciler, okulun merkezinde bulunan 13 farklı yurtta konaklayabilmektedir. Bunlardan 8 tanesi günlük konaklama (beş erkek ve üç kız), geri kalan 5 tanesi ise yatılı konaklama (üç erkek ve iki kız) imkanı sunmaktadır. Her birinin kendi binası ve olanakları, kimliği vardır. Her biri, belirli bir yıl grubu için sorumluluk sahibi olan eğitmenlerden oluşan bir ekiple bir Housemaster veya Housemistress (HMM) tarafından yürütülmektedir. Her evin içinde, ev eğlenceleri, geziler ve eğlence gibi güçlü bir eğlence duygusu uyandıran çeşitli eğlenceler gibi çok sayıda sosyal etkinlik yapılmaktadır. Yurtlar, daha büyük okul topluluğundaki küçük topluluklardır ve her bireyin başkalarını tanıyabileceği ve kesinlikle deneyimlenmesi gereken tecrübelerdir.
Birinci Aşama: Sorgulama Bir soruşturma yapmak, denizaşırı başvuru sahipleri için kabul sürecinin ilk aşamasıdır. Bu noktada, mevcut okuldan bir rapor istenmektedir. Başvuru sahiplerini ayrıca okul raporu ile birlikte bir UKiset raporu göndermeleri gerekmektedir. İkinci Aşama: Kayıt Çocuğunuzun okul raporunu aldıktan ve başvuruyu ilerletmek istediğimizi onayladıktan sonra, bir sonraki adım kayıt formunu doldurmaktır. Çocuğunuzun bir yer için düşünülmesini isterseniz, lütfen bu formu doldurup, yurtdışı kayıt ücretiyle birlikte okula gönderiniz. Bu işlem kabul edilen giriş tarihinden en az 12 ay önce yapılmalıdır. Üçüncü Aşama: Değerlendirmeler Okula giriş için değerlendirmeler adayın göreceli şehrinde bir British Council ofisinde gerçekleştirilecektir. Dördüncü Aşama: Kabul Öğrencilere, giriş değerlendirmelerinde performanslarına dayanarak Kolej'de yer verilir. Kabul formunun aslını ve ilgili kabul belgesinin ödenmesi ile birlikte imzalayarak ve iade ederek bir yer onaylanır. Kalan belgeler daha sonra yaz boyunca gönderilir ve öğrenci Koleje katılır.