Australian National University

2109
Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU) Avustralya'nın başkenti ve hükümeti olan Canberra'da bulunan dünyaca ünlü araştırma-yoğun bir üniversitedir. 1946'da bir ulus kurma kurumu olarak kurulan Avustralya'nın tek ulusal üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan saygın bir misyona ve saygınlığa sahiptir. Ulusal ve uluslararası önemi araştıran uzun bir kurumsal gelenek olan ANU, Avustralya kamu politikası tartışmasına büyük katkılarda bulunmaktadır. ANU alimleri, Avustralya yüksek öğrenim, göç ve vatandaşlık sistemlerinin yanı sıra bölgesel ekonomik politika geliştirme ve hatta ABD'nin nükleer stratejisinin temel yönlerini de şekillendirmiştir.
Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU) Avustralya'nın başkenti ve hükümeti olan Canberra'da bulunan dünyaca ünlü araştırma-yoğun bir üniversitedir. 1946'da bir ulus kurma kurumu olarak kurulan Avustralya'nın tek ulusal üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan saygın bir misyona ve saygınlığa sahiptir. Ulusal ve uluslararası önemi araştıran uzun bir kurumsal gelenek olan ANU, Avustralya kamu politikası tartışmasına büyük katkılarda bulunmaktadır. ANU alimleri, Avustralya yüksek öğrenim, göç ve vatandaşlık sistemlerinin yanı sıra bölgesel ekonomik politika geliştirme ve hatta ABD'nin nükleer stratejisinin temel yönlerini de şekillendirmiştir. Üniversitenin küresel nüfuzu, Yale, Oxford, Cambridge, Berkeley, ETH Zürih, Singapur Ulusal Üniversitesi ve Pekin, Tokyo, Cape Town ve Kopenhag üniversitelerini içeren Uluslararası Araştırma Üniversiteleri İttifakı üyeliği ile güçlendirilmektedir. ANU, Pasifik Kıyı Üniversiteleri Derneği'nin yanı sıra Avustralya'nın önde gelen üniversitelerinin koalisyonu olan Sekiz Grubu üyesidir. Üniversitenin itibarı, dünyanın dört bir yanından insanları buraya çekmektedir. Öğrencilerin üçte biri ve personelinin büyük bir kısmı yurt dışından gelmektedir. Öğrenci nüfusunun yarısından fazlası lisansüstü düzeyde eğitim görür ve tüm öğrenciler küçük sınıf boyutlarından ve dünya çapındaki akademisyenlere doğrudan erişimden yararlanır.
 • Adım 1- Derecenizi Bulun
Programları keşfetmek için Programlar ve Kurslar web sitesini kullanın. Giriş koşulları Bazı programlar, önkoşul dersleri veya varsayılan bilgi gibi ek giriş gereksinimlerine sahiptir. Lütfen daha fazla bilgi edinmek için her derece için program web sitesini kontrol edin. Yurtdışı lise yeterlilikleri Uluslararası nitelikler için gerekli giriş puanlarına kılavuz olarak en son uluslararası öğrenci yeterlilikler tablosuna bakınız. Eğer esnek bir çift dereceye giriş için başvuruyorsanız, iki derecenin daha yüksek giriş puanı gereksinimini karşılamanız gerektiğini unutmayınız.
 • Adım 2- Başvurunuzu Gönderin
ANU, dokuz tercihe kadar tercih yapmanızı sağlar. Başvurunuzu gönderdikten sonra bu tercihleri ​​değiştirebilirsiniz. Hatta bir teklif aldıktan sonra bile tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Tercihleriniz listelediğiniz sırayla değerlendirilecektir, bu nedenle tercihlerinizi, en çok okumak istediğiniz sıraya göre listelediğinizden emin olun.
 • Adım 3- Teklifinizi Alın
Başvurular genellikle değerlendirmek için 4-6 hafta sürer. ANU tüm başarılı ve başarısız başvuru sahiplerine e-postayla ulaşacaktır. Başvurduğunuzda lütfen aktif bir e-posta adresi sağladığınızdan emin olun. Herhangi bir yazışmayı kaçırmamak için e-postanızı düzenli olarak kontrol edin.
Belirleyici uluslararası program öğrenim ücretleri ve bireysel dersler için harç ücretleri, Programlar ve Kurslar'da yayınlanmaktadır. Bunun için seçmek istediğiniz programın web sitesini ziyaret etmelisiniz. Yurtdışında Eğitim Programına kayıtlı öğrenciler için ücretler değişebilir.
ANU'da bir dizi disiplin ve derece yapısı arasından seçim yapabilirsiniz. Tek, çift derece, araştırma, lisans ve lisansüstü programları keşfedin ve ilgi alanlarınıza, güçlü yönlerinize ve kariyer hedeflerinize uygun bir derece bulabilirsiniz.
ANU mezunları arasında Kellogg Company CEO'su John Bryant; Başkan, Yurtdışı-Çin Bankacılık Şirketi ve Singapur Havayolları'nın eski CEO'su Cheong Choong Kong; Avustralya Yüksek Mahkemesi Hakimi Stephen Gageler; Avustralya eski Başbakanı Kevin Rudd ve Elizabeth Arden Markaları Başkanı JuE Wong bulunmaktadır.
Lisansüstü Sertifikalar ve Diplomalar, daha fazla eğitim almak, niteliklerinizi yükseltmek veya profesyonel yeteneklerinizi geliştirmek için belirli bir alanda bilginizi geliştirmenize yardımcı olabilecek türde eğitimdir. Lisansüstü Diploma programlarının tamamlanması genellikle bir yıl sürer
 • Sanat ve Sosyal Bilimler
 • Asya ve Pasifik Koleji
 • İşletme ve Ekonomi
 • Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri
 • Hukuk
 • Tıp, Biyoloji ve Çevre
 • Fiziksel ve Matematiksel Bilimler
 • QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması: 20. Sıra
 • THE-WUR Dünya Üniversiteleri Sıralaması: 48. Sıra
 • QS Ulusal Üniversiteleri Sıralaması: 1. Sıra
 • THE-WUR Ulusal Üniversiteleri Sıralaması: 2. Sıra
Bölge Çalışmaları
Genel Çalışmalar
Hukuki araştırmalar
İnşaat
Genel Mühendislik ve Teknoloji
Psikoloji
Tıp
Sosyoloji
Astronomi
Biyoloji