AMERİKA’DA EĞİTİM

Amerika’da dil kursuna gitmek için her hangi bir şart aranmamaktadır. Amerika’da uygulanan dil eğitimi modeli pratiğe dayalıdır. Amerika’da dil eğitimi süreleri birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Dil okullarında değerlendirme yöntemleri sürekli ödev kontrolünden kurs sonu sınavına kadar değişkenlik gösterebilir. Amerika’da çok sayıda üniversite ve kolej kendi bünyelerinde dil eğitimi programları düzenlemektedir.

Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Makaleler

Amerika’da Liselerin Kabul Koşulları

Amerika’da liselerin kabul koşulları hakkında Eduport Satış ve Pazarlama Müdürü Bahadır Çelik bilgi ...

Amerika’da Lise Ücretleri

Eduport Satış ve Pazarlama Müdürü Bahadır Çelik Amerika’da lise ücretleri hakkında bilgi veriyor. “E ...

Amerika’da Lise Eğitim Sistemi

Eduport Satış ve Pazarlama Müdürü Bahadır Çelik Amerika’da lise eğitim sistemi hakkında bilgi veriyo ...

Amerika’da Lise Başvuru Tarihleri

Amerika’da lise eğitimi almak istiyorsanız ve lise başvuru tarihlerini merak ediyorsanız, Eduport Sa ...

Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Diğer Makaleler

Amerika Birleşik Devletleri Üniversiteleri

St. Thomas University

1961 yılında Augustinian Friars’ın emriyle Biscayne Kolej olarak kuruluna üniversite Amerika’nın Florida eyaletinde yer almaktadır. Yıllar içinde yaşadığı büyümelerle birlikte kolej 1984 yılında 10 yüksek lisans programını ve okulunun üniversite statüsünde olduğunu duyurdu.

University of Missouri

Missouri Üniversitesi, Columbia’da 1839 yılında kurulmuştur ve Mississippi Nehri'nin batısındaki ilk kamu kurumu olarak kabul edilmektedir.

University of Oklahoma

1890 yılında kurulmuş olan Oklahoma Üniversitesi, Norman, Oklahoma şehrinin güneyinde ve sadece 20 dakika mesafede bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir.

American University

Amerikan Üniversitesi, 1893 yılında kurulmuş özel bir kurumdur. Toplam 7.901 lisans derecesine sahiptir. Kampüs büyüklüğü 84 dönümdür. Dönem tabanlı bir akademik takvim kullanır. Öğrenim ücretleri 46,615 ABD Doları'dır. Amerikan Üniversitesindeki öğrenciler, okulun milletin siyasi merkezindeki konumundan yararlanır. Washington, DC, sayısız müzesi, restoranı, kulübü ve yıl boyu etkinlikleri ile politik ve sosyal yönden bir oyun alanı oluşturmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri Üniversiteleri