AMERİKA’DA EĞİTİM

Amerika’da dil kursuna gitmek için her hangi bir şart aranmamaktadır. Amerika’da uygulanan dil eğitimi modeli pratiğe dayalıdır. Amerika’da dil eğitimi süreleri birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Dil okullarında değerlendirme yöntemleri sürekli ödev kontrolünden kurs sonu sınavına kadar değişkenlik gösterebilir. Amerika’da çok sayıda üniversite ve kolej kendi bünyelerinde dil eğitimi programları düzenlemektedir.

Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Makaleler

Amerika'da Ön Lisans (Community College)

Amerika’da sıklıkla tercih edilen ve oldukça kolay kabul şartları bulunan Community College toplamda ...

New York'ta Öğrenci Olmak...

Eyaletin içerisindeki şehir New York, 20 milyon insana ev sahipliği yapmaktadır. Amerika’nın en gözd ...

Amerika Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika’da eğitim almak isteyen öğrencilerin alması gereken vize Amerika Öğrenci Vizesi, F1 vizesidi ...

Liseyi Amerika'da Nasıl Okuyabilirim?

Liseyi Amerika’da okumak isteyen öğrenciler 15-18 yaş grubundayken Amerika’ya eğitim için gide ...

Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Diğer Makaleler

Amerika Birleşik Devletleri Üniversiteleri

Adventist University of Health Sciences

Adventist Üniversitesi, Orlanda, Florida’da bulunan sağlık eğitimi konusunda uzmanlaşmış bir kurum olmaktadır. Dünyanın en büyük ikinci Hristiyan okul sistemi olan Yedinci Gün Adventist eğitim sisteminin de bir parçası olmaktadır. Adventist Üniversitesi, çevrimiçi kurslarından başlayarak doktora düzeyine kadar yaklaşık olarak 20’den fazla derece sunmaktadır.

Academy of Chinese Culture And Health Sciences

Türkçe adı ile Çin Kültür ve Sağlık Bilimleri Akademisi olan kurum, Çin tıbbı ve şifasının eski geleneklerine göre yeniden öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu konularla ilgili ise yüksek lisans eğitimi vermektedirler.

Academy of Art University

Üniversite, ABD’nin batı yakasında yer alan ve ülkenin en kalabalık eyaleti olan Kaliforniya’da yer almaktadır.  Kaliforniya’nın San Francisco şehrinde bulunan okul, kar amacı gütmeyen bir sanat okuludur.

Abilene Christian University

Üniversite, ABD’nin Teksas eyaletine bağlı olan Abilene ilçesinde yer almaktadır. 1906 yılında Childers Klasik Enstitüsü olarak kurulan üniversite, özel bir kurumdur. Açıldığı yılın sonbahar aylarında 25 öğrenciye eğitim verilmekteydi. Okul, başlangıçta yedinci sınıftan itibaren başlayan bir eğitim vermekteydi.

Amerika Birleşik Devletleri Üniversiteleri