AMERİKA’DA EĞİTİM

Amerika’da dil kursuna gitmek için her hangi bir şart aranmamaktadır. Amerika’da uygulanan dil eğitimi modeli pratiğe dayalıdır. Amerika’da dil eğitimi süreleri birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Dil okullarında değerlendirme yöntemleri sürekli ödev kontrolünden kurs sonu sınavına kadar değişkenlik gösterebilir. Amerika’da çok sayıda üniversite ve kolej kendi bünyelerinde dil eğitimi programları düzenlemektedir.

Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Makaleler

Amerika'da Ön Lisans (Community College)

Amerika’da sıklıkla tercih edilen ve oldukça kolay kabul şartları bulunan Community College toplamda ...

New York'ta Öğrenci Olmak...

Eyaletin içerisindeki şehir New York, 20 milyon insana ev sahipliği yapmaktadır. Amerika’nın en gözd ...

Amerika Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika’da eğitim almak isteyen öğrencilerin alması gereken vize Amerika Öğrenci Vizesi, F1 vizesidi ...

Liseyi Amerika'da Nasıl Okuyabilirim?

Liseyi Amerika’da okumak isteyen öğrenciler 15-18 yaş grubundayken Amerika’ya eğitim için gide ...

Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Diğer Makaleler

Amerika Birleşik Devletleri Üniversiteleri

Alaska Pacific University

Alaska Pacific Üniversitesi, Alaska eyaletinin en büyük kenti olan Anchorage’de yer almaktadır. Üniversite, 1950 yıllarının sonunda Peter Gordon Gould tarafından kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıllarda üniversitenin adı “Alaska Metodist Üniversitesi” olarak geçmekteydi…

Alabama State University

Üniversite, Amerika Birleşik Devletleri’nin güneydoğu bölgesinde yer alan Alabama eyaletinde yer almaktadır. Eyaletin başkenti olan Montgomery şehri ise okulun bulunduğu asıl konum olmaktadır. Alabama eyaleti konumu gereği Florida ve Meksika Körfezlerinin güneyinde yer almaktadır.

Alderson Broaddus University

Amerika’nın Batı Virginia eyaletinde bulunan okul, 1932 yılında Baptist kurumunun birliği tarafından kurulmuştur. Sağlık bilimleri, doğa bilimleri, eğitim ve müzik programlarıyla dikkat çeken okulda daha birçok farlı program sunulmaktadır.

Alcorn State University

Alcorn State Üniversitesi, 1871 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Mississippi eyaletinde kurulmuştur. Üniversite, halka açık olmakla beraber ırkçılık yapmadan eğitim imkanı sunan ilk üniversitelerden birisi olmuştur. Alcorn State Üniversitesi, ülkedeki ilk siyahi hibe koleji olarak tarihe geçmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri Üniversiteleri