AMERİKA’DA EĞİTİM

Amerika’da dil kursuna gitmek için her hangi bir şart aranmamaktadır. Amerika’da uygulanan dil eğitimi modeli pratiğe dayalıdır. Amerika’da dil eğitimi süreleri birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Dil okullarında değerlendirme yöntemleri sürekli ödev kontrolünden kurs sonu sınavına kadar değişkenlik gösterebilir. Amerika’da çok sayıda üniversite ve kolej kendi bünyelerinde dil eğitimi programları düzenlemektedir.

Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Makaleler

Ribet Academy Amerika-Los Angeles-California

Ribet Academy tamı tamına 9 dönümlük bir araziye kurulmuştur, altı kattan oluşmaktadır. Ribet Academ ...

Amerika Liselerinde Davis Bursu

Amerika’nın eğitime önem veren Davis ailesi, her sene yüzlerce uluslararası öğrenciye burs imkanı ta ...

Amerika’da Lise Okumak İçin İngilizce Yeterliliği

Amerika’da Lise Okumak için, IELTS ve TOEFL Junior sınavlarına girerek İngilizce yeterliliklerini ra ...

Amerika Liselerinde ASSIST Bursları

Yaklaşık olarak 50 yıldır var olan ve uluslararası eğitim ilişkilerin güçlenmesi adına öğrencilere v ...

Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Diğer Makaleler

Amerika Birleşik Devletleri Üniversiteleri

Academy of Chinese Culture And Health Sciences

Türkçe adı ile Çin Kültür ve Sağlık Bilimleri Akademisi olan kurum, Çin tıbbı ve şifasının eski geleneklerine göre yeniden öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu konularla ilgili ise yüksek lisans eğitimi vermektedirler.

Academy of Art University

Üniversite, ABD’nin batı yakasında yer alan ve ülkenin en kalabalık eyaleti olan Kaliforniya’da yer almaktadır.  Kaliforniya’nın San Francisco şehrinde bulunan okul, kar amacı gütmeyen bir sanat okuludur.

Abilene Christian University

Üniversite, ABD’nin Teksas eyaletine bağlı olan Abilene ilçesinde yer almaktadır. 1906 yılında Childers Klasik Enstitüsü olarak kurulan üniversite, özel bir kurumdur. Açıldığı yılın sonbahar aylarında 25 öğrenciye eğitim verilmekteydi. Okul, başlangıçta yedinci sınıftan itibaren başlayan bir eğitim vermekteydi.

St. Thomas University

1961 yılında Augustinian Friars’ın emriyle Biscayne Kolej olarak kuruluna üniversite Amerika’nın Florida eyaletinde yer almaktadır. Yıllar içinde yaşadığı büyümelerle birlikte kolej 1984 yılında 10 yüksek lisans programını ve okulunun üniversite statüsünde olduğunu duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri Üniversiteleri