Üniversite Adı: Ülke:
Aberystwyth University
Birleşik Krallık

Aberystwyth University

1872 yılına uzanan köklü bir geçmişe sahip olan Aberystwyth Üniversitesi, Sosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler alanlarında on yedi önemli akademik alanı kapsayan altı akademik enstitüden oluşan 1300 lisans öğrencisi olmak üzere 9.800 öğrenciye sahiptir. Üniversite, en son Araştırma Değerlendirme Tatbikatı'nda sunulan 17 konunun tamamında dünya lideri araştırmalar ile lider bir öğretim ve araştırma kurumudur. 2017 Ulusal Öğrenci Anketi'nde genel öğrenci memnuniyeti için en iyi üniversitelerden biriydi. Üniversite, öğrencileri ve çalışanları için birinci sınıf bir öğrenim, öğretim ve yaşam ortamının sağlanmasına kendini adamıştır.
American University
Amerika Birleşik Devletleri

American University

Amerikan Üniversitesi, 1893 yılında kurulmuş özel bir kurumdur. Toplam 7.901 lisans derecesine sahiptir. Kampüs büyüklüğü 84 dönümdür. Dönem tabanlı bir akademik takvim kullanır. Öğrenim ücretleri 46,615 ABD Doları'dır. Amerikan Üniversitesindeki öğrenciler, okulun milletin siyasi merkezindeki konumundan yararlanır. Washington, DC, sayısız müzesi, restoranı, kulübü ve yıl boyu etkinlikleri ile politik ve sosyal yönden bir oyun alanı oluşturmaktadır.
Arizona State University
Amerika Birleşik Devletleri

Arizona State University

Arizona State Üniversitesi 1885 yılında kurulmuş bir kamu kuruluşudur. Yaklaşık 60.000 lisans ve 13.000 yüksek lisans öğrencisi dahil olmak üzere toplamda 73.000 öğrencisi bulunan okulun kentsel yerleşimi ve kampüs büyüklüğü 661 dönümdür. Dönem tabanlı bir akademik takvim kullanır. Arizona State Üniversitesi - Ulusun en büyük lisans topluluklarından birine sahip olan Tempe, öğrencilere geniş bir yelpazede akademik ve ders dışı seçenekler sunmaktadır. Toplu olarak, Tempe'deki kampüsler ve Phoenix'teki diğer üç yer, öğrencilere seçecekleri 300'den fazla lisansüstü program ve 500'den fazla kulüp ve organizasyon sunmaktadır. Ayrıca Arizona'dan uzaklaşmak için öğrenciler 250'den fazla yurt dışı eğitim seçeneği arasından seçim yapabilirler.
Australian National University
Avustralya

Australian National University

Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU) Avustralya'nın başkenti ve hükümeti olan Canberra'da bulunan dünyaca ünlü araştırma-yoğun bir üniversitedir. 1946'da bir ulus kurma kurumu olarak kurulan Avustralya'nın tek ulusal üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan saygın bir misyona ve saygınlığa sahiptir. Ulusal ve uluslararası önemi araştıran uzun bir kurumsal gelenek olan ANU, Avustralya kamu politikası tartışmasına büyük katkılarda bulunmaktadır. ANU alimleri, Avustralya yüksek öğrenim, göç ve vatandaşlık sistemlerinin yanı sıra bölgesel ekonomik politika geliştirme ve hatta ABD'nin nükleer stratejisinin temel yönlerini de şekillendirmiştir.
Bangor University
Birleşik Krallık

Bangor University

Bangor Üniversitesi, Galler'in yükseköğretim kurumlarının yokluğuna karşı bir kamu kampanyası sonucunda 1884'te kurulmuştur. Yerel topluluk tarafından büyük ölçüde, gönüllü olarak finanse edilmiş bir kurumdur. Yaklaşık 12.000 öğrenci ve 650 öğretim elemanı ile Bangor, beş kolejde 300'den fazla lisans ve 100 lisansüstü program sunmaktadır. Dersler ağırlıklı olarak İngilizce öğretilmekle birlikte, birçok lisans dersi de Galler dilinde de öğretilmektedir.