University of Tennessee

351
Tennessee Üniversitesi, Knoxville, TN'de bir kamu arazi-hibe araştırma üniversitesidir. 1794 yılında kurulan UT, Appalachian bölünmesinin batısındaki ilk kamu üniversitesi olmuştur. Günümüzde UT'nin lisans bölümleri, 11 okulun tamamında 170'den fazla lisansüstü bölümü ve uzmanlıklar dahil olmak üzere 350'den fazla lisans programı sunmaktadır. Tennessee Üniversitesi, işletme, hukuk fakültesi , Mühendislik Fakültesi ve Eğitim, Sağlık ve İnsan Bilimleri Fakültesi ve diğer akademik bölümlerin yanı sıra bir Uzay Enstitüsü aracılığıyla yüksek lisans dereceleri vermektedir .
Tennessee Üniversitesi, Knoxville, TN'de bir kamu arazi-hibe araştırma üniversitesidir. 1794 yılında kurulan UT, Appalachian bölünmesinin batısındaki ilk kamu üniversitesi olmuştur. Günümüzde UT'nin lisans bölümleri, 11 okulun tamamında 170'den fazla lisansüstü bölümü ve uzmanlıklar dahil olmak üzere 350'den fazla lisans programı sunmaktadır. Tennessee Üniversitesi, işletme, hukuk fakültesi , Mühendislik Fakültesi ve Eğitim, Sağlık ve İnsan Bilimleri Fakültesi ve diğer akademik bölümlerin yanı sıra bir Uzay Enstitüsü aracılığıyla yüksek lisans dereceleri vermektedir . Tennessee Üniversitesi, eyaletlerin en büyük şehirlerinden biri olan Knoxville'de bir devlet araştırma kurumudur ve devlet okulu için amiral gemisi kampüsüdür. Fakülte ve öğrenciler, Enerji Bakanlığı'nın en büyük bilim ve enerji laboratuvarında benzersiz araştırma ve öğrenme fırsatları yaşarlar.
UT Knoxville UT Chattanooga UT Martin UT Sağlık Bilim Merkezi
Sunulan oda seçenekleri şunlardır;
 • Apartman Stili Salonları
Gönüllü Salonu Laurel Hall
 • Suite Stil Salonları
Brown Salon Stokely Salonu Morrill Salonu Reese Salonu Kuzey Carrick Salonu Güney Carrick Salonu Clement Salonu
 • Topluluk Stil Salonları
 • Geleneksel Toplum Salonları
Hess Salonu Massey Salonu
 • Pod Topluluk Salonları
White salon Orange Salon
Başvuru sürecinde adım adım yapılacaklar şunlardır;
 1. Başvuru için başvuru formu doldurun ve gönderin.
 2. Lisenizin / veya kolejinizin resmi transkriptlerini elektronik olarak (PDF) gönderin.
 3. İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayın
En az TOEFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi) puanı internet tabanlı (iBT) 70 olmalıdır. Minimum olarak IELTS (Uluslararası İngilizce Test Sistemi)  6.5 olmalıdır. İngilizce yeterlilik haricindeki tüm kabul koşullarını karşılayan ileriye dönük lisans veya lisansüstü öğrencileri UT'ye şartlı kabul olarak sunulacaktır. Bu tür bir kabul gören öğrenciler, F-1 vizesi veya UT İngilizce Dil Enstitüsü tarafından statü değişikliği için I-20 formu verilecektir. Şartlı kabul edilen öğrenciler, bir lisans programına kabul edilmeden önce UT İngilizce Dil Enstitüsü'ne kaydolmaları gerekmektedir.
 1. Mali belgeleri (F-1 veya J-1 vize durumu) gönderin.
 2. Uluslararası pasaportunuzun fotoğraf sayfasının bir kopyasını gönderin.
 3. Uygun bir ABD vizesine başvurunuz.
Başvurunuzu gönderdikten sonra, başvuru durumunuzu VIP hesabınızda kontrol edebilirsiniz. VIP hesabınızı, UT'den gelen önemli bir iletişimi görmek için, kabul kararı verilirken ihtiyaç duyulan resmi transkriptler veya test puanları gibi belgelerin bir listesiyle birlikte kontrol etmek önemlidir. Transkript ve diğer belgelerin sisteme alınması ve kaydedilmesi biraz zaman alabilmektedir.
UT, Uluslararası Lisans Başarı Bursu (IUMS) dahil olmak üzere uluslararası öğrencilere çeşitli burslar sunmaktadır.
 • Uluslararası Lisans Başarı Bursları (IUMS)
UT'nin IUMS'si, öğrenimi hükümetlerden, kuruluşlardan veya şirketlerden sponsorluklarla desteklenmeyen birinci sınıf ve transfer öğrenci adayları için rekabetçi bir burs programıdır. Çifte vatandaş ve / veya daimi asistan olan öğrenciler burs için uygun değildir. Düzenli (şartsız) kabul edilen tüm uygun uluslararası lisans öğrencileri otomatik olarak bursa kabul edilir. Yani ayrı bir burs başvurusu gerekli değildir. Kriterler şunlardır;
 • Birinci sınıf öğrencileri için 3.5 / 4.0 genel not ortalaması veya 3.0 / 4.0 not ortalaması olmalıdır.
 • TOEFL (iBT) 78 veya üstü, IELTS 6.5 veya üstü olmalıdır. Bunun yanı sıra ACT English veya SAT eleştirel okuma puanları da dikkate alınacaktır.
 • Kabul başvurunuzun diğer yönleri (öneriler, makaleler, etkinlikler) de dikkate alınacaktır.
Tennessee Üniversitesi'nde (Knoxville) lisansüstü olarak okurken, programınızı başarıyla tamamlamanız için size destek olacak çok sayıda kaynak bulunmaktadır. Yüksek lisans eğitiminizi şu alanlarda alabilirsiniz;
 • Veterinerlik Koleji
 • Sosyal Hizmet Koleji
 • Hemşirelik fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • Tickle Mühendislik Koleji
 • Eğitim, Sağlık ve İnsan Bilimleri Fakültesi
 • İletişim ve Bilgi Koleji
 • Haslam İşletme Fakültesi
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
 • Tarım Bilimleri ve Doğal Kaynaklar Koleji
Edebiyat
Edebiyat
Diller
Edebiyat
İngiliz Etütleri
Tarih
Sağlık ve Fitness
Seyahat ve Turizm
Seyahat ve Turizm
Planlama