University of Rome III

139
Roma Tre Üniversitesi genç insanlar için bir gençlik düşüncesi olan 1992 yılında kurulmuş bir üniversitedir. Sunulan akademik derslerin sayısının yanı sıra kayıtlar bakımından da hızla gelişmiştir.
Özellikle en yeni kurulan kurumlar arasında en önde gelen akademik sıralamalarda çok iyi bir ün kazanmış durumdadır. Roma Tre Üniversitesi, lisans, yüksek lisans, ve uzmanlık okulları sunan 12 bölümden oluşmaktadır. Roma Tre, kurucu değerleri arasında, yüksek kaliteli uluslararası araştırmanın, yüksek öğrenimin mükemmelliğinin yanı sıra bilginin geliştirilmesi ve yayılması, çevre koruma, uluslararası dayanışma, toplumsal cinsiyet eşitliği ilkeleri ve liyakat değerlendirmesi ve tanınması da bulunmaktadır. Uluslararası boyut, diğerleri arasında, Magna Charta Universitatum'un ilham verici ilkelerine bağlı olan ve kendisini Avrupa Araştırma ve Yüksek Öğretim Alanı'nın ilkeleri ve araçlarında belirleyen, Üniversite için stratejik bir yön olarak değerlendirilmektedir. Roma Tre Üniversitesi, sürdürülebilirliği temel değerlerinden biri olarak kabul etmektedir. GreenMetric Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2016'ya göre, Roma Tre Üniversitesi şu anda Roma ve Lazio'daki tek “yeşil” üniversiteyi temsil eden kurumdur.
 • Kampüs konaklaması
RUI'nin üniversite konutları, kişiselleştirilmiş eğitim projelerini ve düzenli üniversite hazırlıklarını ve aynı zamanda öğrencileri bir araya getirmektedir. Üniversite öğrencilerine eğitim, eğlence ve bağlılık için doğru ortamı sunduğuna emin olmak için sürekli olarak çalışmaktadır. Ortak alanlar arkadaşlık, eğitim, kültür ve kişisel eğitim için ideal ortamı yaratmaktadır.
 • Kampüs dışı konaklama
Üniversite, UniRoma3 Accommodation Service aracılığıyla, okul dışında öğrencilere yeni bir ÜCRETSİZ hizmet sunmaktadır. Servis ortak bir emlak şirketi tarafından sunulmaktadır. UniRoma3 Accommodation Service, üniversitenin bir evi, bir odası veya Roma'da bir yatak arayan öğrenciler için özel emlak piyasasında uygun konut çözümlerini araştırır ve seçer. Daha önce seçilmiş özel sahiplerden konaklama imkânı vardır ve özellikler net koşullarda ve düzenli bir sözleşme imzalanarak kiralanabilir.
Ön kayıt başvurusu, ikamet ettiği ülkede bulunan İtalyan Büyükelçiliği / Konsolosluğu veya Kültür Enstitüsü aracılığıyla yapılmalıdır. Gerekli belgelerin tamamı konsolosluğa sunulmalıdır.
Roma Tre öğrencileri için burs teklifleri üniversite web sitesinin ana sayfasında yayınlanmaktadır.
 • Yarı zamanlı işbirliği etkinlikleri
Öğrenciler, 2. yıl itibariyle, Üniversite hizmetlerini iyileştirmek ve güçlendirmek için işbirliği yapabilirler. Her yıl yüzlerce işbirliği yayınlanmaktadır.  Kütüphanelere, bölümlere, araştırma merkezlerine, kamuya ya da etkinlik organizasyonuna katılan öğrenciler için, hem üniversite yaşamının bazı sektörlerinden hem de mesleki hazırlık için faydalı deneyimler geliştirmek için bir fırsattır. Aynı zamanda maddi olarak gelir de sağlanabilmektedir. Araştırma bursları ise araştırma faaliyetleri yürütmek için verilir. Araştırma bursları Üniversite Yönetmeliği'nin gerektirdiği gibi, seçim prosedürleri bir yüksek lisans derecesi ve uygun bir profesyonel bilimsel müfredata sahip araştırma doktora veya mezunları içindir. Araştırma bursunun uzunluğu en az bir ila üç yıl arasında değişebilmektedir.
Roma Tre, çalışma dünyasına hazırlamak için öğrenciyi geliştirir ve teşvik eder. Üniversite, geniş bir seçmeli ders seçkisine ek olarak, üniversite yerleştirme hizmetlerinin entegre edildiği "Gelecek Kapı" isimli bir projeyi destekler. Bu proje kapsamında öğrencilere staj imkanları sunar. Bu sayede öğrenciler eğitimleri sırasında profesyonel iş hayatları hakkında bilgiler alırlar.
Lisansüstü derslerine lisans derecesi olan öğrenciler katılabilmektedir.. Genelde bir yıllık programlar olarak karşımıza çıkarlar. Kursun sonunda bir yüksek lisans diploması verilir. Şu alanlarda yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz;
 • Mimari
 • Ekonomi
 • İşletme
 • Felsefe, İletişim ve Sahne Sanatları
 • Hukuk
 • Mühendislik
 • Yabancı Diller, Edebiyatlar ve Kültürler
 • Matematik ve Fizik
 • Bilim
 • Eğitim Bilimi
 • Politika Bilimi
 • Beşeri Bilimler
Tarih
Bölge Çalışmaları
Hukuki araştırmalar
Sosyoloji
International relations
Genel Fen Bilimleri
Genel Fen Bilimleri