University of Modena and Reggio Emilia

108
1175 yılında kurulan Modena Üniversitesi ve Reggio Emilia (UNIMORE) dünyanın en eski üniversitelerinden biridir ve İtalya'da öğretim ve araştırma için en iyi üniversitelerden biri olarak kabul edilir.
1.200 uluslararası öğrenci ve 3.500 lisansüstü öğrencisi olmak üzere 20.000'in üzerinde öğrenci ile büyük bir üniversiteden bekleyebileceğiniz tüm imkanları sunacak kadar büyük, ancak kişisel ve arkadaş canlısı bir öğrenim ortamını muhafaza edecek kadar da küçük bir kurumdur. UNIMORE, Avrupa'nın en zengin ve en dinamik bölgelerinden birinin merkezinde yer almaktadır. Bu makine, mekanik parçaların, motorların, spor otomobillerin (Ferrari ve Maserati gibi) yanı sıra tarım-gıda sektörü, seramik karoları üretimi ile dünyaca ünlüdür. Üniversite, üniversite araştırmaları için özel destek ve mezuniyet öncesi iş odaklı eğitim programları için eşsiz bir fırsat sağlayan, bölge firmaları ve şirketleri ile uzun süreli bir ilişkiden yararlanmaktadır. 14 Departman ile çok çeşitli lisans programları sunar ve belirli mükemmellik alanlarını geliştirir. Eğitim verdiği alanlar şunlardır; İleri Mekanik ve Otomotiv Tasarımı, Akıllı BİT, Kök Hücreler ve Rejeneratif Tıp, Sürdürülebilir Teknolojiler için Nano ve Yeni Gelişmekte Olan Malzemeler ve Sistemler, Genomik ve Moleküler Tıp, Ortamlar, Gıda ve Sağlık ve Modeller ve Ekonomik Analiz Yöntemleri.
Konaklama iki şekilde tayin edilir: Kolaylaştırılmış erişim: Her yıl Temmuz ayında yayınlanan uygunluk listesindeki yerel alan dışındaki aday öğrenciler için ayrılmıştır. Uygunluk listesi, öğrenci ihtiyaçları ve başarıları ile ilgili parametreler temelinde ER.GO tarafından derlenmiştir. Yarı zamanlı veya geçici konaklama gerektiren uluslararası hareketlilik projelerine katılan değişim öğrencileri de dahil olmak üzere tüm öğrenciler için ise ayrıca ücretsiz erişim seçeneği mevcuttur.
  • Ücretsiz erişim nasıl çalışır?
Rezerve edilen konaklamalar uygun öğrencilere atandıktan sonra, üniversite yurtlarında kalan yerler online öğrenci yurdu listeleme servisi aracılığıyla atanır. Bu hizmet sayesinde öğrenciler, ihtiyaç duyulan süre için üniversite konaklama imkanlarını kontrol edebilir, fiyat alabilir, sunulan konut tiplerini görüntüleyebilir, konaklama rezervasyonu yapabilir ve online ödeme yapabilirler.
  • Diğer Konaklamalar
Konaklama, özel odalarda veya bağlı otellerde bağımsız olarak da düzenlenebilir.
İtalyan üniversite sistemi üç çevrime ayrılmıştır. Bir birinci derece lisans programı Lisans düzeyinde bir dereceye (Laurea denir) yol açar. Bir ikinci derece diploma programı, bir Master seviyesine (Laurea Magistrale denir) yol açar. Üçüncü aşama düzeyinde bir çalışma, doktora araştırma programı (Dottorato di ricerca) ya da bir uzmanlık okulunun (Scuola di specializzazione) tamamlanmasıyla birlikte bu iki programı içerir.
  1. dönem programları için (lisans diploması ve Tek çevrim master derecesi) beş yıllık bir lise diploması (bir İtalyanca yeterlilik belgesi olarak) veya en az 12 yıllık bir öğrenim süresinin başarılı bir şekilde tamamlandığını gösteren bir sertifikaya sahip olmanız gerekir.
  2. dönem için bir lisans diplomasına sahip olmalısınız.
  3. döngü için bir yüksek lisans dereceniz olmalıdır.
Yabancı nitelikler bir İtalyan Elçiliği tarafından tercüme edilmeli ve yasallaştırılmalıdır. Bazı diploma programları için, kabul, bir yarışma sınavının başarılı bir şekilde tamamlanmasına, mülakatın veya başvuru sahibinin akademik niteliklerinin değerlendirilmesine bağlı olabilir.
Her yıl, öğrenim ücreti ve ücretler dört taksitte ödenmelidir: Kayıt sırasında ilk taksit; 30 Kasım'dan önce ikinci taksit; 31 Ocak'tan önceki üçüncü taksit. 31 Mart'tan önceki dördüncü taksit. Geç ödeme durumunda ceza tahsil edilir. UNIMORE, mali durumunuza göre size harçlarda indirim sağlar. Bir indirim ile ilgileniyorsanız, bir mali yardım başvurusu göndermelisiniz. Gereksinimleri karşılıyorsanız, bir indirimde bulunmaya hak kazanacaksınız veya bazı durumlarda diğer taksitlerin ödenmesinden muaf tutulacaksınız. Burs seçeneği olarak ise şağıdakilere başvurabilirsiniz:
  • Öğrenim harçlarından toplam muafiyete sahip bir burs
  • Harç azaltma (toplam muafiyet için uygun olmayanlar için)
Başvurunun sunulması ile ilgili kurallar ve gereklilikler, ER.GO tarafından yayınlanan Diritto allo Studio (Çalışmaya Hak Kazanmak için Faydaları Bildirimi) belgesinde yer almaktadır. Burs başvurusunda bulunan öğrenciler, aşağıdakileri içeren Büyükelçilik veya Konsolosluk tarafından İtalyancaya tercüme edilen bir beyanname sunmalıdır: - ailenizin üyeleri; - aile üyelerinin gelirleri - aile üyelerinin toplam aktifleri. Öğrenimin ilk yılını takiben, öğrenci belirlenen sayıda üniversite kredisini tamamlarsa burs yenilenir.
Bir yüksek lisans derecesi 2 yıl sürer. Bir yüksek lisans derecesi elde etmek için öğrencilerin bir tez yazması ve tartışması gerekir. İnşaat mühendisliğinden, kimyaya ve ekonomiden felsefeye kadar pek çok alanda yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.
Yönetim
Yönetim
Genel Mühendislik ve Teknoloji
Medya
Fizik