University of Manitoba

198
140 yıl önce kurulan ve ülkenin kalbinde yer alan, 100'ün üzerinde diploma, diploma ve sertifika sunan, bölgenin en büyük ve tek araştırma yoğun üniversitesidir. Üniversite yaklaşık 30.000 öğrenciye hizmet vermektedir ve öğrenci kitlesinin yaklaşık yüzde 15'i dünya çapında 111 ülkeden gelen uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Öğrencilerin hizmet-öğrenme, staj veya değişim programlarına katılmaları için 36 ülkeden seçebilecekleri büyük bir yurtdışı eğitim programı hakları vardır. Üniversite aynı zamanda Kanada'daki en büyük yerli öğrenci nüfuslarından birine sahiptir ve yılda 2.000'in üzerinde İlk Millet, Métten ve Inuit öğrencisini kaydettirmektedir. Manitoba 100'den fazla lisans programları sunmaktadır ve akademik bölümlerinin çoğu lisansüstü eğitim programlarını içermektedir. Üniversitede 2,5 milyondan fazla kitap barındıran 19 kütüphane bulunmaktadır. Buna 700.000'den fazla e-kitap ve 70.000 dergi dahildir. Üniversitenin dijital koleksiyonuyla halka açık olan resimler, mektuplar, kitaplar, gazeteler, videolar ve ses kayıtlarıdır. Yaklaşık 27.000 ciltlik bir alana ev sahipliği yapan İzlanda Koleksiyonu, Kuzey Amerika'daki en büyük ikinci İzlanda ve en büyük Kanada koleksiyonudur.
 • Bannatyne Kampüsü
Manitoba Üniversitesi Bannatyne Kampüsü, şehir merkezinde on binadan oluşan bir komplekstir. Bu kampüs, üniversitenin tıp ve diş hekimliği gibi sağlıkla ilgili araştırmaların yapıldığı merkezdir.
 • Fort Garry Kampüsü
Üniversitenin Fort Garry Kampüsü, adeta bir şehir içinde bir şehir gibidir. Olağanüstü mimarisi vardır ve 280 hektarlık bir alana yayılan oldukça büyük bir yapıdır. 60'ın üzerinde büyük bina, üniversitenin öğretim ve araştırma programlarını desteklemektedir.
Üniversite yurt konaklaması dışında aile yanı konaklama ve kampus dışı konaklama şansı da sunmaktadır.  Her yıl, 1.350'den fazla öğrenci, Fort Garry kampüsünde altı konut ile üniversite deneyiminden tam olarak yararlanmaktadır. Her konutun, orada yaşayan öğrencilerin ilgi alanlarına göre kendine özgü bir atmosferi vardır. Ancak nerede yaşarsanız, bu standart özelliklerden yararlanabilirsiniz:
 • Mobilyalı odalar, yatak, masa, kitaplık ve sandalye içerir
 • Yemek planları (Arthur V. Mauro Residence'da isteğe bağlı)
 • Çalışma alanı
 • TV'ler ve DVD oynatıcılar ile salonlar
 • Tesis içi çamaşır yıkama olanakları
 • Bagaj ve kişisel eşyalar için depolama alanı
 • Odalarda telefon
 • Yüksek hızlı internet
 • Otopark Hizmetleri
Manitoba Üniversitesi, uluslararası lise mezunları için giriş bursları ve mevcut lisans ve lisansüstü uluslararası öğrenciler için burs ve ödüller yoluyla Uluslararası Öğrencilerin akademik başarılarını ödüllendirmektedir. Bu burslara ek olarak, UM, uluslararası öğrencilere finansman ihtiyacı olan öğrenim ve yaşam masraflarını karşılamaya yardımcı olmak için tasarlanmış bir burs programı başlatmıştır.
 • Uluslararası Lisans Öğrenci Giriş Bursları
Uluslararası lise mezunu olan ve Manitoba Üniversitesi'nde öğrenim gören uluslararası öğrenciler tarafından akademik mükemmelliği ödüllendirmek için Uluslararası Lisans Öğrenci Giriş Bursu verilmektedir.
 • Uluslararası Bakalorya Giriş Bursları
Bu burslar, ilk kez Uluslararası Bakalorya Diploması bazında üniversiteye giren öğrencilere sunulmaktadır.
 • Uluslararası Lisans Öğrenci Bursları
Uluslararası Lisans Öğrencisi Bursu, Manitoba Üniversitesi'nde uluslararası öğrenciler tarafından skolastik başarının mükemmelliğini ödüllendirmek için dağıtılmaktadır. Yıllık 70.000 Dolar toplam burs finansmanı mevcuttur. Bu fon, tüm uygun öğrenciler arasında eşit olarak bölünmüştür.
 • Uluslararası Öğrenci Bursiyerleri
Her yıl, Manitoba Üniversitesi, hem maddi ihtiyacı hem de asgari akademik durumu olan, Eylül ve Nisan ayları arasında okula kayıtlı yeni ve devam eden tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrenciler için çok çeşitli burslar sunmaktadır.
Yüksek lisans eğitimi geleceğiniz ve kariyeriniz açısından oldukça önemli bir adımdır. Bu üniversitede çeşitli alanlardan birisinde yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Tarım, ekonomi, çevre ve güzel sanatlar gibi farklı alanlarda master yapabilirsiniz.
Diller
Dinsel Etütler
Tarih
Hukuki araştırmalar
İnsan Kaynakları Yönetimi
Yönetim
Planlama
Güç ve Enerji Mühendisliği
Beslenme ve Sağlık
Farmakoloji