University of Guelph

61
Guelph Üniversitesi, Kanada'da başka üniversitelere benzemez.Araştırma ağırlıklı ve öğrenci merkezli kampüsleri, şehir merkezlerini ve kırsal bölgeleri kapsamaktadır. Sanat ve bilimde mükemmelliğiyle tanınır.
20'den fazla ülkeden 1.400 uluslararası öğrencisi olan Guelph, Toronto ve Ridgetown'daki kampüslerinde 29.507 lisans ve lisansüstü öğrencisi bulunmaktadır. Guelph Üniversitesi'nin kuruluşundan bu yana 160 ülkede yaşayan 173.000'den fazla mezunu vardır. Yaşam ve öğrenme ortamları, daha karmaşık ve birbirine bağlı dünyanın getirdiği zorlukların üstesinden gelmek için, kritik olan yeni fikirlerin keşfedilmesini ve disiplinlerarası paylaşımı teşvik eder. Öğretim görevlileri ve araştırmacılar, öğrencilere laboratuarlarda, sanat stüdyolarında, kütüphanelerde ve alanda çığır açan araştırma olanakları sunar. Guelph Üniversitesi, öğrencilerine,değişen dünyada fark yaratacak araç ve becerileri kazandırmak için sürekli öğrenci üzerinde odaklanarak çalışır.
RIDGETOWN KAMPUSU 1951 yılında kuruldu ve 1997 yılında Guelph Üniversitesi kampüsü haline geldi. Vizyonu: Zirai gıda araştırmaları ve bilime dayalı öğrenme yoluyla toplumu geliştirmek. Misyonu: Uygulamalı tarım, hayvan bilimi ve çevre araştırmalarında ve topluma yönelik pratik ve yaşam boyu öğrenme girişimlerinde lider olmak. Toplam Kayıt: 650 tam zamanlı öğrenci Kampüs Büyüklüğü: 450 dönümlük araştırma ve kampüs alanı Öğretim Üyesi: Fakülte Üniversite profesörleri, öğretim görevlileri ve eğitmenler dahil yaklaşık 45 kişi Ridgetown Kampüsü, Chatham-Kent Belediyesinde, Ridgetown kasabasına sadece birkaç blok ötede yer almaktadır. 3.450 nüfuslu bu küçük kasaba, öğrencilere ihtiyaç duydukları olanakların çoğunu sunar. İki banka, bir bakkal, iki eczane, bir arena, benzin istasyonları ve çeşitli restoranlar vardır. Ridgetown, öğrencilerin sinema salonu ve alışveriş merkezleri gibi daha büyük şehir avantajlarından yararlanabilecekleri Chatham'a sadece 30 dakika uzaklıktadır.
Öğrenciler genellikle okul yurtlarını tercih etmektedirler.
Üniversitede yıllık eğitim ücretleri yaklaşık olarak 19,500- 25,000 CAD arasındadır. Ücretler seçim yapılan bölüm ve programa göre değişim göstermektedir. Ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.
Bu üniversiteye lisans başvurusu yapabilmek için iyi dereceli lise diploması şarttır. Minimum ortalama notu 70-85 arasında olması gerekmektedir. Ayrıca mezun olduğunuz okulda önemlidir. TOEFL: minimum 89 (her bölümden min. 21 alma şartı) IELTS: minimum 6.5  (her bölümden min. 6.0 alma şartı)
Guelph University mezunlarının, eğitim sonrasında iş bulma oranı çok fazla  yüksektir. Mezunlarının neredeyse çoğu  ilk 6 ay içinde iş bulmaktadırlar.
Guelph University dünyaca ünlü akademisyen ve profesörlerin ders verdiği, öğrencilere sunduğu imkanların ön olduğu bir üniversitedir.  Kanada'da ilk 18 üniversitenin içinedir ve Ontario'da bulunmaktadır. Bu üniversiteden alacağınız diploma size iş dünyasının kapılarını ardına kadar açacaktır. Ayrıca öğrencilere spor ve sosyal imkanlarda tanımaktadır. Guelph Üniversitesi'nin spor takımları ''Guelph Gryphons'' adıyla anılmaktadır.
Üniversite,  lisans bölümünlerinde iş tecrübesi ve co-op imkanları vermektedir. Üniversite'ni öne çıkan bölümleri;
 • Sanat Bölümü
 • Mühendislik Bölümü
 • Ticaret Bölümü
 • Çevre Bilimi Bölümü
 • Bio-Kaynak Yönetimi Bölümü
 • Social and Applied Human Sciences Bölümü
University of Guelph fakülteleri university college  adıyla geçmektedir. Fakülteler;
 • College of Biological Science
 • College of Arts
 • Ontario Veterinary College
 • Ontario Agricultural Science
 • College of Physical and Engineering Science
 • College of Social  and Applied Human Sciences
 • College of Business & Economics
Bölge Çalışmaları
Felsefe
Tarih
Bilgisayar Mühendisliği
Beslenme ve Sağlık
Tıp
Yemek ve İçecek Üretimi
Ekonomi Bilimi
Çiftlik yönetimi
Tarım