Üniversite Adı: Ülke:
Aalto University
Finlandiya

Aalto University

Aalto Üniversitesi, ana kampüsü Finlandiya'nın Espoo kentinde Otaniemi'de bulunan çok disiplinli bir üniversitedir. Kurumda toplam 20.000 civarında öğrenci ve 400'ü profesör olmak üzere toplam 4.500 personel bulunmaktadır. Aalto Üniversitesi'nin misyonu, daha iyi ve daha güçlü bir Finlandiya inşa etmektir. Burada bilim ve sanat teknoloji ve iş bir arada karşımıza çıkmaktadır. Aalto Üniversitesi, 2010 yılında Finlandiya'nın Helsinki metropol bölgesinde üç ünlü üniversitenin birleşmesiyle kurulmuştur. Atoto Üniversitesi, disiplinler arası projeler ve uygulamada öğrenme ile ilgilidir. Öğrenciler hem çalışmalarında hem de gelecekteki kariyerlerinde üstünlük sağlamak için teşvik edilir ve desteklenir. Bunların birçoğu, mezun olduklarında çok geniş bir iş deneyimine sahip bir biçimde mezun olurlar.
Görüntülenme Sayısı: 578
Aberystwyth University
İngiltere

Aberystwyth University

1872 yılına uzanan köklü bir geçmişe sahip olan Aberystwyth Üniversitesi, Sosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler alanlarında on yedi önemli akademik alanı kapsayan altı akademik enstitüden oluşan 1300 lisans öğrencisi olmak üzere 9.800 öğrenciye sahiptir. Üniversite, en son Araştırma Değerlendirme Tatbikatı'nda sunulan 17 konunun tamamında dünya lideri araştırmalar ile lider bir öğretim ve araştırma kurumudur. 2017 Ulusal Öğrenci Anketi'nde genel öğrenci memnuniyeti için en iyi üniversitelerden biriydi. Üniversite, öğrencileri ve çalışanları için birinci sınıf bir öğrenim, öğretim ve yaşam ortamının sağlanmasına kendini adamıştır.
Görüntülenme Sayısı: 967
American University
Amerika Birleşik Devletleri

American University

Amerikan Üniversitesi, 1893 yılında kurulmuş özel bir kurumdur. Toplam 7.901 lisans derecesine sahiptir. Kampüs büyüklüğü 84 dönümdür. Dönem tabanlı bir akademik takvim kullanır. Öğrenim ücretleri 46,615 ABD Doları'dır. Amerikan Üniversitesindeki öğrenciler, okulun milletin siyasi merkezindeki konumundan yararlanır. Washington, DC, sayısız müzesi, restoranı, kulübü ve yıl boyu etkinlikleri ile politik ve sosyal yönden bir oyun alanı oluşturmaktadır.
Görüntülenme Sayısı: 619
Arizona State University
Amerika Birleşik Devletleri

Arizona State University

Arizona State Üniversitesi 1885 yılında kurulmuş bir kamu kuruluşudur. Yaklaşık 60.000 lisans ve 13.000 yüksek lisans öğrencisi dahil olmak üzere toplamda 73.000 öğrencisi bulunan okulun kentsel yerleşimi ve kampüs büyüklüğü 661 dönümdür. Dönem tabanlı bir akademik takvim kullanır. Arizona State Üniversitesi - Ulusun en büyük lisans topluluklarından birine sahip olan Tempe, öğrencilere geniş bir yelpazede akademik ve ders dışı seçenekler sunmaktadır. Toplu olarak, Tempe'deki kampüsler ve Phoenix'teki diğer üç yer, öğrencilere seçecekleri 300'den fazla lisansüstü program ve 500'den fazla kulüp ve organizasyon sunmaktadır. Ayrıca Arizona'dan uzaklaşmak için öğrenciler 250'den fazla yurt dışı eğitim seçeneği arasından seçim yapabilirler.
Görüntülenme Sayısı: 622
Australian National University
Avustralya

Australian National University

Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU) Avustralya'nın başkenti ve hükümeti olan Canberra'da bulunan dünyaca ünlü araştırma-yoğun bir üniversitedir. 1946'da bir ulus kurma kurumu olarak kurulan Avustralya'nın tek ulusal üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan saygın bir misyona ve saygınlığa sahiptir. Ulusal ve uluslararası önemi araştıran uzun bir kurumsal gelenek olan ANU, Avustralya kamu politikası tartışmasına büyük katkılarda bulunmaktadır. ANU alimleri, Avustralya yüksek öğrenim, göç ve vatandaşlık sistemlerinin yanı sıra bölgesel ekonomik politika geliştirme ve hatta ABD'nin nükleer stratejisinin temel yönlerini de şekillendirmiştir.
Görüntülenme Sayısı: 952
Bangor University
İngiltere

Bangor University

Bangor Üniversitesi, Galler'in yükseköğretim kurumlarının yokluğuna karşı bir kamu kampanyası sonucunda 1884'te kurulmuştur. Yerel topluluk tarafından büyük ölçüde, gönüllü olarak finanse edilmiş bir kurumdur. Yaklaşık 12.000 öğrenci ve 650 öğretim elemanı ile Bangor, beş kolejde 300'den fazla lisans ve 100 lisansüstü program sunmaktadır. Dersler ağırlıklı olarak İngilizce öğretilmekle birlikte, birçok lisans dersi de Galler dilinde de öğretilmektedir.
Görüntülenme Sayısı: 507
Bielefeld University
Almanya

Bielefeld University

Disiplinlerarası, iletişimsel ve ilham verici bir kampüs üzerinde araştırma, öğretim ve eğitim hizmetleri veren Bielefeld Üniversitesi 1969 yılında kurulmuştur. Üniversite, beşeri bilimler, doğa bilimleri, sosyal bilimler ve teknoloji alanlarında bir dizi konuyu kapsayan 13 fakülteye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası odaklı bir üniversite olarak, en kaliteli öğretime özel bir vurgu yaparak araştırmaya güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. 25 binden fazla öğrenci 100'den fazla farklı kurs seçeneğine kayıtlıdır ve Üniversite, yaklaşık 1.650 akademik araştırmacı ve öğretmen dahil olmak üzere yaklaşık 2.750 personel istihdam etmektedir.
Görüntülenme Sayısı: 1082
Birkbeck, University of London
İngiltere

Birkbeck, University of London

1858’ de kurulan Birkbeck, üniversite eğitimi isteyen ancak tam zamanlı eğitim görmeyen öğrenciler için popüler bir tercih haline gelmişti. Üniversite Londra Üniversitesi'nin bir parçası olarak yüksek öğrenim eğitimini veren tek üniversitedir. Bu program, ağırlıklı olarak yarı zamanlı olarak derslerine devam eden, öğrencileri iş ve aile yaşamına uygun hale getiren 18.000 öğrenciye esnek öğrenim sunulması için yapılmıştır.
Görüntülenme Sayısı: 470