Üniversite Adı: Ülke:
Aalto University
Finlandiya

Aalto University

Aalto Üniversitesi, ana kampüsü Finlandiya'nın Espoo kentinde Otaniemi'de bulunan çok disiplinli bir üniversitedir. Kurumda toplam 20.000 civarında öğrenci ve 400'ü profesör olmak üzere toplam 4.500 personel bulunmaktadır. Aalto Üniversitesi'nin misyonu, daha iyi ve daha güçlü bir Finlandiya inşa etmektir. Burada bilim ve sanat teknoloji ve iş bir arada karşımıza çıkmaktadır. Aalto Üniversitesi, 2010 yılında Finlandiya'nın Helsinki metropol bölgesinde üç ünlü üniversitenin birleşmesiyle kurulmuştur. Atoto Üniversitesi, disiplinler arası projeler ve uygulamada öğrenme ile ilgilidir. Öğrenciler hem çalışmalarında hem de gelecekteki kariyerlerinde üstünlük sağlamak için teşvik edilir ve desteklenir. Bunların birçoğu, mezun olduklarında çok geniş bir iş deneyimine sahip bir biçimde mezun olurlar.
Görüntülenme Sayısı: 923
Aberystwyth University
İngiltere

Aberystwyth University

1872 yılına uzanan köklü bir geçmişe sahip olan Aberystwyth Üniversitesi, Sosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler alanlarında on yedi önemli akademik alanı kapsayan altı akademik enstitüden oluşan 1300 lisans öğrencisi olmak üzere 9.800 öğrenciye sahiptir. Üniversite, en son Araştırma Değerlendirme Tatbikatı'nda sunulan 17 konunun tamamında dünya lideri araştırmalar ile lider bir öğretim ve araştırma kurumudur. 2017 Ulusal Öğrenci Anketi'nde genel öğrenci memnuniyeti için en iyi üniversitelerden biriydi. Üniversite, öğrencileri ve çalışanları için birinci sınıf bir öğrenim, öğretim ve yaşam ortamının sağlanmasına kendini adamıştır.
Görüntülenme Sayısı: 1958
American University
Amerika Birleşik Devletleri

American University

Amerikan Üniversitesi, 1893 yılında kurulmuş özel bir kurumdur. Toplam 7.901 lisans derecesine sahiptir. Kampüs büyüklüğü 84 dönümdür. Dönem tabanlı bir akademik takvim kullanır. Öğrenim ücretleri 46,615 ABD Doları'dır. Amerikan Üniversitesindeki öğrenciler, okulun milletin siyasi merkezindeki konumundan yararlanır. Washington, DC, sayısız müzesi, restoranı, kulübü ve yıl boyu etkinlikleri ile politik ve sosyal yönden bir oyun alanı oluşturmaktadır.
Görüntülenme Sayısı: 1483