UCL (University College London)

1237
UCL, araştırma ve öğretim kalitesini uluslararası bir üne kavuşturan dünyanın en çok disiplinli üniversitelerinden biridir. 1826 yılında kurulmuş oldukça köklü bir kurumdur. En son Araştırma Mükemmellik Çerçevesi (REF) 2014'te olağanüstü sonuçlar alan araştırmada dünya lideri olan UCL, tıptan dillere, hukuktan mühendisliğe ve tarihten astrofizik konusuna kadar pek çok alanda mükemmeliyet öğretim merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Şu ana kadar 29 adet Nobel Ödüllü mezunu bulunan bu okulun merkezi Londra’da bulunur. Bu merkezi konum, öğrencilere sadece dünyaca ünlü kültür ve gece hayatına değil, aynı zamanda akademik kaynaklara erişim olanağı tanır.
UCL, araştırma ve öğretim kalitesini uluslararası bir üne kavuşturan dünyanın en çok disiplinli üniversitelerinden biridir. 1826 yılında kurulmuş oldukça köklü bir kurumdur. En son Araştırma Mükemmellik Çerçevesi (REF) 2014'te olağanüstü sonuçlar alan araştırmada dünya lideri olan UCL, tıptan dillere, hukuktan mühendisliğe ve tarihten astrofizik konusuna kadar pek çok alanda mükemmeliyet öğretim merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Şu ana kadar 29 adet Nobel Ödüllü mezunu bulunan bu okulun merkezi Londra’da bulunur. Bu merkezi konum, öğrencilere sadece dünyaca ünlü kültür ve gece hayatına değil, aynı zamanda akademik kaynaklara erişim olanağı tanır. UCL, sayısız hastane, müze, galeri, kütüphane ve meslek organlarıyla yakın ilişkileri ve araştırma bağlantıları olan bir okuldur. Uluslararası öğrenciler öğrenci nüfusunun neredeyse yarısını oluşturmaktadır ve bu öğrenciler dünya genelinde 150'den fazla ülkeden gelerek UCL'ye kozmopolit bir atmosfer sunmaktadır.
Lütfen aşağıdaki bilgilerin yalnızca genel bir kılavuz olduğunu unutmayın. Buna ek olarak, ilgili iş tecrübesi gibi diğer faktörler de dikkate alınabilir. Daha fazla bilgi için lütfen lisans izni veya mezun prospektüsüne bakınız.
 • Lisans Programları
UCL'de lisans programları için minimum giriş koşulları aşağıda bulunabilir. Bununla birlikte, bazı programlar için özel giriş koşulları farklı olabilir ve ayrıca daha yüksek olabilir. İlgili programı seçmenizi ve ardından Uluslararası Yeterlilikler bölümündeki listeden ülkenizi seçmenizi sağlayan lisans prospektüsüne başvurmalısınız. UCL'de lisans programlarına genel giriş için minimum olarak aşağıdakileri gerektirir: Anadolu Lisesi Diplomasi veya UCL tarafından tanınan bir Türk üniversitesinde bir yıllık Lisans Diplomasi ortalama 3.3 / 4.0 CGPA ile değerlendirilecektir.
 • Yüksek Lisans programları
Lütfen bazı doktora programlarına (örn. MPhil / PhD) girmek için bir Yüksek Lisans derecesi gerekeceğini unutmayın. Türkiye'den eşdeğer nitelikler aşağıda bulunabilir ve ayrıca daha detaylı bilgi için üniversitenin sitesini ziyaret edin. Lisans derecesi 3.3 / 4.0 Lisans Diploması İngilizce dil gereksinimleri İngilizce ilk diliniz değilse, UCL'nin İngilizce dil gereksinimlerini de karşılamanız gerekir. Diller ve Uluslararası Eğitim için UCL Merkezi'nde çeşitli İngilizce dil programları sunulmaktadır.
Öğrenim ücretleri yıllık ve yaklaşık olarak yazılmıştır; Çoğu Eğitim programı için 17.890 Pound Pek çok Dilbilim programı için 18.820 Pound Çoğu Sanat, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler temelli programlar için 19.390 Pound Hukuk için 20.040 Pound Çoğu Ekonomi programı için 20.340 Pound Sanat ve Bilim (BASc) programları için 21.050 Pound Çoğu Matematik programı için 22.790 Pound Çoğu istatistik programı için  23,390 Pound Yaşam Bilimleri programlarının çoğu için 24.040 Pound Çoğu Bilim programı için 25.960 Pound Çoğu Mimari program için 25.020 Pound Arkeoloji, Mühendislik ve Astrofizik programlarının çoğu için 25.960 Pound Güzel Sanatlar için 26.430 Pound Tıp için 33.650 Pound (entegre BSc yılı için 22.620 Pound). Sabit ücretlerin Tıp programı için geçerli olmadığını lütfen unutmayın. Daha fazla ayrıntı için UCL Öğrencileri web sitesine bakın.
 • Lisans
 • Yüksek Lisans
 • Doktora
 • Öğretmen Eğitimi
Lisans alanında çok sayıda bölümde eğitim veren kurum, özellikle lisans üstü eğitim konusunda oldukça fazla sayıda seçeneğe sahiptir. Beşeri bilimlerden sayısal bilimlere kadar her alanda ve her derecede istediğiniz eğitimi alabileceğiniz bu okulun hem lisans hem de lisans üstü programlarınızı araştırmanızı öneririz.
 • Sanat ve Beşeri Bilimler
 • Çevre Fakültesi
 • Beyin Bilimleri
 • Mühendislik
 • UCL Eğitim Enstitüsü
 • Hukuk
 • Yaşam Bilimleri
 • Matematik ve Fizik Bilimleri
 • Tıp Bilimleri
 • Nüfus Sağlığı Bilimleri
 • Sosyal ve Tarihi Bilimler