Queen’s University

575
İngiltere'nin en büyük 20 araştırma enstitüsünden birisi olan Queen's University, Russell Grubunun bir üyesi, dünya çapında bir araştırma ile desteklenen dünya standartlarında eğitim veren uluslararası bir inovasyon ve mükemmeliyet merkezidir. Üniversite gururlu bir mirasa sahiptir. Kraliçe Victoria tarafından 1845 yılında Queen's College Belfast olarak kurulan bu adaların en eski üniversitelerinden biri olup, 1908'de bağımsız bir üniversite haline gelmiştir.
İngiltere'nin en büyük 20 araştırma enstitüsünden birisi olan Queen's University, Russell Grubunun bir üyesi, dünya çapında bir araştırma ile desteklenen dünya standartlarında eğitim veren uluslararası bir inovasyon ve mükemmeliyet merkezidir. Üniversite gururlu bir mirasa sahiptir. Kraliçe Victoria tarafından 1845 yılında Queen's College Belfast olarak kurulan bu adaların en eski üniversitelerinden biri olup, 1908'de bağımsız bir üniversite haline gelmiştir. Yaklaşık 19.000 lisans öğrencisi ve yaklaşık 5.000 lisansüstü öğrencisi ile Queen's, şehrin kültürel, sanat ve sosyal sahnelerinin merkezinde dinamik ve farklı bir kurumdur. Belfast'ın en büyük işverenlerinden biridir ve her yıl Kuzey İrlanda ekonomisine 700 milyon £ 'dan fazla katkıda bulunmaktadır. İngiltere'de bulunan üniversitelerin araştırma kalitesine bakıldığı zaman, Queen’s Üniversitesi’nin araştırmalarının yüzde 25’lik kısmı dünya lideri olarak tanımlanmış ve yüzde 52'lik kısmının da uluslararası alanda mükemmel bir performans sergilediği görülmüştür. Üniversite altı kez Kraliçe'nin Yıldönümü Ödülünü kazanmıştır.
Üniversite alanları, Kingston, Ontario şehrinde Queen's semtinde yer almaktadır. Üniversitenin ana kampüsü, Ontario Gölü ve Kingston Genel Hastanesi, doğuya doğru şehir parkları ve Kingston öğrenci gettosu ya da üniversite bölgesi olarak bilinen yerleşim bölgeleri tarafından tüm diğer yönlerde güneye doğru sınırlanmıştır.
Queen'in öğrenci konaklama yeri ve nasıl başvurulacağı hakkında bilgi Konaklama web sitesinden edinilebilmektedir. Site, Belfast'ta yaşamaya dair seçenekleriniz boyunca size rehberlik etmek ve konaklamanızı düzenlemek için ne yapmanız gerektiğini bildiğinizden emin olmak için tasarlanmıştır. Biz yine de burada konaklamaya dair birkaç bilinmesi gerekeni sizin için sıraladık. Elms BT1, Elms BT2, Elms BT9 ve Queen'in Evleri, yaşamak ve öğrenci hayatının tadını çıkarmak için size en önemli alanı sunabilir. Queen’s öğrenci konaklama biriminde şu an 3.484 yer bulunmaktadır, bu da şehirdeki en uygun fiyatlı, özel olarak inşa edilmiş öğrenci konaklama imkanlarından yararlanabileceğiniz anlamına gelmektedir.
 • Lise Diploması
Kabul için gerekli olan dereceler programa göre değişecektir, ancak Türkçe derecelendirme ölçeğine göre, rekabet aralığına düşen minimum ortalama yaklaşık 5 üzerinden 4'dür. Tüm belgeler resmi olmalıdır. Fotokopiler kabul edilemez. Sertifikalı kopyalar okul müdürü, müdürü veya danışmanı tarafından onaylanmış ve mühürlü bir okul zarfında alındığında kabul edilebilir. Noter onaylı kopyalar kabul edilemez.
 • Kişisel Deneyim Bildirimi
Kişisel Deneyim Bildirimi (PSE) bir Queen’s ilk yıl programa başvuran öğrenciler için önerilir. Tüm Ticaret öğrencileri için PSE ve Tamamlayıcı Deneme zorunludur.
 • İngilizce dili yeterliliği
Bunlar dışında lisans üstü çalışmalar ya da kimi programlar daha fazla gereklilik isteyebilmektedir. Bu sebeple başvuru öncesinde detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.
Gelen Uluslararası öğrencilerinin birçoğu tarafından sergilenen yüksek akademik mükemmellik düzeyini ödüllendirmek için, Queen's, herhangi bir ilk giriş lisans programının ilk yılına giren öğrencilere bir dizi burs sunmaktadır. Yararlanabileceğiniz kimi burs programları şunlardır;
 • Uluslararası Ofis Lisans Bursu
 • Rektör Yardımcısı Uluslararası Başarı Bursu – Lisans
 • Queen Sadakat Bursu
 • Queen Aile Bursu
 • Erken Kuş Ödülü
Queen’s 6 akademik fakültede 125'in üzerinde yüksek lisans programı ve disiplinler arası ve çapraz öğretim programları sunmaktadır. Ontario yoğun araştırma üniversiteleri arasında tam zamanlı lisansüstü öğrencilerin ikinci en yüksek oranına sahip bir okuldur. 4.200'den fazla yüksek lisans öğrencisi, bulunmaktadır ve bunların % 23'ü uluslararası öğrenci olmakla beraber dünya çapında 70'in üzerinde ülkeden bu okula gelmektedirler. Queen’s te eğitim alabileceğiniz yüksek lisans alanları şunlardır;
 • Sağlık Bilimleri
 • Sanat ve Bilim
 • Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler
 • Hukuk
 • İşletme
 • Eğitim
 • Politika Çalışmaları
Bilgisayar Mühendisliği
Yönetim
Genel Mühendislik ve Teknoloji
İnşaat Mühendisliği
Kimya ve Malzeme Mühendisliği
Madencilik ve Petrol&Gaz İşlemleri
Makine Mühendisliği
Farmakoloji
Fizyoloji
Hemşirelik