Murdoch University

337
Murdoch Üniversitesi, Yenilikçi Araştırma Üniversiteleri grubunun bir parçasıdır ve dünyaca ünlü bir araştırma üniversitesi olarak bilinmektedir. Çığır açan çalışmalar yürüten etkileyici bir üne sahiptir ve deneyimli akademisyenler öğrencileri geleceğe odaklanarak bağımsız düşünür olmaya teşvik etmektedir. Batı Avustralya'nın en büyük şehri olan Perth'de bulunan üniversite, yurtdışındaki ortaklarla, yerel hükümet departmanlarıyla ve daha geniş bir çalışma topluluğuyla güçlü bağlantılara sahip olup, öğrencilere iş yerlerinde yer almak ve konu alanlarındaki gerçek dünya projelerini tamamlamak için bir sürü mükemmel seçenekler sunar.
Murdoch Üniversitesi, Yenilikçi Araştırma Üniversiteleri grubunun bir parçasıdır ve dünyaca ünlü bir araştırma üniversitesi olarak bilinmektedir. Çığır açan çalışmalar yürüten etkileyici bir üne sahiptir ve deneyimli akademisyenler öğrencileri geleceğe odaklanarak bağımsız düşünür olmaya teşvik etmektedir. Batı Avustralya'nın en büyük şehri olan Perth'de bulunan üniversite, yurtdışındaki ortaklarla, yerel hükümet departmanlarıyla ve daha geniş bir çalışma topluluğuyla güçlü bağlantılara sahip olup, öğrencilere iş yerlerinde yer almak ve konu alanlarındaki gerçek dünya projelerini tamamlamak için bir sürü mükemmel seçenekler sunar. Murdoch Üniversitesi dünyadaki 50. yılının doldurmamış en iyi üniversiteler arasında ilk 100’de yer edinmektedir ve ulusal olarak tanınan bir kurumdur. 40 yılı aşkın süredir Avustralyalı araştırmanın ön saflarında yer alan Murdoch'un akademisyenleri, mezunları ve öğrencileri, dünyanın en çığır açan araştırma keşiflerinin bazılarını ortaya çıkarmanın yolunu bulmuştur. Yeni öğrencileri sürekli büyüyen küresel topluluğuna davet eden Murdoch eğitimi, çeşitliliği ve yeniliği kutlamak için öncü zihinleri bir araya getirmeye çabalar. Murdoch Üniversitesinde okumak sadece seçtiğiniz alanda öğrenmekten ibaret olduğunu düşünmeyin. Farklı düşünme biçimlerini araştırmak, yeni beceriler geliştirmek ve öğrencilerin gerçek potansiyellerini çözmelerine yardımcı olmak için farklı bakış açıları keşfetmekle ilgilidir. Öğrenciler Murdoch'ta sadece öğrenci değillerdir, düşünce geliştiren akademisyenlerle ve mezunların öncülüğünde, küresel gelişmelerin önünü açmak için birlikte çalışan sıkı sıkıya bağlı bir topluluğun parçası olarak görülmektedir.
Murdoch, Batı Avustralya'nın güney bölgelerinde Rockingham ve Mandurah'ın yer alan kampüslerinin yanı sıra Singapur ve Dubai'de Murdoch'a bağlı olan iki kampüs bulunmaktadır. Bu sayede öğrencilerin, uluslararası bir üniversiteden iyi bir eğitim alabilirler.
Burs almaya hak kazanırsanız, çalışmanızı desteklemeye yardımcı olacak bir ödeme alırsınız ve geri ödemeniz gerekmez. Çoğu burs harç ücretini ödemek için kullanılmaz, kitap, yaşam giderleri ve ulaşım gibi üniversite masraflarını karşılamaya yardımcı olabilir. Durumunuza ve koşullarınıza bağlı olarak, Murdoch burslarından biri sizin için uygun olabilir:
 • Finansal zorluklarla karşı karşıya kalan öğrenciler,
 • Yüksek başarıya sahip olan öğrenciler,
 • Bölgesel alanlardan öğrenciler,
 • Yerli öğrenciler,
 • Uluslararası öğrenciler,
 • Özel dersler alan öğrenciler için burs seçenekleri sunulmaktadır.
Burs kazanmaya hak göstermiş öğrenciler 11.000 AUD değerine kadar burs alabilir.
Murdoch'daki yaşam öğrencilerin bir sürü akademik fırsat, müfredat dışı faaliyetler ve destek hizmetleriyle birlikte sunulduğu çok kapsamlı bir üniversite deneyimidir. Murdoch Üniversitesi öğrencileri Avustralya'nın en büyük kampüslerinden biri olan Perth Kampüsü’nde 227 hektarlık yeşil alana sahip olmakla birlikte doğal hayatla iç içedir. Kampüste bulunan bir sürü aktivite ve organizasyonlar ile öğrencilere en iyi Avustralya deneyimi sunulmaktadır. Uluslararası öğrenciler, üniversiteye entegrasyonlarını destekleyen bir haftalık oryantasyon programıyla Murdoch'a karşılanırlar. Murdoch öğrencilerine İngilizce dil atölyeleri, profesyonel gelişim seminerleri, özel dersler, destek personeli ve çok çeşitli sağlık tesisleri sunulmaktadır. Öğrenci destek hizmetleri arasında konut desteği, kurs önerileri, sağlık hizmetleri ve kariyer yardımı, Murdoch öğrencilerine sunulan ücretsiz olanaklardan sadece bazılarıdır.
Kapsamlı akademik programlar sunan 9 okulla Murdoch, 250'den fazla lisans, yüksek lisans ve araştırma kurslarına sahiptir.
 • Sör Walter Murdoch Kamu Politikası ve Uluslararası İlişkiler Okulu
 • Mühendislik ve Bilgi Teknolojileri Yüksekokulu
 • İşletme ve Yönetişim Okulu
 • Sanat Okulu
 • Sağlık Meslekleri Okulu
 • Psikoloji ve Egzersiz Bilimi Okulu
 • Eğitim Fakültesi
 • Hukuk Okulu
 • Veterinerlik ve Yaşam Bilimleri Okulu
Genel Çalışmalar
Bilgisayar Mühendisliği
Medeni Kanun
Finans
Muhasebe
Sağlık ve Fitness
Bayındırlık
Genel Mühendislik ve Teknoloji
İmalat ve Üretim
İnşaat Mühendisliği