İngiltere
558
LAL Dil Okulu’nun misyonu, insanların mükemmel ve zenginleştirici bir öğrenme deneyimi ile küresel toplulukla etkin iletişim kurmalarını sağlamaktır.
Konaklama imkanları her ülkeye ve her yaş grubuna göre değişiklik göstermektedir. Genel hatlarıyla bakacak olursak, konaklama seçenekleri şunlardır;
 • Aile Yanı Konaklama
Bulunduğunuz ülkenin kültürünü en yakından tanıma fırsatını veren bu konaklama tipinde tüm aileler okul tarafından özenle seçilmiştir. Günde 3 öğün yemek verilmektedir.
 • Yurt Konaklama
Bazı lokasyonlarda mevcut olan bu konaklama tipinde sosyalleşme hızınız artacak ve farklı kültürlerden çok sayıda arkadaşlıklar edineceksiniz.
 • Bireysel Konaklama
Dilerseniz bir hostel ya da dairede bireysel olarak konaklayabilirsiniz.
Okul, bu misyonun peşinde, alaka ve dürüstlük değerlerini benimseyip çalışmalarınızı sürekli takip etmektedir. Yenilikçi araçlar ile kültürel duyarlılık kurarak öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerini teşvik etmeyi hedeflemektedirler. Misyonu başarmak için okulun hedefleri şunlardır:
 • kapsamlı dil öğrenme hizmetleri sunmak
 • sosyal olarak sorumlu bir şekilde faaliyet göstermek
 • LAL'in pazar payını ve karlılığını artırmak
 • LAL'in itibarını korumak ve geliştirmek
LAL Dil Okulu’nun çok sayıda merkezi bulunmaktadır. Bu merkezler yetişkinler ve gençlerin çok çeşitli kursları alabilecekleri modern merkezlerdir.
 • Amerika Birleşik Devletleri
LAL Dil Okulu’nun Amerika Birleşik Devletleri’nde Fort Lauderdale, Boca Raton, Boston ve New York olmak üzere 4 farklı kampüsü bulunmaktadır. Bu kampüslerin hepsi şehir merkezinin kalbinde yer almakta olup öğrencilerin sosyalleşmeleri için oldukça geniş olanaklara sahiptir.
 • İngiltere
Torbay, Brighton, Berkhamsted, Londra, Tavistock ve Winchester şehirlerinde bulunan LAL Dil Okulu, İngiltere’de çok sayıda kampüse sahiptir. İngilizcenin en iyi öğrenileceği ülkelerden birisi olan İngiltere hem kültürü hem de tarihi dokusu ile tüm öğrencileri adeta içine çekmektedir. 12 ya da 15 kişilik sınıflarda eğitim alabilecek ve ders sonralarında yapılan çeşitli etkinlikler ile sosyal hayata son derece hızlı bir biçimde adapte olacaksınız.
 • İrlanda
Dublin ve Cork şehirlerinde eğitim alabileceğiniz İrlanda merkezleri size oldukça farklı fırsatlar sunmaktadır. Cork şehrinde sadece yaz kursları mevcut olsa da, yine de genç öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen bir konum olarak karşımıza çıkmaktadır. İrlanda’nın başkenti Dublin ise samimi ve konuşkan insanları, güçlü tarihi kültürü ve kompakt ve güvenli şehir merkezi ile tanınmaktadır. Cork şehri de Dublin’e sadece 2,5 saat uzaklıktadır ve İrlanda’nın ikinci başkenti olarak bilinmektedir.
 • Güney Afrika
Bambaşka bir kültürün içine dahil olmak isteyenler için Güney Afrika’da bulunan Cape Town oldukça ideal bir seçenek olacaktır. Cape Town'daki kampüs şehir merkezine, Masa Dağı ve plaja yakın ideal bir konumdadır. Okulda geniş sınıflar, bir restoran, yüzme havuzu, geniş bir bahçe ve barbekü alanı bulunmaktadır. Öğrenciler, tesis bünyesindeki tüm olanakların yanı sıra 24 saat gözetim ve güvenlik dahil LAL Cape Town'da kendilerini güvende hissedecek ve güvende olacaklardır.
 • Malta
Dil okulu denilince akla ilk gelen ülkelerden birisi olan Malta, Sliema ve Gozo şehirlerindeki kampüsleri ile hizmet vermektedir. Hem daha uygun fiyatlı bir ülke olması hem de ana dilinin İngilizce olması, bu ülkeyi tercih edilir kılan etmenler arasındadır. Üstelik sıcak ve samimi ortamıyla tüm öğrencileri içine çeken bir yapıya da sahiptir.
Genel
 • Genel İngilizce
Genel İngilizce kursu, İngilizce öğrenmek için ihtiyacınız olan her noktayı yani, okuma, yazma, dinleme ve konuşma konularını kapsamaktadır. Bunun yanı sıra alışveriş, seyahat ve boş zaman gibi yaygın olarak karşılaşacağınız durumlarla ilgili pratik yapmanızı sağlar. Tam zamanlı öğrenciler Pazartesi’den Cuma’ya günde üç saat ders görmektedir. Haftada 15 saat yeterli değilse dilerseniz 30 saatlik yoğun programı da seçebilirsiniz.
 • İş İngilizcesi
İşletme okumak, kendi işinizi kurmak ya da özel sektörde çalışmak gibi bir planınız varsa bu alanlarda sizi bir adım öne çıkaracak olan İş İngilizcesi kursunu alabilirsiniz. Hem CV’nizde hem de günlük hayatınızda sizi değiştirecek bir programdır. Tüm İş İngilizcesi Kursları için en az B1 seviyesinde İngilizce bilmek zorunludur. Bu seviyenin altında olan öğrenciler Genel İngilizce Kursuna katılabilir ve seviyelerini yükselttikten sonra İş İngilizcesi Kursuna geçiş yapabilirler. Sınav Hazırlık Kursları
 • Cambridge Sınavlarına Hazırlık
Cambridge sınavından alınacak sertifikaları, dünyadaki neredeyse tüm üniversiteler tarafından kabul edilmektedir ve ayrıca işverenler ya da hükümetler gibi resmi kurumlar tarafından da kabul edilmektedir. Bu sertifikanın en güzel tarafı, hayatınız boyunca sizde kalmasıdır. FCE (Cambridge English: First) ile B2 seviyenizi; CAE (Cambridge English: Advance) ile C1 seviyenizi; CPE (Cambridge English: Proficiency) sertifikası Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre C2 seviyenizi kanıtlamış olursunuz.
 • IELTS, TOEIC TOEFL Hazırlık
Bir IELTS, TOEIC veya TOEFL sınavına hazırlık kursuna katılabilmek için gerekli olan bir şart vardır. Bu şarta göre, İngilizce seviyenizin Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre en az B1 seviyesinde olması gerekmesidir. IELTS kursunun süresi en az dört hafta olup, isterseniz daha fazla devam edebilirsiniz. Standart kursa katıldığınız takdirde haftada 15 saat ders alırsınız. Ancak daha hızlı sonuç için haftada 30 ders olan yoğun bir programa da başvuru yapabilirsiniz. TOEFL sınavına Hazırlık Kursu, 4 hafta sürmektedir ve bu 4 hafta süresince Pazartesi gününden Cuma gününe kadar devam eden 60 saatlik (Cape Town’da 30 saat) bir kurstur. İngiltere’deki şubelerde (Londra ve Torbay), iki hafta süren kursa her ayın ilk Pazartesi günü başlayabilirsiniz ve Genel İngilizce kursu ile şu şekilde birleştirebilirsiniz: 15 saat Genel İngilizce ve 7,5 saat sınava hazırlık. Bu sürede, sınava nasıl yaklaşmanız gerektiğini öğrenebilir ve ihtiyacınız olan puanı almak için kendinize güveniniz gelene kadar pratik yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak SELT Sınavına hazırlık kursuna da katılabilirsiniz. Öğretmen Eğitimi
 • CELTA ve DELTA Kursları
CELTA, 18 yaşından itibaren alabilirsiniz. Yüksek öğrenime girmek için gereken en az iki A-seviyesi veya eşdeğeri gibi bir eğitim standardına eşdeğer bir dereceniz olmalıdır. Kurs, tüm Avrupa dilleri ile ortak Avrupa Çerçevesinde (örneğin IELTS 8, CPE C veya CAE A) C2'ye eşdeğer minimum İngilizce dil seviyesine sahip kişilere açıktır. DELTA, en az iki yıllık öğretim deneyimi olan tüm dil geçmişlerinden insanlara açıktır. Tüm katılımcılar, hem yazılı hem de sözlü olarak İngilizcede (IELTS 8 ya da 9'a eşdeğer) iyi bir dereceye sahip olmalıdır. Genç Kursları
 • Yaz Okulu
8 ile 18 yaş arasındaki öğrencilere açık olan bu kurs, İngiltere, Malta, ABD ve İrlanda'daki merkezlerde eğitim vermektedir. Gündüz Programları, İngilizce ve Liderlik, İngilizce ve Geleceğin Patronu, Klasik Yaz Okulu ve GCSE ve Taster Kurslarından istediğiniz birisini seçebilirsiniz.
 • 35 yılı aşkın tecrübesiyle en iyi eğitimi vermeyi hedeflemektedir.
 • 122 farklı kurs seçeneğinden birisini seçme şansına sahip olacaksınız.
 • Dünyanın farklı pek çok yerinde bulunan merkezlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.
LAL'in İngiltere, Güney Afrika ve ABD'deki dil merkezlerinde yetişkin bir kursa katılan her öğrenci, LAL Advantage'a tamamen ücretsiz giriş yapabilme şansına sahip olmaktadır. Sadece sınıflarda değil bunun yanı sıra çevrim içi bir ortamda da kursunuza devam edebilcekseniz. LAL Advantage şunları içermektedir:
 • Çalışma planlarınızı hazırlayın
 • Heyecan verici eğlence seçeneklerinizi okuyun
 • Kitap, gezi ve etkinliklerden haberdar olun
 • Yardım ve tavsiye alın