KANADA’DA EĞİTİM

Dünya’nın en güçlü yüksek öğretim sisteminlerinden birine sahip bir ülke; Kanada’da nefes kesen dağlar, tepeler ve nehir ortamına karşı eğitim! Dünya’nın en büyük ülkelerinden biri olan Kanada, 70’li yıllarda çokkültürcülüğü resmi bir politika olarak tanıtan ilk ülkedir. Kanada’da, göçmenlerin değeri anlanmakta ve bu güne kadar onların çeşitliliği kutlanmaktadır. Bu demek oluyor ki, yurtdışından gelen öğrenciler Kanada’nın havasını soludukları andan itibaren kendilerini ülkede memnuniyetle karşılanmış olarak bulacaklardır.

Kanada Hakkında Makaleler

Kanada'da Honours Bachelor of Craft&Design Programı

Endüstriyel Tasarım Lisans Derecesi: Tam zamanlı 4 yıl (8 dönem) Bu lisansı tamamlayarak, modern tes ...

Kanada'da Wine Business Management Programı

Wine Business Management Programı bir yüksek lisans programıdır. Niagara Collge da, Niagara Gölü Kam ...

Kanada Vizesi İçin Ev, Arsa, Araba Tapusu Gösterilmeli Midir?

En çok sorulan sorulardan birisi de Kanada vizesi için ev, arsa, araba gibi taşınmaz ve taşınabilir ...

Kanada Vizesi Akraba Sponsorluğu

Birinci-İkinci Dereceden Akrabalar Bu konuda ilk tercihe edilen kişiler anne baba yani birinci derec ...

Kanada Hakkında Diğer Makaleler

Kanada Üniversiteleri

Brock University

Kanada’nın Ontario şehrinde yer alan üniversite bir kamu araştırma üniversitesidir. Üniversite, Kanada’daki UNESCO Biyosfer Rezervinde bulunan tek üniversitedir. Biyosfer Rezervi, ekonomik çeşitliliğin korunması için yapılan çalışmalara denir.

First Nations University of Canada

Kanada’nın Regina kentinde yer alan First Nations Üniversitesi’nin kurulumu 1976 yılına dayanmaktadır.  Üniversite aslında Regina Üniversitesi’nin federasyon üniversitesi ve kurumda kazanılan derecedir.Üniversitenin misyonu, yaşam kalitesini arttırmak ve First Nations’ın tarihini, dilini, kültürünü ve sanatsal mirasını korumak ve yorumlamaktadır. Üniversite iki dil ve iki farklı kültürü ile eğitimlerini desteklemektedirler.

Emily Carr University of Art and Design

Kanada’nın Vancouver kentinde yer alan ve kısaca ECU olarak bilinen okul, sanat okulu ve devlet üniversitesidir. Üniversite, 1925 yılında Vancouver Dekoratif ve Uygulamalı Sanatlar Okulu olarak kurulmuştur. Britanya Kolumbiyası’nda görsel sanatlar ve sahne sanatları öğrencileri için kurulan ilk kurumdur. Okulun ismi Kanadalı sanatçı Emily Carr’dan  alınmaktadır.

Concordia University

Concordia Üniversitesi, Kanada’nın Montreal kentinde yer almaktadır. Loyola Koleji ve Sir George Williams Üniversitesi’nin birleşmesinden sonra 1974 yılında kurulan Concordia Üniversitesi, bölgede İngilizcenin ana eğitim dili olarak kullanıldığı üç okuldan bir tanesidir. 2018 – 2019 sayımlarına göre ise okulda kredili derslere kaydı bulunan 46.000 civarı öğrencisi ile Kanada’da en çok öğrenciye sahip okullar arasında yer almayı başarmıştır.

Kanada Üniversiteleri

Kanada Liseleri

Bodwell High School

Since 1991, Bodwell has offered an engaging Grade 8 to 12 curriculum for boys and girls, at a beautiful waterfront campus in the city of North Vancouver.

Kanada Liseleri