KANADA’DA EĞİTİM

Dünya’nın en güçlü yüksek öğretim sisteminlerinden birine sahip bir ülke; Kanada’da nefes kesen dağlar, tepeler ve nehir ortamına karşı eğitim! Dünya’nın en büyük ülkelerinden biri olan Kanada, 70’li yıllarda çokkültürcülüğü resmi bir politika olarak tanıtan ilk ülkedir. Kanada’da, göçmenlerin değeri anlanmakta ve bu güne kadar onların çeşitliliği kutlanmaktadır. Bu demek oluyor ki, yurtdışından gelen öğrenciler Kanada’nın havasını soludukları andan itibaren kendilerini ülkede memnuniyetle karşılanmış olarak bulacaklardır.

Kanada Üniversiteleri

Kwantlen Polytechnic University

Üniversite, Kanada’nın British Columbia eyaletinde yer alan Surrey şehrinde yer almaktadır. Küçük yüz ölçümüne rağmen şehrin nüfusu oldukça fazladır. Kwantlen Politeknik Üniversitesi, Vancouver bölgesini kapsayan beş lokasyonunda toplam 20.000 öğrenci ve 1.400 personeli ile birlikte British Columbia’da bulunan en büyük eğitim kurumlarından biridir.

University of Ottawa Saint Paul University

Üniversite, Kanada’nın başkenti ve en büyük dördüncü şehri olan Ottawa’da yer almaktadır. Saint Paul Üniversitesi, 1965 yılından bu yana Ottawa Üniversite ile birleşerek iki dilli bir Katolik üniversitesidir. Saint Paul Üniversitesi’nde ülkenin resmi dili olan İngilizce ve Fransızca olarak eğitim verilmektedir.

Victoria University in the University of Toronto

Üniversite, Kanada’nın Toronto şehrinde yer almaktadır. Toronto, Ontario eyaletinin başkenti olduğu için nüfusu oldukça kalabalıktır. Victoria Üniversitesi, 1836 yılında kurulan ve Kraliçe Victoria’nın şerefine atanan Toronto Üniversitesi’nin bir kolejidir. 1928 yılından bu yana Victoria Koleji, liberal sanat ve bilim alanındaki çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir.

University of Waterloo St. Jerome's University

Üniversite, Kanada’nın Ontario eyaletinde yer alan Waterloo ilçesinde bulunmaktadır. Genel olarak St. Jerome veyahut SJU gibi kısaltmalarla tanınan üniversite, bir devlet Roma Katolik üniversitesidir. Üniversite, Waterloo Üniversitesi ile birleşerek adını değiştirmiştir.

Kanada Üniversiteleri

Kanada Liseleri

Bodwell High School

Since 1991, Bodwell has offered an engaging Grade 8 to 12 curriculum for boys and girls, at a beautiful waterfront campus in the city of North Vancouver.

Kanada Liseleri