İTALYA’DA EĞİTİM

İtalya’da dünyanın en eski üniversitelerinden bazılarını, en ünlü mucitleri ve en ikonik mimari unsurları görebilirsiniz – bu da İtalya’yı, hevesli öğrencilerin ilham alabileceği bir yer yapar. İtalya aynı zamanda Bologna süreci – ülkenin yüksek öğrenimdeki gurur kaynağının kanıtı – aracılığıyla Avrupa genelinde standart bir üniversite eğitiminin geliştirilmesi konusunda önemli bir yere sahiptir.

İtalya Üniversiteleri

University of Modena and Reggio Emilia

1175 yılında kurulan Modena Üniversitesi ve Reggio Emilia (UNIMORE) dünyanın en eski üniversitelerinden biridir ve İtalya'da öğretim ve araştırma için en iyi üniversitelerden biri olarak kabul edilir.

University of Rome III

Roma Tre Üniversitesi genç insanlar için bir gençlik düşüncesi olan 1992 yılında kurulmuş bir üniversitedir. Sunulan akademik derslerin sayısının yanı sıra kayıtlar bakımından da hızla gelişmiştir.

University of Rome Tor Vergata

Üniversite Tor Vergata olarak da bilinen Roma Üniversitesi II, 1982'de İtalya'da kurulmuş genç bir üniversitedir.

University of Pavia

1361'de kurulan İtalya'daki Pavia Üniversitesi, dünyanın en eski yüksek öğretim kurumlarından biridir. Milano'ya 35 kilometre uzaklıkta bulunan bu şehir, Milano'da ve Lombardiya'nın daha büyük bölgesinde 20. yüzyıldan beri var olan tek üniversite olarak yer almaktaydı. Dünyanın dört bir yanından birçok farklı ülkeden İtalya'ya gelen 24.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler 80'den fazla lisans programı, 42'den fazla yüksek lisans programı ve yaklaşık 20 doktora programı seçenekleri vardır. Üniversitenin 30 kütüphanesi tarafından desteklenen 18 bölüm sunulmaktadır.

İtalya Üniversiteleri