İNGİLTERE’DE EĞİTİM

İngiltere, köklü kültürel mirası ve kozmopolit yapısı ile yurtdışı eğitim için en gözde ülkeler arasında yer alıyor. İngiltere’nin yüksek eğitim kalitesi, kariyer hedeflerinizi genişletmeye yönelik mükemmel fırsatlar vaad ediyor. Dünyadaki en eski ve deneyimli üniversite sistemine ev sahipliği yapmasının yanı sıra modern ve interaktif kaynakları ile gurur duyan ülke, her yıl yurtdışından gelen yaklaşık 240.000 öğrenciye kapılarını açıyor.

İngiltere Hakkında Makaleler

Uygulamalı Tavukçuluk Bilimi Yüksek Lisans Programı

Farklı Alanlarda Yüksek Lisans Yapın! Yumurtası ve etinden dolayı kanatlı hayvan üretimi dünya çapın ...

İngiltere'de Otomotiv Mühendisliği Programı

Otomotiv Mühendisliği Program Süresi: 4 Yıl/Lisans Yetenekli bir mühendis olmak için gerekli tüm eği ...

İngiltere'de Ekonomi, Bankacılık ve Finans Programı

Ekonomi, Bankacılık ve Finans Programı Süresi: Üç yıl tam zamanlı veya dört yıl tam zamanlı Sandviç ...

İngiltere'de Ekran Oyunculuğu Programı

Ekran Oyunculuğu Programı yoğun pratik eğitim arayan öğrenciler için iki yıllık tam zamanlı lisans k ...

İngiltere Hakkında Diğer Makaleler

İngiltere Üniversiteleri

University of Bedfordshire

University of Bedfordshire, İngiltere’nin Bedfordshire kontluğunda bulunan Luton kentinde yer almaktadır. University of Bedfordshire, İngiltere’de bulunan bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin kökenleri 1882 yılına kadar dayanmaktadır. Yıllar içerisinde geçirdiği isim değişiklikleri sonucunda ancak 2006 yılında Bedfordshire Üniversitesi adını alabilmiştir.

University for the Creative Arts

Okul, İngiltere’nin güney kesiminde bulunan Farnham kentinde yer almaktadır. Kent, Londra’dan 55 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.  University for the Creative Arts, uzman bir sanat ve tasarım üniversitesidir. Okulun adının Türkçe karşılığı, ‘Yaratıcı Sanatlar Üniversitesi’ olarak geçmektedir.

University Centre Weston

University Centre Weston, sadece Weston olarak da bilinen Weston-Super-Mare kasabasında yer almaktadır. Weston, Kuzey Somerset bölgesinde Bristol Kanalı üzerinde bulunan bir sahil kasabasıdır. University Centre Weston’da toplamda 862 öğrenci eğitim görmektedir

University Centre Reaseheath

University Centre Reaseheath, İngiltere’nin pazar kasabası ve sivil bölgesi olan Nantwich’de bulunmaktadır. Eski yapılardaki binaları ile kasabanın nüfusu yaklaşık olarak 18.000 civarındadır. University Centre Reaseheath, yeşillik bir alanda bulunmakla birlikte, kendine ait çiftliğe de sahiptir.

İngiltere Üniversiteleri