İNGİLTERE’DE EĞİTİM

İngiltere, köklü kültürel mirası ve kozmopolit yapısı ile yurtdışı eğitim için en gözde ülkeler arasında yer alıyor. İngiltere’nin yüksek eğitim kalitesi, kariyer hedeflerinizi genişletmeye yönelik mükemmel fırsatlar vaad ediyor. Dünyadaki en eski ve deneyimli üniversite sistemine ev sahipliği yapmasının yanı sıra modern ve interaktif kaynakları ile gurur duyan ülke, her yıl yurtdışından gelen yaklaşık 240.000 öğrenciye kapılarını açıyor.

İngiltere Hakkında Makaleler

Adaptasyon Sürecinde Olan Bir Öğrenciye Sağlanan Ek Ders Desteği

Adaptasyon Sürecinde Öğrencilerin eksiklerini fark eden sınıf öğretmenleri ilk önce öğrenciyle konuş ...

İngiltere Eğitim Sisteminde, IGCSE İle GCSE Arasındaki Farklar Nelerdir?

IGCSE, yurtdışında eğitim görecek olan öğrenciler için düzenlendiğinden dolayı daha dolay bir müfred ...

İngiltere'de Eğitim Alacak Bir Öğrencinin İngilizce Yeterliliği Az İse?

İngiltere, yabancı öğrenciye oldukça alışkın olan bir eğitim sistemine sahiptir. İngilizce Yeterlili ...

Göçmen Ailelerin Çocuklarına Nasıl Davranılır? Ayrımcılık Var Mıdır?

Ailelerin ve öğrencilerin en büyük korkusu olan ayrımcılık, İngiltere’nin devlet okullarında göze ça ...

İngiltere Hakkında Diğer Makaleler

İngiltere Üniversiteleri

ARU London

Kısaltılışı ARU London olarak bilinen, tam hali ise Anglia Ruskin University olan okul, Birleşik Krallık’ta bulunan bir devlet üniversitesidir. Okulun kökenleri 1858 yıllarına kadar dayanan Cambridge Sanat Okulu ile bağlantılıdır. 1992 yılında üniversite unvanını kazanan okul, 2005 yılında ise John Ruskin adını almıştır.

Blackburn College

Blackburn Koleji, 1888 yılında kamu aboneliği ile kurulmuş Blackburn Teknik Koleji olarak eğitim hayatına başlamıştır. Eğitim hayatının ilk yıllarında mühendislik ve tekstil alanlarında uzmanlaşmıştır. 1984 yılından sonra ise A-Level derecelerinde yükseköğretim dersleri vermeye başlamıştır.

BIMM

Açılımı, British and Irish Modern Music (İngiliz ve İrlanda Modern Müzik) olan enstitü, 6.700’den fazla öğrencisi olan ve sekiz bağımsız kolejden oluşan bir gruptur. BIMM, Brighton’da 2001 yılında Brighton Modern Müzik Enstitüsü olarak kurulmuştur. Sekiz adet tesisi bulunan okul, yıllar içerisinde diğer kampüslerini açmıştır.

Bellerbys College

Bellerbys Koleji, Londra’nın kuzeyinde yer alan Cambridge şehrinde bulunmaktadır. Kolejin üç ana şehirde kampüsleri bulunmaktadır. Bellerbys Koleji’nin kökenleri 1959 yılında açılmış olan Davies Koleji’ni takip etmektedir.

İngiltere Üniversiteleri