İNGİLTERE’DE EĞİTİM

İngiltere, köklü kültürel mirası ve kozmopolit yapısı ile yurtdışı eğitim için en gözde ülkeler arasında yer alıyor. İngiltere’nin yüksek eğitim kalitesi, kariyer hedeflerinizi genişletmeye yönelik mükemmel fırsatlar vaad ediyor. Dünyadaki en eski ve deneyimli üniversite sistemine ev sahipliği yapmasının yanı sıra modern ve interaktif kaynakları ile gurur duyan ülke, her yıl yurtdışından gelen yaklaşık 240.000 öğrenciye kapılarını açıyor.

İngiltere Hakkında Makaleler

İngiltere'de İnşaat Projesi Yönetimi Programı

İnşaat Projesi Yönetimi Programı Süresi: 3 yıl veya 4 yıl Tam Zamanlı ya da 5 Yıl Yarı Zamanlı/Lisan ...

İngiltere'de Siber Güvenlik Programı

Siber Güvenlik Programı Süresi: 3 yıl/Lisans Program Çalışma Modu: Tam zamanlı Program Başlangıç  Za ...

İngiltere'de Mobilya Tasarımı Programı

Mobilya Tasarımı Programı  Süresi: 3 Yıl /Lisans Program Zamanı: Tam Zamanlı Program Başlangıcı: Eyl ...

İngiltere'de Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Programı

Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Programı Süresi: 3 yıl tam zamanlı veya 4 yıl işe yerleştirmeli sandvi ...

İngiltere Hakkında Diğer Makaleler

İngiltere Üniversiteleri

University of Portsmouth

Portsmouth Üniversitesi, 1992 yılında İngiltere'nin güneyinde, Londra'nın güneybatısında kurulmuştur.

University of Leeds

Leeds Üniversitesi, Batı Yorkshire'daki Leeds şehrinde bir redbrick üniversitesidir. Resmi olarak 20. yüzyılın başlarında kurulan üniversitenin kökenleri, Yorkshire Bilim Koleji'nin kurulduğu 19. yüzyıla kadar uzanabilmektedir. Oxford ve Cambridge'in münhasırlığına meydan okumak için İngiltere'deki ilk kolejlerden birisidir. Bugün, Leeds Üniversitesi, araştırma-yoğun üniversitelerin Russell Grubu arasındadır. 500'den fazla lisans ve 200'den fazla lisansüstü dersleri sunmaktadır. Leeds dokuz fakülteye ayrılmıştır, bunlar şunları içerir: Sanat, Sosyal Bilimler ve Hukuk, Mühendislik, Çevre, Matematik ve Fizik Bilimleri, Tıp ve Sağlık ve Performans ve Görsel Sanatlar.

Aston University

Aston Üniversitesi, Birmingham'ın şehir merkezinde bulunan İngiltere'nin nüfus bakımından ikinci en büyük şehri olan bir kamu araştırma üniversitesidir. Kökleri 19. yüzyıla kadar uzanmaktadır. 1895'te Birmingham Belediye Teknik Okulu olmuştur. Aston 1966 yılında üniversite statüsüne kavuşuncaya kadar ismini pek çok kez değiştirmiştir.

Bath Spa University

2005 yılında resmi olarak üniversite sıfatına kavuşmuş olan bu kamu kurumu İngiltere’nin Bath kentinde bulunmaktadır. Aslında bu okulun tarihi, 1851 yılına kadar dayanmaktadır. Oldukça köklü bir okul olan Bath Spa Üniversitesi sizin için müthiş bir fırsat olacak.

İngiltere Üniversiteleri