İNGİLTERE’DE EĞİTİM

İngiltere, köklü kültürel mirası ve kozmopolit yapısı ile yurtdışı eğitim için en gözde ülkeler arasında yer alıyor. İngiltere’nin yüksek eğitim kalitesi, kariyer hedeflerinizi genişletmeye yönelik mükemmel fırsatlar vaad ediyor. Dünyadaki en eski ve deneyimli üniversite sistemine ev sahipliği yapmasının yanı sıra modern ve interaktif kaynakları ile gurur duyan ülke, her yıl yurtdışından gelen yaklaşık 240.000 öğrenciye kapılarını açıyor.

İngiltere Hakkında Makaleler

Greenwich Üniversitesi

Greenwich Üniversitesi

Greenwich Üniversitesi, Times Nehri’nin hemen yanında yer alan mükemmel bir konuma sahiptir. Greenwi ...
İngiltere'de Üniversite Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

İngiltere'de Üniversite Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İngiltere’de Üniversite Seçerken, gideceğiniz üniversitenin dünya çapındaki yerini ve sıralama ...
İngiltere'de Üniversiteye Başvururken Gerekli Evraklar

İngiltere'de Üniversiteye Başvururken Gerekli Evraklar

İngiltere’de Üniversiteye Başvururken Gerekli Evraklar içinde ilk olarak, öğrenci vizenizin ko ...
Kent Üniversitesini Tanıyalım

Kent Üniversitesi'ni Tanıyalım!

İngiltere’nin Kent bölgesinde yer alan Kent Üniversitesi ülke içinde ve dışında oldukça popülerdir. ...

İngiltere Hakkında Diğer Makaleler

İngiltere Üniversiteleri

ARU London

Kısaltılışı ARU London olarak bilinen, tam hali ise Anglia Ruskin University olan okul, Birleşik Krallık’ta bulunan bir devlet üniversitesidir. Okulun kökenleri 1858 yıllarına kadar dayanan Cambridge Sanat Okulu ile bağlantılıdır. 1992 yılında üniversite unvanını kazanan okul, 2005 yılında ise John Ruskin adını almıştır.

Blackburn College

Blackburn Koleji, 1888 yılında kamu aboneliği ile kurulmuş Blackburn Teknik Koleji olarak eğitim hayatına başlamıştır. Eğitim hayatının ilk yıllarında mühendislik ve tekstil alanlarında uzmanlaşmıştır. 1984 yılından sonra ise A-Level derecelerinde yükseköğretim dersleri vermeye başlamıştır.

BIMM

Açılımı, British and Irish Modern Music (İngiliz ve İrlanda Modern Müzik) olan enstitü, 6.700’den fazla öğrencisi olan ve sekiz bağımsız kolejden oluşan bir gruptur. BIMM, Brighton’da 2001 yılında Brighton Modern Müzik Enstitüsü olarak kurulmuştur. Sekiz adet tesisi bulunan okul, yıllar içerisinde diğer kampüslerini açmıştır.

Bellerbys College

Bellerbys Koleji, Londra’nın kuzeyinde yer alan Cambridge şehrinde bulunmaktadır. Kolejin üç ana şehirde kampüsleri bulunmaktadır. Bellerbys Koleji’nin kökenleri 1959 yılında açılmış olan Davies Koleji’ni takip etmektedir.

İngiltere Üniversiteleri