İNGİLTERE’DE EĞİTİM

İngiltere, köklü kültürel mirası ve kozmopolit yapısı ile yurtdışı eğitim için en gözde ülkeler arasında yer alıyor. İngiltere’nin yüksek eğitim kalitesi, kariyer hedeflerinizi genişletmeye yönelik mükemmel fırsatlar vaad ediyor. Dünyadaki en eski ve deneyimli üniversite sistemine ev sahipliği yapmasının yanı sıra modern ve interaktif kaynakları ile gurur duyan ülke, her yıl yurtdışından gelen yaklaşık 240.000 öğrenciye kapılarını açıyor.

İngiltere Hakkında Makaleler

Uygulamalı Tavukçuluk Bilimi Yüksek Lisans Programı

Farklı Alanlarda Yüksek Lisans Yapın! Yumurtası ve etinden dolayı kanatlı hayvan üretimi dünya çapın ...

İngiltere'de Otomotiv Mühendisliği Programı

Otomotiv Mühendisliği Program Süresi: 4 Yıl/Lisans Yetenekli bir mühendis olmak için gerekli tüm eği ...

İngiltere'de Ekonomi, Bankacılık ve Finans Programı

Ekonomi, Bankacılık ve Finans Programı Süresi: Üç yıl tam zamanlı veya dört yıl tam zamanlı Sandviç ...

İngiltere'de Ekran Oyunculuğu Programı

Ekran Oyunculuğu Programı yoğun pratik eğitim arayan öğrenciler için iki yıllık tam zamanlı lisans k ...

İngiltere Hakkında Diğer Makaleler

İngiltere Üniversiteleri

Falmouth University

İngiltere’nin Penryn kasabasında yer alan Falmouth, endüstriler için uzman bir üniversitedir. 2008 yılının Nisan ayında üniversite, Dartington College of Arts ile birleşerek bünyesinde daha fazla programın eğitimini eklemiş oldu. Üniversitenin Penryn ve Falmouth’da bulunan iki adet kampüsü bulunmaktadır. Penryn kampüsü, Exeter Üniversitesi ile ortaklaşa kullanılan iki kampüsten en büyük olanıdır. Falmouth kampüsü ise, Falmouth şehir merkezinde yer almaktadır.

Coventry University

İngiltere’nin Coventry şehrinde yer alan okul, bir kamu araştırma üniversitesidir. Üniversite genelinde, ulaşımdan barış çalışmalarına kadar dayanan birçok farklı alanda uzmanlaşmış 11 araştırma merkezi bulunmaktadır. 2017 sayımlarına göre ise okulda 29.000’den fazla öğrenci eğitim almaktadır. Ayrıca Coventry, şehirdeki en büyük ikinci üniversite olarak da bilinmektedir.

Cardiff Metropolitan University

Galler, Cardiff’de bulunan üniversite, çeşitli disiplinler arası dereceler sunmaktadır. 2017 yılında yapılan sayımlara göre okulda yaklaşık olarak 11.000 civarında öğrenci bulunmaktadır. Cardiff Metropolitan Üniversitesi,Gıda Endüstri Merkezi, Welsh Turizm Araştırmaları Merkezi, Ulusal Ürün Tasarımı ve Geliştirme Araştırmaları Merkezi gibi bir dizi araştırma ve işletme birimlerine sahiptir.

Canterbury Christ Church University

İngiltere’nin Canterbury kentinde yer alan bir devlet üniversitesidir. Üniversite, 1962 yılında kurulmasının ardından hızla gelişmiştir ve bünyesinde 15.000 civarında öğrencisine eğitim vermektedir. Üniversite özellikle öğretmen eğitimi, sağlık ve sosyal bakım ve acil durum hizmetleri programları ile dikkat çekmektedir. Üniversite sanat, beşeri ve sosyal bilimler alanlarında sunmuş olduğu doktora ve araştırma dereceleri ile de bilinmektedir.

İngiltere Üniversiteleri