İNGİLTERE’DE EĞİTİM

İngiltere, köklü kültürel mirası ve kozmopolit yapısı ile yurtdışı eğitim için en gözde ülkeler arasında yer alıyor. İngiltere’nin yüksek eğitim kalitesi, kariyer hedeflerinizi genişletmeye yönelik mükemmel fırsatlar vaad ediyor. Dünyadaki en eski ve deneyimli üniversite sistemine ev sahipliği yapmasının yanı sıra modern ve interaktif kaynakları ile gurur duyan ülke, her yıl yurtdışından gelen yaklaşık 240.000 öğrenciye kapılarını açıyor.

İngiltere Hakkında Makaleler

Uygulamalı Tavukçuluk Bilimi Yüksek Lisans Programı

Farklı Alanlarda Yüksek Lisans Yapın! Yumurtası ve etinden dolayı kanatlı hayvan üretimi dünya çapın ...

İngiltere'de Otomotiv Mühendisliği Programı

Otomotiv Mühendisliği Program Süresi: 4 Yıl/Lisans Yetenekli bir mühendis olmak için gerekli tüm eği ...

İngiltere'de Ekonomi, Bankacılık ve Finans Programı

Ekonomi, Bankacılık ve Finans Programı Süresi: Üç yıl tam zamanlı veya dört yıl tam zamanlı Sandviç ...

İngiltere'de Ekran Oyunculuğu Programı

Ekran Oyunculuğu Programı yoğun pratik eğitim arayan öğrenciler için iki yıllık tam zamanlı lisans k ...

İngiltere Hakkında Diğer Makaleler

İngiltere Üniversiteleri

Newman University

İngiltere’nin Birmingham kentinde yer alan Newman, bir devlet üniversitesidir. Newman Üniversitesi, 2013 yılında kadar Newman Üniversitesi Koleji olarak bilinmekteydi. 2013 yılının ardından okul, üniversite statüsü kazanarak adını değiştirdi ve artık Newman Üniversitesi oldu.

Manchester Metropolitan University

İngiltere’nin Manchester şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. Manchester Metropolitan Üniversitesi, Avrupa bölgesindeki birçok üniversite birliğinin üyesidir. Günümüzde aynı zamanda, Manchester Sanat Okulu’na, Manchester Tiyatro Okulu’na ve Manchester Üniversitesi ile ortak yönetilen Manchester Mimarlık Okulu’na ev sahipliği yapmaktadır.

University Centre Croydon

İngiltere’de yer alan ve Croydon Koleji’ne bağlı olan eğitim merkezi, Eylül 2012 yılında Galler Prensi ve eşi Cornwall Düşesi tarafından açılışı gerçekleşmiştir. Eğitim merkezinde verilen programların çoğu Sussex Üniversitesi tarafından onaylanmaktadır. Ayrıca bazı eğitimlerini Sussex Üniversitesi ile ortak olarak vermektedir.

Ulster University

Ulster Üniversitesi, Kuzey İrlanda’da bulunan çok kampüslü bir devlet üniversitesidir. Ulster Üniversitesi, Kuzey İrlanda’daki en büyük üniversite ve İrlanda National University’den sonra en büyük ikinci üniversitedir.

İngiltere Üniversiteleri