İNGİLTERE’DE EĞİTİM

İngiltere, köklü kültürel mirası ve kozmopolit yapısı ile yurtdışı eğitim için en gözde ülkeler arasında yer alıyor. İngiltere’nin yüksek eğitim kalitesi, kariyer hedeflerinizi genişletmeye yönelik mükemmel fırsatlar vaad ediyor. Dünyadaki en eski ve deneyimli üniversite sistemine ev sahipliği yapmasının yanı sıra modern ve interaktif kaynakları ile gurur duyan ülke, her yıl yurtdışından gelen yaklaşık 240.000 öğrenciye kapılarını açıyor.

İngiltere Üniversiteleri

York St John University

Üniversite, isminin de almış olduğu Birleşik Krallık, İngiltere’de Yorkshire ve Humberside bölgesinde bulunan York şehrinde yer almaktadır. Quse ve Foss nehirlerinin birleştiği noktada yer alan şehrin nüfusu oldukça az olmaktadır. Üniversite, başlangıç noktasında York Diocesan College olarak kurulmuştur.

Plymouth Marjon University (St Mark & St John)

Plymouth Marjon Üniversitesi, İngiltere’nin Güney-Batı bölgesinde yer alan Plymouth şehrinde yer almaktadır. İki yüz bini aşmayan nüfusu ile oldukça sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip olmaktadır. Plymouth Marjon Üniversitesi, bu şehirde yer alan iki eski kurumun birleşmesiyle meydana gelmiştir.

ARU London

Kısaltılışı ARU London olarak bilinen, tam hali ise Anglia Ruskin University olan okul, Birleşik Krallık’ta bulunan bir devlet üniversitesidir. Okulun kökenleri 1858 yıllarına kadar dayanan Cambridge Sanat Okulu ile bağlantılıdır. 1992 yılında üniversite unvanını kazanan okul, 2005 yılında ise John Ruskin adını almıştır.

Blackburn College

Blackburn Koleji, 1888 yılında kamu aboneliği ile kurulmuş Blackburn Teknik Koleji olarak eğitim hayatına başlamıştır. Eğitim hayatının ilk yıllarında mühendislik ve tekstil alanlarında uzmanlaşmıştır. 1984 yılından sonra ise A-Level derecelerinde yükseköğretim dersleri vermeye başlamıştır.

İngiltere Üniversiteleri