Columbia College

71
1936'da kurulan Columbia College, Kanada'nın en eski uluslararası üniversitesi olarak gururla hizmet vermektedir. Binlerce Kanadalı ve uluslararası öğrenci, Columbia College'da yeterliliklerini tamamladı ve bunları başarılı üniversite kariyerleri için bir platform olarak kullandı.
Columbia College Kanada'da 1936 yılında kurulmuştur. Akademi, Amerika ve Kanada'daki üniversitelere 70 yıldan uzun bir süredir öğrenci yetiştirmektedir. Vancouver'da modern eğitim alanlarında çok sayıda programları bulunmaktadır.

Vancouver'daki Kampüsü

Öğrenciler, dünyanın en muhteşem ve en temiz şehirlerinden biri olan Vancouver'ın çarpıcı doğal güzelliğinin tadını çıkarırlar. Şehrin modern kentsel ortamına rağmen, Vancouver olağanüstü dağların, yemyeşil ormanlık alanların ve Kuzey Pasifik Okyanusu'nun doğal ortamlarında bulunmaktadır. Vancouver, sabahı bir sahilde, öğleden sonranızı 30 dakikadan daha az bir sürede ulaşabileceğiniz tesislerde kar sporları yaparak geçirebilirsiniz. Bu da Vancouver’ı dünyada yaşamak için en çok istenen 10 şehir arasında olmasının sebeplerinden biri. Toplu taşıma, sık otobüs seferleri, SkyTrains geceye kadar uzanan servisleri ile gidip gelmeleriniz basit ve güvenlidir.

Ana Yerleşke

Columbia College Ana Kampüsü, 438 Terminal Bulvarı'ndaki Vancouver şehir merkezinin doğusundaki 73.000 metrekarelik beş katlı bir yapıdır. Bina, fen laboratuarları (Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimi ve Fizik), bir kütüphane ve öğrenci salonları dahil olmak üzere öğrencilere ve personele iyi donanımlı olanaklar sunmaktadır. Yakındaki Main Street-Science World İstasyonu'ndan SkyTrain'e kolay erişim imkanı vardır.

Kuzey Kampüsü

2017 yılının Eylül ayında, Columbia College, Vancouver şehir merkezinin doğusunda ve False Creek'in doğal su yollarında bulunan 333 Terminal Bulvarı'nda bir kampüs binası satın aldı. Kuzey Kampüs, Ana Kampüsün (438 Terminal Bulvarı) karşısındaki caddenin karşısındadır. Kuzey Kampüsü, Columbia College Lisesi ve Akademik Amaçlı İngilizce öğrencilerine hizmet vermektedir. Başarılı bir öğrenme ortamı sağlayan temel olanaklarla iyi bir donanıma sahiptir.
  • Aile Yanı Konaklama
  • Aile yakınına yerleştirme seçeneği
Columbia College'da birinci ve ikinci sınıfta 60'a kadar kredi alın ve ardından bu kredileri British Columbia ve Kanada'daki herhangi bir üniversiteye aktarın. Transfer ettiğiniz üniversiteden bir derece ile mezun olun. British Columbia, Kanada’daki kolejden üniversiteye transfer sistemine sahiptir.

Columbia College'ın Üniversite Transfer Programında Okumanın Avantajları

Bir üniversite ile aynı bölümler ve aynı kalite. Columbia College eğitmenleri, ilave destek almak isteyen öğrencilere haftalık çalışma saatleri ile destekleyicidir. Küçük sınıflar, her öğrenciye kişisel ilgi demektir. Eğitmenlerle, sınıf arkadaşlarıyla daha yakın bir ilişki anlamına gelir. Bunun sonucunda da öğrenciler daha yüksek not ortalaması alırlar Bir üniversitede ki aynı derslere göre öğrenim ücretleri daha düşüktür. Columbia College , fakülteden bağımsız olarak kredi başına aynı ücreti almaktadır.
SANAT Liberal Sanatlar öğrencileri, sosyal bilimlere ve beşeri bilimlere odaklanır. Liberal Sanatlar programı, Diller, Edebiyat, Felsefe, Antropoloji, Sosyoloji, Asya Çalışmaları, Ekonomi, Psikoloji ve İletişim gibi konuları kapsayan en geniş akademik alanlardan birini kapsamaktadır. Liberal Sanatlar öğrencileri, ikinci ve üçüncü sınıf üniversite programlarına geçmeden önce 30 ila 60 krediyi tamamlarlar. BUSINESS Columbia College, Muhasebe, Kurumsal Finansman, Yönetim Bilimi, Pazarlama, İstatistik ve Örgütsel Davranış dahil olmak üzere çok çeşitli işletme kursları sunmaktadır. Öğrenciler ikinci veya üçüncü sınıf seviyesinde bir üniversite İşletme veya Ticaret lisans programına geçmeden önce 24 - 47 kredi (bir yıl) veya 48 - 60 artı artı (iki yıl) İşletme Programı derslerini alabilirler. Columbia College University University of British Columbia (UBC) 'da İşletme dalında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler, 24 ile 60 kredi arasında transfer yapabilirler ve bu onları UBC’lerde 2. yıl (en az 24 kredi) veya 3. yıl (en az 49 kredi) çalışmalarına uygun hale getirebilir. BİLGİSAYAR BİLİMİ Columbia College Computer Science programındaki öğrenciler, birinci ve ikinci sınıftaki dersleri alırlar ve ardından Bilim (UBC), Uygulamalı Bilimler (SFU) ve Mühendislik (UVic) dahil olmak üzere çeşitli üniversite fakültelerinden birine katılabilirler. Belirli kurs gereklilikleri üniversiteler arasında değişmektedir, ancak ilk yıldaki zorunlu dersler oldukça standarttır. Bilgisayar Bilimleri Bölümlerine kabul oldukça rekabetçidir. Sonuç olarak, Bilgisayar Bilimi alanındaki dereceye alternatifler, Bilgisayar Bilimi teorisinin aksine, uygulamalarla ilgilenen öğrenciler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Öğrencilerin ilgili programlar hakkında bilgi almaları önerilir. MÜHENDİSLİK Columbia College, British Columbia Üniversitesi (UBC), Simon Fraser Üniversitesi (SFU) ve Victoria Üniversitesi (UVic) birinci sınıf Mühendislik (Uygulamalı Bilimler) programlarında verilenlere eşdeğer dersler sunmaktadır. BİLİM Fen programındaki öğrenciler Kimya, Biyoloji, Fizik, Bilgisayar Bilimi ve Matematik gibi çok çeşitli dersler arasından seçim yapabilir.  
Eylül, Ocak ve Mayıs ayında başlamaktadır. Güz Sömestri: Eylül-Aralık Kış Sömestri: Ocak-Nisan Yaz Sömestri: Mayıs-Ağustos
Psikoloji
Genel Fen Bilimleri
Matematik