Carnegie Mellon University

1285
Oldukça prestijli bir araştırma kurumu olan Carnegie Mellon Üniversitesi, 1900 yılında çelik tüzüğü ve hayırsever Andrew Carnegie tarafından kurulmuştur. Okul, STEM alanları için (Carnegie Mellon mezunlarının% 62'si STEM alanlarındadır), diğer ulusal araştırma üniversiteleri arasında en yüksek 13. sıradadır. Bununla birlikte okul, sanat ve sosyal bilimlerden de uzak durmuyor ve Güzel Sanatlar Koleji ve Dietrich İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ile de tanınıyor. CMU, altı lisans okulunda ve üniversiteler arası programda 90 program ile birlikte en popüler programlar arasında mühendislik, bilgisayar bilimi ve matematik eğitimleri sunmaktadır.
Oldukça prestijli bir araştırma kurumu olan Carnegie Mellon Üniversitesi, 1900 yılında çelik tüzüğü ve hayırsever Andrew Carnegie tarafından kurulmuştur. Okul, STEM alanları için (Carnegie Mellon mezunlarının% 62'si STEM alanlarındadır), diğer ulusal araştırma üniversiteleri arasında en yüksek 13. sıradadır. Bununla birlikte okul, sanat ve sosyal bilimlerden de uzak durmuyor ve Güzel Sanatlar Koleji ve Dietrich İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ile de tanınıyor. CMU, altı lisans okulunda ve üniversiteler arası programda 90 program ile birlikte en popüler programlar arasında mühendislik, bilgisayar bilimi ve matematik eğitimleri sunmaktadır. 1965 yılında kurulan CMU Bilgisayar Bilimi Yüksekokulu, bilgisayar bilimleri ve robotik alanlarında her zaman lider olarak tanınmaktadır. Bu bölüm, ulusun ilk bilgisayar bilimleri arasında yer almaktadır. 2014 yılında, okul, akademik olarak güçlü öğrenciler için 285 milyon dolardan fazla burs kazandıran “Başkanlık Bursu” nu başlatmıştır. Önde gelen mezunlar arasında Java yaratıcısı James Gosling, milyarder Vinod Khosla ve David Tepper, ikonik pop art figürü Andy Warhol, ilk Wi-Fi ağının yaratıcısı, 20 Nobel Ödülü sahibi, 12 Turing Ödülü sahibi, 9 Akademi Ödülü sahibi ve 44 Tony Ödülü sahibi bulunmaktadır.
Carnegie Mellon'un 140 dönümlük ana kampüsü, Schenley Park ve Squirrel Hill, Shadyside ve Oakland mahalleleri arasında, Pittsburgh şehir merkezinden 5 km uzaklıkta bulunan bir alandadır. Bu kampüste yaklaşık 90 binaya sahip bir üniversitedir.
Uluslararası öğrenciler için, başvuru prosedürü ve zamanlamaları esas olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki okullardan başvuran adaylarla aynıdır. Ancak unutmayın ki, Carnegie Mellon uluslararası öğrencilere finansal yardım sunmamaktadır. Carnegie Mellon'a kaydolmayı planlayan uluslararası bir öğrenciyseniz, siz ve aileniz toplam katılım maliyetini üstlenmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
 • Son başvuru tarihi, Uluslararası Öğrenciler için Erken Karar, Düzenli Karar ve nakil başvuruları için gönderilenlerle aynıdır.
 • Başvurunuzda kullanılan adın, tavsiyelerin ve test puanlarının pasaportunuzda listelenen isim ile aynı olması önemlidir. Bu, uygulamanızın işlenmesindeki karışıklığı ortadan kaldırır.
 • Anadiliniz İngilizce değilse, Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi veya Uluslararası İngilizce Dil Testi Sistemi (IELTS) gereklidir. Carnegie Mellon, internet tabanlı TOEFL (Güz 2010 itibariyle) veya 7.5 ve üzeri IELTS puanlarında 102 veya daha yüksek TOEFL puanı gerektirir. Carnegie Mellon, bu sınavların her birinin alt puanlarını dikkatlice gözden geçirir ve bu adayları, İngilizce yeterlilik seviyesine sahip adaylar olarak, TOEFL'de 25 veya daha fazla alt puan, IELTS'de ise 7.5 veya daha fazla okuma, dinleme, konuşma ve yazma ile ilgili adayları dikkate alır.
 • InitialView görüşmeleri, anadili İngilizce olmayanlar için önerilir, ancak gerekli değildir. Bu mülakatlar genellikle sınıfa katılım için hazır olup olmadığınızı ölçerken, aynı zamanda bir öğrencinin kişiliğini, hoşlandığı ve sevmediğini gözlemek içindir.
 • Lise transkriptiniz veya başka bir kabul belgesinin İngilizce dışında bir dilde yazılması halinde, resmi bir çeviriye eşlik edilmeli ve bir danışman veya okul yetkilisi tarafından aslının gerçek kopyaları olarak doğrulanmalıdır.
 • Uluslararası Bakalorya veya Genel Eğitim Sertifikası (GCE) A düzeyinde sınavlar için hazırlanıyorsanız, beklenen sınav sonuçlarını da göndermelisiniz.
Lisans eğitimi öğrenim ücretleri yıllık olarak 55.000 Dolar civarındadır. Yüksek lisans eğitimi için ise ücretler değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak fiyatlar, 23.000 Dolar ile 55.000 Dolar arasında değişmektedir.
 • Mühendislik Fakültesi
 • Güzel Sanatlar Koleji
 • Dietrich Beşeri & Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Heinz Bilgi Sistemleri Koleji ve Kamu Politikası
 • Mellon Bilim Koleji
 • Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
 • Tepper İşletme Fakültesi
Tarih
Diller
Felsefe
Genel Mühendislik ve Teknoloji
Bilgisayar Mühendisliği
Finans
Muhasebe
Ulaşım ve Lojistik
İnşaat
Mimarlık