Cardiff University

486
Cardiff Üniversitesi, QS World University Rankings tarafından 2016/17 yılında dünyanın en iyi 140 Üniversitesinden biri olarak seçilmiştir. Russell Grubu'nun bir üyesi olan Cardiff, Britanya'nın önde gelen 24 araştırma üniversitesinden biridir. Üniversitenin Portland-taş binaları, şehrin merkezindeki parkların ve ağaçlıklı caddelerin ortasında merkezi bir konuma sahiptir. Öğrenciler ve çalışanlar, uluslararası üne sahip olan üniversiteye dünyanın dört bir yanından gelmektedir.1883 yılında kurulan Cardiff Üniversitesi, etkileyici modern tesisleri, öğretim ve araştırmaya dinamik bir yaklaşımı birleştirir.
Cardiff Üniversitesi, QS World University Rankings tarafından 2016/17 yılında dünyanın en iyi 140 Üniversitesinden biri olarak seçilmiştir. Russell Grubu'nun bir üyesi olan Cardiff, Britanya'nın önde gelen 24 araştırma üniversitesinden biridir. Üniversitenin Portland-taş binaları, şehrin merkezindeki parkların ve ağaçlıklı caddelerin ortasında merkezi bir konuma sahiptir. Öğrenciler ve çalışanlar, uluslararası üne sahip olan üniversiteye dünyanın dört bir yanından gelmektedir.1883 yılında kurulan Cardiff Üniversitesi, etkileyici modern tesisleri, öğretim ve araştırmaya dinamik bir yaklaşımı birleştirir. Cardiff Üniversitesi'nin seçkin araştırma topluluğu, 2 Nobel Ödülü sahibi, Royal Society'den 12, Royal Academy of Academy'den 11, İngiliz Akademisi'nin 6 üyesi ve Akademisyen Tıp Akademisi'nden 19 üye bulundurmaktadır. Üniversitenin küresel topluluğu, itibarı ve ortaklıkları kimliğinin kalbinde yer almaktadır. Öğrenci nüfusunun% 20'sinden fazlası uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Yaratıcılık ve merakla hareket eden Cardiff Üniversitesi, dünyadaki sosyal, kültürel ve ekonomik yükümlülüklerini yerine getirmeye çalışmaktadır. Son yıllarda, üniversite mülkünde öğrenciler ve personel için mevcut tesisleri artırmak için önemli yatırımlar yapılmıştır. 2016 yılında, Queen ve Edinburgh Dükü, Yenilik kampüsündeki yeni Cardiff Üniversitesi Beyin Araştırmaları Görüntüleme Merkezi'ni (CUBRIC) açmıştır. Bu inovasyon kampüsünü genişletmek ve öğrenci yaşamı için yeni bir merkez oluşturmak için 400 milyon pound daha harcanacaktır. Cardiff şehri mükemmel bir çalışma yeri sunmaktadır. Cardiff, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali, IAAF Dünya Yarı Maratonu, Beyoncé ve Coldplay gibi yıldızlardan oluşan konserler de dahil olmak üzere çok sayıda kaliteli eğlenceli etkinliklerine de ev sahipliği yapmaktadır. Galler'in başkenti olan Cardiff, Galler Ulusal Müzesi ve Milenyum Stadyumu dahil olmak üzere Birleşik Krallık'ın birçok ulusal kurumuna ev sahipliği yapmaktadır.
Cardiff Üniversitesi, iki tane büyük ve iyi yerleşimde bulunan kampüsten oluşur. Cathays Park kampüsü, Akademik Okullarımızın çoğunun dayandığı yerdir. Geniş ağaçlıklı caddeleri ve zarif Portland taş binaları ile öğrenmek için ilham verici bir yerdir. 22 okul bulundurmaktadır. Cardiff'in hareketli şehir merkezine yarım mil uzaklıktadır. En son teknolojiye sahip tesislerde 200 milyon sterlinlik yatırım yapılmıştır. Çeşitli kütüphaneleri ile öğreniminize fayda katmaktadır. Park Place'deki kampüsün merkezinde bulunan ana Öğrenci Birliği binası, İngiltere'de en büyük ve en aktif birliklerden biridir. Etkinlikler, kulüpler ve bilgi hizmetleri sağlanır. Heath Park: Sağlıkla ilgili bölümler (Eczacılık ve Optometri hariç) Heath Park'tadır. Akademik okulları, alanı İngiltere'nin en büyük hastanelerinden biri olan Galler Üniversitesi Hastanesi ile paylaşmaktadır. Tıbbi olarak çeşitli alanlarda uluslararası uzmanlar, bu büyük öğretim ve araştırma merkezinde hasta bakımı da dahil olmak üzere değerli hizmetler sunmaktadır.
Dil yeterliliği için sınava girmeniz gereklidir. Başvuru ücreti, sadece bir kurs için13£, birden fazla kurs için 24£ ya da 30£ gereklidir. Referans mektubu Tüm tam zamanlı lisans dersleri için başvurular UCAS Başvurusu ile yapılmalıdır.
Yüksek lisans eğitimi almayı planlayan öğrencilere destek olmak için burs programında toplam £ 500.000'e kadar yatırım yapmayı taahhüt etmektedirler. Burslar her biri en az £ 3.000 değerinde ve öğrenim ücreti indirimi şeklinde verilir.
Lisans dereceniz üzerine bir yıllık bir çalışma ile yüksek lisans derecesi alanınız hakkında daha derin bir çalışma sunma şansı verir.
 • Mimarlık
 • Mühendislik
 • Kimya
 • Toprak bilimi
 • Eczacılık
 • Matematik
 • Fizik
 • Tip
 • Felsefe
 • Araştırma Yöntemleri
 • Kimya
 • Muhasebe ve Finans
 • Bilgisayar Bilimleri