Brunel University London

394
Brunel Üniversitesi Londra, Batı Londra'daki Uxbridge'de bulunan ve dünya çapında 100'den fazla ülkeden yaklaşık 13.000 öğrenciye ev sahipliği yapan kampüs tabanlı bir üniversitedir. Londra'ya Uxbridge metro istasyonu tarafından sadece 45 dakikada ulaşılabilir. Büyük alışveriş merkezleri, çok çeşitli dükkanlar, kafeler ve çok katlı bir sinemaya sahiptir. Kampüs temelli bir üniversite olarak sitede bulunan öğrenciler sosyal ve spor tesisleri, konferans salonları, kütüphane, Bilgisayar Merkezi veya sosyal hizmetler salonlarına 10 dakika mesafede ulaşabilirler. Son birkaç yılda kampüsün yeniden inşası için 300 milyon sterlin yatırım yapıldı ve birçok yeni sosyal öğretim ve spor tesisleri yapılmasının yanı sıra yeşil alana da yer verildi.
Kampüsteki sosyal hayat, öğrenci seçimli personeli size en iyi deneyimi sunmaya yardımcı olan Öğrenci Birliği sayesinde mümkündür. Brunel'in modern tesisleri, barları, yemekhanesi, mağazaları, kafesi, merkezi ve yenilenmiş gece kulübü ile yeni aktiviteler denemek veya dersten sonra dinlenmek için mükemmel bir ortam sağlar. İlgi alanlarınız temsil edilmiyorsa, kendi ilgi alanınızla alakalı aktivitenin var olması için yardımcı olurlar. Öğrenci hayatı Brunel kampüsü ile canlı ve samimi bir atmosfere sahiptir ve öğrencilerin kampüsün modern, kendi kendine yeten bir ortamında çalışmalarının dışında yapmaları için bolca aktivite sunar. Kampüs içi kafelere, barlara ve bir gece kulübüne ek olarak Brunel Öğrencileri Birliği, yaklaşık 100 kulüp ve topluluğun organize edilmesine ve finanse edilmesine yardımcı olur. Performans ve görsel sanatlar Brunel'de çeşitli performanslar ve müfredat dışı etkinliklerle de karşılanmaktadır. Londra'ya elverişli bir yakınlığı ile öğrenciler kentin, Big Ben ve Parlamento Evleri gibi dünyaca ünlü tiyatrolarına, ünlü yerlerinin de dahil olduğu şehrin sunduğu her şeyin tadını çıkarma şanslarına sahiptirler. Her zevke uygun modern müzik ve restoranlar yer almaktadır.
Brunel'in ikametgahları yani öğretim, spor ve sosyal tesisleri kampüse sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Ortak yaşam alanları için 118 stüdyo dairesi bulunan 33 salonda yaklaşık 4541 öğrenci için mutfaklı konaklama olanağı sunuluyor. Herkes farklı seçenekler ister bu yüzden en-suite, standart ve stüdyo rezidans seçenekleri sunuyorlar Odalar, kampüste lisans öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri, engelli öğrenciler ve çiftler için mevcuttur. Konaklama Merkezi, üniversite yurtlarında ya da kampüsün dışında, uygun bir konaklama bulmak için size her türlü yardımı sağlayacaktır.
Mesleki Gelişim Merkezi (PDC), profesyonel becerilerini geliştirmek, işe yerleştirme veya yarı zamanlı iş bulmak, yeni bir iş kurmak veya Birleşik Krallık'ta veya yurtdışında daha fazla çalışmaya hazırlanmak için öğrencilerle birlikte çalışır. Hizmetler mezuniyetten sonra iki yıl kadar kullanılabilir. Uzmanların kariyer danışmanları, öğrencilerin özgeçmişlerini geliştirmelerine, görüşme ve değerlendirme merkezi tekniklerini geliştirmelerine ve öz değerlendirme araçları, toplantılar aracılığıyla kariyer seçenekleri hakkında onlara yardımcı olurlar. 15 dakikalık Hızlı Sorgu oturumları, hızlı rehberlik almanın harika bir yoludur. Öğrencilerin kariyer yollarını daha derinlemesine tartışmaları için daha uzun toplantılar yapılabilir. Üniversitenin, sektörler arasında 1.500'den fazla şirket ile bağlantıları bulunmaktadır, öğrencileri karşılamak ve ne yaptığını açıklamak için kampüste işe alım fuarlarına ve diğer etkinliklere davet etmektedirler.
Şu alanlarda yüksek lisans eğitimi mevcuttur:
  • Mesleki Gelişim ve İnşaat Mühendisliği
  • Elektrik Mühendisliği
  • Uzay Mühendisliği
  • Pilot Çalışmaları ve Havacılık Mühendisliği
  • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
  • Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği
  • Otomotiv Mühendisliği
  • Matematik
  • Çevre Bilimleri
  • Makine Mühendisliği