Brown University

1184
Tarihi Providence, Rhode Island'da bulunan ve 1764 yılında kurulan Brown Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'nin yedinci en eski üniversitesidir. Brown Üniversitesi bağımsız, karma Ivy League kurumudur. Lisans ve lisansüstü program olarak Alpert Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı Okulu, Mühendislik Fakültesi ve Profesyonel Çalışmalar Okulu gibi departmanlarda eğitim vermektedir. Yetenekli ve motive olmuş öğrenci organı ve başarılı fakültesi ile Brown, istisnai lisans eğitimine özel bir bağlılık sergileyen lider bir araştırma üniversitesidir. Brown'un canlı, çeşitli topluluğu, yaklaşık 6.580 lisans öğrencisi, 2.255 yüksek lisans öğrencisi, 545 tıp fakültesi öğrencisi, 6.000'den fazla yaz ziyaretçisi, çevrimiçi öğrenci ve 700'den fazla öğretim üyesinden oluşmaktadır. Brown öğrencileri 50 eyaletten ve 115'ten fazla ülkeden gelmektedir.
Tarihi Providence, Rhode Island'da bulunan ve 1764 yılında kurulan Brown Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'nin yedinci en eski üniversitesidir. Brown Üniversitesi bağımsız, karma Ivy League kurumudur. Lisans ve lisansüstü program olarak Alpert Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı Okulu, Mühendislik Fakültesi ve Profesyonel Çalışmalar Okulu gibi departmanlarda eğitim vermektedir. Yetenekli ve motive olmuş öğrenci organı ve başarılı fakültesi ile Brown, istisnai lisans eğitimine özel bir bağlılık sergileyen lider bir araştırma üniversitesidir. Brown'un canlı, çeşitli topluluğu, yaklaşık 6.580 lisans öğrencisi, 2.255 yüksek lisans öğrencisi, 545 tıp fakültesi öğrencisi, 6.000'den fazla yaz ziyaretçisi, çevrimiçi öğrenci ve 700'den fazla öğretim üyesinden oluşmaktadır. Brown öğrencileri 50 eyaletten ve 115'ten fazla ülkeden gelmektedir. Brown, dünya çapında ulaşımı, birçok kültürel etkinliği, çok sayıda kampüs grubu ve etkinliği, aktif toplum hizmeti programları, son derece rekabetçi atletizm ve zengin tarihi bir kentsel ortamda yer alan güzel tesisleriyle sizi kendine hayran bırakacak bir kurum olacaktır.
  • Konut Yaşamı
Brown'un konut sistemi çeşitli ve canlıdır. Birinci yıldaki lisans öğrencileri, birbirine sıkı sıkıya bağlı “birimler” de bir oda arkadaşıyla yaşarlar. Yıllık bir “konut piyangosu” sayesinde, üst sınıftaki öğrenciler, özel bir bekâr veya bir süit veya apartmandaki arkadaşlarıyla tam odalarını seçerler. Art House, Interfaith House, Tech House, dil ve kültür konutları ve Yunan yaşamı gibi seçeneklerle Brown programı konutları, ilgi alanlarınızı paylaşan öğrencilerle yaşama ve öğrenme fırsatı sunmaktadır.
  • Kampüs Dışı Yaşam
Birçok yaşlı ve yüksek lisans öğrencisi, Brown'a ait veya üniversite dışı apartmanlarda ve evlerde kampüsün yakınında yaşamaktadır.
  • Lisansüstü ve Tıp Öğrencileri İçin Konut
Her ne kadar çoğu yüksek lisans ve tıp fakültesi öğrencisi kampüs dışında özel mülkiyete ait daireler kiralarsa da, küçük bir numara kampüs konutu ya da Brown'a ait kampüs dışı bir dairedir.
Brown'dan sonra hayatınızı planlamak aynı zamanda kafa karıştırıcı, korkutucu ve heyecan verici olabilir. CareerLAB ile iş ortaklığı yapmak, stres düzeyinizi azaltmanıza ve bir Brown Derec'in sizin için mümkün kıldığı sayısız kariyer yolunu öğrenmenize yardımcı olabilir. CareerLAB bireysel kariyer planınızı geliştirmenize yardımcı olacak atölye çalışmaları, mezun programları, çevrimiçi kaynaklar ve tecrübeli danışmanlar sunar. Ne tür işlerin, stajların ve kariyerlerin bir iş ya da staj teklifi için görüş alışverişinde bulunduğunuzu anlamanızdan, Brown ve mezuniyetin ötesinde başarılı olmak için ihtiyacınız olan becerileri kazanmanıza yardımcı olabilir.
Brown Üniversitesi Enstitüsü Mühendislik Fakültesi,  Halk Sağlığı Okulu ve  Mesleki Çalışmalar Okulu ile birlikte 51 doktora programı ve 32 yüksek lisans programı sunmaktadır. Brown, arkadaşça bir ölçek ve işbirlikçi bir kültüre sahiptir. 400'den fazla yüksek lisans öğrencisi ve 700'den fazla tam zamanlı öğretim üyesi ile Brown, destekleyici bir ortamda mükemmel akademik eğitim ve rehberlik sunmaktadır. Eğitim alabileceğiniz programları görmek için lütfen üniversitenin web sayfasını ziyaret edin.
  • Alpert Tıp Okulu
  • Mühendislik Fakültesi
  • Halk Sağlığı Okulu
  • Profesyonel Çalışmalar Okulu
  • Ulusal Düzeyde
ARWU Üniversite Sıralaması: 49-60. Sıra Forbes Üniversite Sıralaması: 8. Sıra
  • Global Düzeyde
ARWU Üniversite Sıralaması: 100-150. Sıra QS Üniversite Sıralaması: 53. Sıra
Dinsel Etütler
Tarih
Tarih
Tarih
Arkeoloji
Bölge Çalışmaları
Diller
Dilbilimi
Kalite Yönetimi
Planlama