Boston College

1277
1863 yılında kurulan Boston College, Cizvitler tarafından kentin ağırlıklı olarak Katolik İrlandalı göçmen topluluğunu eğitmek için kurulmuş bir kurumdur. Massachusetts'teki Chestnut Hill köyünde bulunan konumu nedeniyle, öğrencilerin ve personelin “The Heights” olarak tanımladığı özel bir araştırma üniversitesidir.
1863 yılında kurulan Boston College, Cizvitler tarafından kentin ağırlıklı olarak Katolik İrlandalı göçmen topluluğunu eğitmek için kurulmuş bir kurumdur. Massachusetts'teki Chestnut Hill köyünde bulunan konumu nedeniyle, öğrencilerin ve personelin “The Heights” olarak tanımladığı özel bir araştırma üniversitesidir. Boston College, Kuzey Amerika'daki en eski kuşak gotik mimarlık örneklerinden bazılarına sahiptir ve kuruluşundan bu yana, başta liberal sanatlar olmak üzere dokuz okul ve koleje sahip olarak gelişmiştir. BC, Lynch School of Education, Boston College Hukuk Okulu ve Carroll School of Management gibi yüksek dereceli lisansüstü programları içeren dokuz okula sahiptir. Boston şehir merkezinin dışındaki 175 dönümlük ana kampüs, sekiz araştırma kütüphanesi ve bunların üzerinde çalışan 700'den fazla akademik personel ile 120'den fazla binaya ev sahipliği yapmaktadır. Gasson Hall, St Mary's Hall, Devlin Hall ve Bapst Kütüphanesi gotik tarzın kilit örneklerindendir.
Çok seçici bir kurum olduğu için Boston Koleji'ne girmek oldukça zordur. ABD Haber verilerine göre 2016 sonbaharında yaklaşık 29 bin başvurunun yaklaşık yüzde 31'i kabul edilmiştir.
 • Brighton Kampüsü
Ana kampüse bitişiktir ( Commonwealth Caddesi'nin karşı tarafında ) ve Cardinal'in ikametgahının İtalyan Rönesans tarzı tarihi köşküne ev sahipliği yapmaktadır.
 • Newton Kampüsü
Chestnut Hill'deki ana kampüse ek olarak, 40 dönümlük Newton Kampüsü, batıya 1,6 km uzaklıktadır.
 • Weston Gözlemevi
Weston, Massachusetts'te bulunan 20 dönümlük sismoloji araştırma gözlem alanı ve saha istasyonudur.
 • Chestnut Hill Kampüsü
Boston şehir merkezinin 6 mil (9.7 km) batısında yer alan Chestnut Hill'deki ana kampüsü, 175 dönümdür ve Chestnut Hill Rezervuarı'na bakan bir tepenin üzerinde yer alan 120'den fazla binaya ev sahipliği yapmaktadır.
Boston Koleji üç ana tip oda sunmaktadır: geleneksel, süit ve daire. Başvuru işlemleri sırasında konut oda tipi tercihleriniz istenebilir. Oda açıklamaları üç farklı bilgi grubundan oluşur: (1)  oda stili, (2)  kapasite ve (3)  kampüs yeri. Dilerseniz kampus dışında da konaklayabilirsiniz. Bunun için üniversite size yardımcı olacaktır.
Başvuru süreçleri şu şekilde işlemektedir;
 1. Genel Başvuru
Tüm adayların başvurularını elektronik olarak göndermeleri istenmektedir.
 1. Ortak Uygulama Destekleyici Malzemeleri
Okul Raporu ve Danışman Önerisi Formu Öğretmen Değerlendirmeleri
 1. Lisans Bölümü Seçme
Hangi bölümde okuyacağınıza karar verin.
 1. Resmi transkript
 2. Standart Test Puanları
SAT veya ACT puanı Dil yeterliliği için IELTS veya TOEFL puanı
 1. Başvuru ücreti
75 Dolar
 1. İsteğe Bağlı Kimlik Bilgileri (Stüdyo Sanatı, Müzik, Tiyatro)
Başvuru yapacağınız bölüme göre değişiklik göstermektedir.
 1. Başvuru Durumunuzu Kontrol Etme
Üniversite, öğrencileri her anlamda desteklemektedir. Uluslararası öğrenciler Federal mali yardım için uygun olmasa da, eğitiminize finansman için başka seçenekler de vardır. Aşağıdaki kaynaklardan, dış kaynaklardan maddi yardım alma fırsatlarını keşfetmek için bir başlangıç ​​noktası olarak sunduk. Uluslararası öğrencilere mevcut pek çok finansman seçeneğini araştırmasını ve Boston College'a başvurmadan önce finansman sağlama yeteneğinizi belirlemenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz.  Daha fazla bilgi için, Öğrenci Hizmetleri veya programınızın kabul bürosu ile iletişime geçebileceğinizi unutmayın.
 • PEO Uluslararası Barış Bursu Fonu
 • Uluslararası Eğitim Enstitüsü (IIE)
 • NAFSA: Uluslararası Eğitimciler Derneği
 • Uluslararası Eğitim Mali Yardımı
 • Uluslararası Öğrenci Kredisi Bilgileri
Uluslararası öğrencilerin ABD kredi kuruluşlarından kredi almaları mümkündür. Bu konu için detaylı bir araştırma yapmanızı öneririz.
Boston College’da şu alanlarda yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz;
 • Morrissey Sanat ve Bilim Koleji
 • İlahiyat Okulu
 • Lynch Eğitim Okulu
 • Boston Koleji Hukuk Fakültesi
 • Carroll İşletme Fakültesi
 • Connell Hemşirelik Yüksekokulu
 • Boston College Sosyal Hizmet Okulu
 • Woods College
Dinsel Etütler
Tarih
Dinsel Etütler
Edebiyat
Dinsel Etütler
Felsefe
Tarih
Hukuki araştırmalar
Muhasebe
Pazarlama