BIMM

671
Açılımı, British and Irish Modern Music (İngiliz ve İrlanda Modern Müzik) olan enstitü, 6.700’den fazla öğrencisi olan ve sekiz bağımsız kolejden oluşan bir gruptur. BIMM, Brighton’da 2001 yılında Brighton Modern Müzik Enstitüsü olarak kurulmuştur. Sekiz adet tesisi bulunan okul, yıllar içerisinde diğer kampüslerini açmıştır.
Açılımı, British and Irish Modern Music (İngiliz ve İrlanda Modern Müzik) olan enstitü, 6.700’den fazla öğrencisi olan ve sekiz bağımsız kolejden oluşan bir gruptur. BIMM, Brighton’da 2001 yılında Brighton Modern Müzik Enstitüsü olarak kurulmuştur. Sekiz adet tesisi bulunan okul, yıllar içerisinde diğer kampüslerini açmıştır. BIMM Bristol şubesi 2008 yılında açılmıştır. 2010 yılında web sitelerine göre, BIMM Group Tech Music School London’u satın aldı ve 2011 yılında BIMM Dublin açıldı. 2013 yılında ise BIMM Manchester’ı, 2015 yılında BIMM Berlin’i  ve son olarak 2019 yılında üniversite olarak BIMM Hamburg açılmıştır. BIMM’ın web sitesine göre enstitünün birçok derece programları Sussex Üniversitesi tarafından onaylanmaktadır. BIMM Dublin kampüsünün dereceleri ise Dublin Teknoloji Üniversitesi tarafından onaylanmıştır. BIMM, müzik ile alakalı olan tüm programlar hakkında detaylı ve uygulamalı bir eğitim vermektedir.
BIMM enstitüsünün toplamda sekiz şehre yayılmış olan kampüsleri bulunmaktadır. BIMM okulları (Londra, Berlin, Dublin, Manchester, Bristol, Brighton, Hamburg, Birmingham) Avrupa’nın önde gelen müzik sektörlerinde yer almaktadır.  Okulların bulunduğu her şehir müzik tarihi ve müzik grupları ile tanınmaktadır.

BIMM Berlin

Adres:  House of Music, Revaler Str. 99, 10245 Berlin, Almanya

BIMM Bristol

Adres:  25 King Square, Bristol BS2 8JN, Birleşik Krallık

BIMM Manchester

Adres: Bank House, Faulkner St, Manchester M1 4EH, Birleşik Krallık

BIMM Dublin

Adres: 62 – 64 Francis St, The Liberties, Dublin 8, D08 X209, İrlanda

BIMM Birmingham

Adres:  93-96 Floodgate St, Birmingham B5 5SR, Birleşik Krallık

BIMM London

Adres: Barclay House, Effie Rd SW6 1EN, Birleşik Krallık

BIMM Hamburg

Adres:  Hamburg Feldstraße 66, 20359 Hamburg, Almanya

BIMM Brighton

Adres: 38-42 Brunswick St W, Hove BN3 1EL, Birleşik Krallık
Kampüslerden iki tanesi Almanya yer almaktadır. Diğer kampüsler İngiltere’de yer almaktadır. Kampüslerdeki çalışma alanlarının çeşitliliği öğrencilerin dikkatini çeken ilk unsurdur. Bunun dışında, kampüslerin bulunduğu şehirlerin müzik ve müzik tarihi konusunda oldukça köklü olmaları öğrenciler için önemli ikinci unsurdur. Önemli olan ve dikkat çeken son unsur ise, şehirlerdeki ünlü müzik gruplarıdır. Eğitim görülen şehirde büyük müzik gruplarının bulunması öğrenciler için büyük bir ilham kaynağı olacaktır.
Kampüslerin her birinde sunulan eğitimler ise şunlardır;
 • Şarkı yazma ve besteleme
 • Müzik üretimi imkanı
 • Müzik piyasası hakkında bilgi edinme
 • Olay yönetimi sağlama
 • Müzik öğretmenliği için eğitimler
2017 yılında BIMM Enstitüsü, BA Sahne Sanatları alanında ileri eğitim diploması sunan Brighton Çağdaş Tiyatro Eğitimi Enstitüsü’nü açmıştır.  2018 yılında ise Brighton Film Okulu ile ortaklık kurularak film yapımına dair birçok programın eğitimlerinin dereceleri verilmeye başlanmıştır. Son olarak 2019 yılında Performans Koleji, BIMM Enstitüsü’nün bir parçası olmuştur. Bu birleşme ile dans ve müzik tiyatrosunda derece düzeyindeki mesleki eğitimler verilmeye başlanmıştır.  
BIMM Enstitüsü’nün desteklemiş olduğu herhangi bir konut merkezi hizmeti bulunmamaktadır.
Lisans programlarına başvurmak isteyen öğrenciler iki yolu kullanabilirler.
 • Doğrudan başvuru
 • UCAS aracılığı ile başvuru
Doğrudan başvuru işleminde öğrenciler web sitesi üzerinden direkt başvuru formlarını gönderebilmektedirler. UCAS aracılığı ile yapılan başvuru işlemlerinde ilk öncelikle UCAS web sitesine üye olmanız gerekmektedir. Ayrıca eğitim göreceğiniz kampüslerden birini seçtikten sonra kurum kodunu öğrenmeniz gerekmektedir. UCAS web sitesinde yapacağınız başvuruda kurum kodu istenmektedir. Kurum kodu bilgisine enstitünün web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.  
Her akademik yılda, mali zorlukları olan yetenekli ve özverili başvuru sahiplerine ve öğrencilere sınırlı sayıda lisans bursu sunulmaktadır.
*Burslar hakkında detaylı bilgi almak için BIMM Enstitüsü’nün web sitesini ziyaret ediniz.
Enstitü bünyesinde yalnızca iki adet yüksek lisans programı bulunmaktadır. Bu programlara ise başvurular oldukça basittir.  Enstitünün web sitesindeki programın web sayfasında bulunan ‘Apply Now’ butonuna tıklayarak doğrudan başvuru aşamasına geçebilirsiniz.
 • Popüler Müzik Uygulaması
 • Yaratıcı Endüstrilerde Öğrenme ve Öğretim
 • Gitar
 • Bas
 • Davul
 • Müzik Üretimi
 • Vokal
 • Klavye
 • Söz Yazarı
 • Müzik Pazarlama, Medya ve İletişim
 • Olay Yönetimi
 • Müzik İşletme