Bellerbys College

306
Bellerbys Koleji, Londra’nın kuzeyinde yer alan Cambridge şehrinde bulunmaktadır. Kolejin üç ana şehirde kampüsleri bulunmaktadır. Bellerbys Koleji’nin kökenleri 1959 yılında açılmış olan Davies Koleji’ni takip etmektedir.
Bellerbys Koleji, Londra’nın kuzeyinde yer alan Cambridge şehrinde bulunmaktadır. Kolejin üç ana şehirde kampüsleri bulunmaktadır. Bellerbys Koleji’nin kökenleri 1959 yılında açılmış olan Davies Koleji’ni takip etmektedir. Kolej ismini Davies Koleji’nin eski müdüründen Robin Bellerby’den almaktadır.  Açılışından bu yana öğrencilerini üniversite eğitimine hazırlayan kolej, köklü eğitim hikayeleri ile bilinmektedir. Günümüzde Bellerbys Koleji, altmıştan fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Uzun süreli uzmanlık eğitimleri sayesinde, on dört yaş ve üstü öğrencilere çeşitli kurs ve programlar sunulmaktadır. Uluslararası öğrenciler için düzenlenmiş ve rahat olan İngiliz eğitiminin yanı sıra, öğrenci personelleri ilk gününüz için size yardım edecektir. Yabancı öğrencilerin refah içerisinde eğitim göreceği kolej, uluslararası öğrencilerinin sayılarının fazlalığı ile de bilinmektedir.
İngiltere’nin büyük üç şehrinde yer alan kampüsleri ile birlikte kolej, gün geçtikçe gelişmektedir. İngiltere’nin güneyinde yer alan Brighton kampüslerden bir tanesidir. Üniversiteleri ile meşhur olan Cambridge şehrinde yer alan ikinci kampüsün adı ise Cambridge’dir. Son kampüs ise eğitim ve iş yerleri ile meşhur olan Londra kampüsüdür.

Brighton

Adres: Bellerbys College Brighton,1 Billinton Way,Brighton,East Sussex,BN1 4LF

Cambridge

Adres: Bellerbys College Cambridge,Bateman Street,Cambridge,CB2 1LU

London

Adres: Bellerbys College Londra, Bounty House, Stowage, Greenwich, Londra, SE8 3DE

Brighton Kampüsü

Brighton’ın kalbinde yer alan ve modern bir kampüs olan Brighton, hem eğitiminiz hem de boş zamanlarınız için ihtiyacınız olan her şeyi sunmaktadır. Kampüs, deniz kenarında yaratıcı ve heyecan verici bir şehirde yer almaktadır. Bellerbys Brighton, diğer kolejlerimizden daha fazla geniş bir program ve konu seçeneği sunmaktadır. Kampüs içerisinde tıp, hukuk, medya, işletme, mühendislik ve sanat eğitimi alanlarında programlar bulunmaktadır. Dört katlı binadan oluşan kampüs binasın içerisinde derslikler, kütüphane ve çalışma tesisleri bulunmaktadır.

Cambridge Kampüsü

Bellerbys Cambridge, bilim ve mühendislik üzerine yoğunlaşmış bir kampüstür. Kampüste bulunan laboratuvarlarda pratik dersler, küresel şirketlerde tadım günleri, mühendislik, matematik odaklı zenginleştirme faaliyetleri ile etkileyici bir ortam yaratılmaktadır. Kampüste eğitim alan tıp alan öğrencileri en iyi tıp okullarında okuyan öğrencilerden yapılan görüşmelerden ve mülakat koçluğundan da yararlanabilirler.

London Kampüsü

Londra şehri, uluslararası öğrenciler için önde gelen bir eğitim merkezidir. İngiltere’nin başkentinde okurken iş, finans, medya ve yaratıcılık ile çevrileceksiniz. Üniversitelerle olan bağlantıları sayesinde, uzman rehberliğinden ve benzersiz fırsatlar yararlanma imkanı bulacaksınızdır.

Brighton Residence

18 yaşını aşmamış tüm öğrenciler Brighton Rezidans’ı tercih edebilirler.  En süit banyo seçeneği taşıyan 370 adet tek kişilik oda veya iki yataklı oda seçenekleri bulunmaktadır. Konut merkezi içerisinde televizyon, internet kafe ve kafeterya bulunmaktadır.

Study Inn

18 yaşından büyükseniz, modern ve tamamen hizmet verilen Study Inn konaklama seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Koleje 30 dakikalık yürüme mesafesi bulunan konut merkezi, otobüs ile 15 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Manor House

60 özel tek kişilik odaları bulunan konut merkezi, 24 saat güvenlik kameraları ile izlenilmektedir. Bir spor salonuna, müzik odasına ve sinema odasına sahiptir. Konut merkezi Cambridge şehir merkezinin kuzeyinde bulunmaktadır.

McMillian Student Village

Koleje kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan konut merkezi, 24 saat güvenlik kameraları ile izlenilmektedir. Ücretsiz internet erişimi, haftalık olarak oda temizliği ve bisiklet park yerleri bulunmaktadır.  
Bellerbys Koleji, başvurularını web sitesi üzerinden almaktadır. Kolejin web sitesinde bulunan aşamalı başvuru formu sayesinde dilediğiniz programa başvuru yapabilirsiniz.
  • Öğrenci detayları
  • Kurs detayları
  • Akademik ayrıntılar
  • Ebeveyn / Veli detayları
  • Diğer detaylar
  • Belgeler
Destekleyici belgeler olarak anılan belgelerin içerisinde sertifikalar / transkriptler, İngilizce yeterlilik belgesi, pasaportunuzun kopyası yer almaktadır.  
Hırslı, yetenekli genç öğrencilere burs verilmektedir. Bu, olağanüstü akademik performansınızın bir kabulü olarak yapılır.
*Burslar hakkında detaylı bilgi almak için Bellerbys Kolej’nin web sitesini ziyaret ediniz.
Bellerbys Koleji’nin sunmuş olduğu yüksek lisans eğitimi bulunmamaktadır.
Bellerbys Koleji’nin çeşitli programları bulunmaktadır. Kolejin vermiş olduğu dereceler oldukça çeşitlidir.
  • GCSE

Birleşik Krallık’ta Genel Orta Öğretim Sertifikası, orta öğretimdeki öğrencilerin birçok konuda aldığı akademik bir yeterliliktir.
  • A Level

A Düzeyleri, İngiltere’deki okullarda konuya dayalı yeterliliktir.  Uluslararası öğrenciler genellikle iki yıl boyunca üç veya dört A Düzeyi dersli alırlar.
  • Foundation

Hazırlık programları sayesinde, tutkulu olduğunuz bir konu üzerinde odaklanabilme imkanı yakalayacaksınızdır. Hazırlık programı sırasında, akademik bilgi, İngilizce dil seviyesi ve çalışma becerilerinizi geliştireceksiniz.
  • Undergraduate Year 1

Lisans derecesinin ilk yılına eşdeğer bir yıllık derstir. Bu program eğitim becerilerinizi geliştirir ve sizi Birleşik Krallık üniversitelerinin ikinci yılına doğrudan girmeye hazırlar.