Atlantic School of Theology

61
Atlantic School Of Theology(Atlantik İlahiyat Okulu) lisans düzeyinde teolojik eğitim veren bir kurumdur. Kanada’nın Halifax kentinde olan bir devlet ekümenlik üniversitedir. Okul ilk öğrencilerini 1971 yılında kabul etmiştir. Atlantic School Of Theology İlahiyat ve İlahiyat Yüksek dereceleri sunmaktadır.
Atlantic School Of Theology(Atlantik İlahiyat Okulu) lisans düzeyinde teolojik eğitim veren bir kurumdur. Kanada’nın Halifax kentinde olan bir devlet ekümenlik üniversitedir. Okul ilk öğrencilerini 1971 yılında kabul etmiştir. Atlantic School Of Theology İlahiyat ve İlahiyat Yüksek dereceleri sunmaktadır.
Atlantic School Of Theology, Saint Mary’nin Halifax Üniversitesi’ne bağlıdır. Her iki üniversitede derecelerini ve diplomalarını ayrı olarak verse de ortak olan programları mevcuttur.  Okulun 40.yılına ait yazılmış geçmiş ve geleceğini anlatan bir kitabı vardır.
İlahiyat okulu, mezuniyet sonrasında öğrencilerinin gelişiminin yanı sıra teolojik ve etik zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmaktadır.
Okul her yıl mezunlarına “Mezuniyet Pimleri” yani mezuniyet broşu hediye etmektedir.
Adres : 660 Francklyn St, Halifax, NS B3H 3B6, Kanada
Okulun tek bir binası bulunmaktadır.
Okulun tek bir kampüsü bulunmaktadır. Atlantic School Of Theology Kuzeybatı kolonunun güzel kıyılarında yer almaktadır. Kampüs içerisinde öğrencilerin ibadet edecekleri alanlar bulunmaktadır. Kampüsün çekirdeğini oluşturan yapılarda kütüphane, St. Columba Şapeli, Eğitim Merkezi, Öğrenci Yurdu vardır.
Atlantic School Of Theology, Halifax bölgesindeki diğer üniversitelere yakın bir yerde bulunmaktadır. Okulun konumu gereği arkadaşlarınızla birlikte doğa içerisinde sohbet edip birlikte vakit geçirebileceksiniz.
Kampüs içerisinde AST Sanatları da mevcuttur. Bu grubun amacı ise teoloji ile sanatın birleşmesini ve uyumunu sağlamaktır.  Bu birleşimi de sergiler kurarak göstermektedirler. AST Sanat Galerisi AST Kütüphanesinde bulunmaktadır.
Üniversitenin web sitesine girdiğinizde “Başvuru ve Kurs Kayır Formları” bölümüne girdiğinizde katılacağınız programa uygun başvuru formunu bulup kurallara uygun bir şekilde doldurunuz. Formların altında programların son başvuru tarihleri de yer almaktadır. Geç kalmadan formları doldurup üniversiteye yollamanızı öneririz.
Atlantic School Of Theology okulunun sunmuş olduğu diploma programları ise şöyledir;
 • İlahiyat Etütlerde Programlama
Teolojik bilgiler hakkında merakı olan insanlar için kaçınılmaz bir fırsattır. Program tamamen internet üzerinden sunulmaktadır. Program dört bileşenden oluşmaktadır. Bunlar ise sırasıyla;
 1. Hristiyan Kutsal Yazılarına Giriş
 2. Hristiyan Teolojisine Giriş
 3. İbranice Kutsal Yazılara Giriş
 4. Pastoral Bakanlığına Giriş
 • Gençlik Bakanlığında Diploma
Gençlerin bakanlık makamında çalışabilmesi ve liderlik vasfını deneyimleyebilmesi için tasarlanmış bir programdır. Okulun Halifax kampüsünde eğitimler verilmektedir. Yıl içerisinde istediğiniz her an başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Yeni Gelişme Diploması
Programın amacı, çevrenizdeki insanlarla inanç hakkında rahatça konuşabilecek ve bu durumdan çekinmeyeceksiniz. Programa kabul edilmek için lise diploması yeterlidir. Eğitimi internet üzerinden ya da kampüste de alabilirsiniz.
İlahiyat programı yüksek lisansı yalnızca aday ve profesyonel bakanlığa hazırlanan kişiler için tasarlanır. Yüksek lisansın eğitimi 3 yıl sürmektedir.
Yüksek lisans eğitimine kabul için sizden istenilenler;
 • Lisans programında en az %70 başarı
 • Eş değer bir üniversiteden lisans derecesi
 • Yüksek lisans programı için uygun yeteneklere sahip olmanız istenmektedir.
Atlantic School Of Theology Yüksek Lisans Çalışmaları aşağıdakilerdir;
 • İlahiyat Yüksek Lisans Programı Sertifika
 • İlahiyat ve Dini Araştırmalar
 • İlahiyat Efendisi
 • İlahiyat Yaz Mesafesi Ustası
Dinsel Etütler
Dinsel Etütler