ALMANYA’DA EĞİTİM

Öğrenim harcının olmadığı/ çok az olduğu, dünyanın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapan Almanya, kısa zamanda uluslararası öğrenciler arasında öğrenim amaçlı olarak en çok tercih edilen ülkelerden biri olmuştur. Aynı zamanda çok sayıda çok uluslu şirkete de ev sahipliği yapmakta ve dinamik, kültürel ve tatmin edici bir öğrenim deneyimi sunmaktadır.

Almanya Hakkında Makaleler

Almanya'da Yüksek Öğrenim Sistemi

Lise hayatınızı tamamlamak üzereyseniz ya da tamamlamışsanız kendinize pek çok yüksek öğrenim imkanı ...

Almanya'da Yüksek Lisans Eğitimi

Almanya’da yüksek lisans eğitimi almak gelecek planlarınız açısından oldukça mantıklı bir karar olac ...

Almanya'da Yaz Okulları

Almanya’da eğitim alabileceğini pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu ülkede okumak isterseniz gerçekten ...

Almanya'da Üniversitelere Başvuru Süreci

Yurt dışında eğitim alma konusu son yılların en popüler olma konusu olma durumunu hala sürdürmektedi ...

Almanya Hakkında Diğer Makaleler

Almanya Üniversiteleri

Leibniz University of Hannover

1831'de, Hanover Yüksek Ticaret Okulu öğrencisi Karl Karmarsch tarafından kurulan okul ilk başta sadece 64 öğrenci barındırmaktaydı. Bugün, Leibniz Hanover Üniversitesi, hukuk ve ekonomi alanında, doğa bilimleri ve mühendisliği, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarında 20.000'den fazla öğrenciye sahiptir. Leibniz University Hanover'ın hedeflerinden biri, öğretim ve araştırmanın kalitesini sürekli iyileştirmektir.

Justus Liebig University Giessen

Justus Liebig Üniversitesi Giessen (JLU), Almanca konuşulan dünyadaki en eski yüksek öğretim kurumları arasındadır. Üniversite, kültürel çalışmalarda ve yaşam bilimlerinde farklı bir profille araştırma ve öğretime kendini adamıştır. Yaşam bilimlerinde, üniversite, insan ve veteriner hekimliği, tarım ve beslenme bilimleri, biyoloji ve kimya, psikoloji ve spor bilimi gibi disiplinlerarası geniş bir alan sunmaktadır.

Technical University of Dortmund

1968 yılında kurulan Teknik Üniversitesi Dortmund (TU), Almanya'nın Ruhr bölgesinde yer almaktadır. Günümüzde TU, fizik, elektrik mühendisliği, kimya ve ekonomi alanındaki yenilikleriyle tanınmaktadır. Üniversite, bilim ve mühendislikten, sosyal bilimlere ve kültür çalışmalarına kadar akademik disiplinlerde 16 fakülte içermektedir. Yaklaşık 161 milyon avroluk bir bağış yapılmıştır.

University of Hohenheim

1818 yılında, yaşanan kıtlıktan sonra kurulmuş olan Hohenheim Üniversitesi, sadece temel araştırmalarla değil aynı zamanda acil sosyal konular için yenilikçi çözümler geliştirmektedir. Bugün, Hohenheim Almanya'da tarımsal araştırma ve gıda bilimleri alanında önde gelen bir üniversitedir. Doğal Bilimler ve Ekonomi ve Sosyal Bilimler ile birleşimi birçok küresel sorun için çözüm bulmayı mümkün kılmaktadır. Bu nedenle Üniversite güçlü ortaklarla uluslararası bir ağın sürdürülmesine büyük önem vermektedir.

Almanya Üniversiteleri