Academy of Chinese Culture And Health Sciences

432
Türkçe adı ile Çin Kültür ve Sağlık Bilimleri Akademisi olan kurum, Çin tıbbı ve şifasının eski geleneklerine göre yeniden öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu konularla ilgili ise yüksek lisans eğitimi vermektedirler.
Türkçe adı ile Çin Kültür ve Sağlık Bilimleri Akademisi olan kurum, Çin tıbbı ve şifasının eski geleneklerine göre yeniden öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu konularla ilgili ise yüksek lisans eğitimi vermektedirler. Kurumun başlıca hedefleri, eski Çin şifa sanatlarını öğrenmek ve uygulamak isteyenler için en kaliteli programları ve imkanları sunabilmektir. Tıbbi tedavi arayan kişilere özel kurulmuş olan Çin Tıp Kliniği ise, kuruma aittir. Öğrenciler tarafından hizmet verilen kurum halka daima açıktır. Bu sayede öğrenciler teorik eğitimlerinin ardından uygulamalı eğitime geçiş yaparak deneyim kazanabileceklerdir.
Akademinin sadece Kaliforniya’nın Oakland şehrinde kampüsü bulunmaktadır. Kampüsten ziyade büyük bir binaya sahiptirler demek daha uygundur. Oakland şehir merkezi, East Bay’ın canlı kültürel merkezi haline gelmiştir. Şehir merkezinde bulunan konumu ile öğrenciler oldukça avantajlı durumda olmaktadırlar.  Ayrıca akademinin konumu, ulaşım ağlarının hepsine yürüyüş mesafesi uzaklığındadır.
Adres: 1600 Broadway #200, Oakland, CA 94612, ABD
Akademinin binası San Francisco Körfezi’ne sınır olan Oakland şehrinde bulunmaktadır. Şehir merkezine kurulmuş olan bina, oldukça moderndir. İçerisinde çeşitli çalışma alanlarının bulunduğu kurum, uygulamalı eğitimleri için özel alanlar tasarlamaktadır. Okulun çevresinde sayısız restoran, alışveriş dükkanı ve kafe bulunmaktadır. Merritt Nehri’ne çok yakın olan kurum oldukça renkli bir atmosfere sahiptir. Çevredeki tiyatro salonlarında ise öğrenciler istedikleri gibi sosyalleşme imkanına sahiptirler. Ayrıca çevrede bulunan park alanları ise spor faaliyetleri için en ideal alanlardır.
Akademinin sunmuş olduğu konaklama hizmeti bulunmamaktadır.
Programlara başvuru yapmak isteyen öğrencilerin “Kabul Bölümü” ile görüşmeleri gerekmektedir.
Kabul Bölümü Adres: admissions@acchs.edu

Gereksinim Belgeleri

 • 50$ başvuru ücreti
 • Ehliyet veyahut kimliğinizin kopyası
 • Özgeçmiş
 • Renkli fotoğraf
 • Niyet mektubu
 • Sağlık muayenesi ve TB test sonuçları
 • Lise diploması veyahut üniversite transkriptin kopyası
*Gereksinim belgeleri programa göre değişiklik göstermektedir.
Akademinin sağlamış olduğu burs imkanı bulunmamaktadır.
 • MSTCM

Eski Çin Tıbbının günümüze göre akredite edilmiş halini eğitimlerine yansıtmaktadırlar. Dört yıl süren bu program belki de yüksek lisans eğitimleri arasındaki en uzun sürenidir. Bölüme başvurabilmek için öğrencilerin üniversite not ortalamasının 2,5 üstü olması gerekmektedir.
 • DAOM Program

Akupunktur ve Oryantal Tıp Doktorası, klasik Çin tıbbı ve ağrı yönetimine odaklanan bir programdır. Bu program iki yıl sürmektedir.
 • Tui Na

Kronik tıbbi rahatsızlığı olan insanlar için özel masaj yöntemiyle tedaviler üretilmektedir.  Öğrenciler, tedavinin işe yaraması için bir dizi el ve hareket teknikleri öğrenmektedirler.
 • GG Feng Shui

Golden Gate Feng Shui Okulu, geleneksel Çin Feng Shui’nin profesyonel pratiğe hazırlanmasında görünüm ve uygulama konusunda öğrencileri eğitmek için tasarlanmış bir programdır.
Tamamlayıcı Tıp