Aberystwyth University

2349
1872 yılına uzanan köklü bir geçmişe sahip olan Aberystwyth Üniversitesi, Sosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler alanlarında on yedi önemli akademik alanı kapsayan altı akademik enstitüden oluşan 1300 lisans öğrencisi olmak üzere 9.800 öğrenciye sahiptir. Üniversite, en son Araştırma Değerlendirme Tatbikatı'nda sunulan 17 konunun tamamında dünya lideri araştırmalar ile lider bir öğretim ve araştırma kurumudur. 2017 Ulusal Öğrenci Anketi'nde genel öğrenci memnuniyeti için en iyi üniversitelerden biriydi. Üniversite, öğrencileri ve çalışanları için birinci sınıf bir öğrenim, öğretim ve yaşam ortamının sağlanmasına kendini adamıştır.
Son yatırımlar arasında, 2015 yılında açılan yeni bir 45 milyonluk öğrenci yurdu, daha geniş banyolu odalar ve stüdyo konaklama olanakları ve öğretim, öğrenim için olanakları yenilemek için 4 milyon sterlinlik bir yatırım programı bulunmaktadır. Üniversitenin kampüsü, Galler'deki yeşil arazinin kalitesi için Yeşil Bayrak ödülüne layık görülen ilk kampüs olmuştur. Hareketli Aberystwyth kenti, ilginç ve çeşitli bir deneyim sunmaktadır. Hem öğrencilerin ücretsiz erişime sahip olduğı Galler Ulusal Kütüphanesi'ne hem de ödüllü bir Sanat Merkezi'ne ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitenin itibarı ile bilinmesi sayesinde 90'dan fazla ülkeden öğrenciler gelmiştir.
Eğer yemek yapmayı bilmiyorsanız sizin için harika seçenek olan Pantycelyn-Penbryn konutu okulun yiyecek ve içecek konutudur. Penglais Kampüsü'nde yer almaktadır. Odaların çoğu manzarası çevredeki kırsalı, şehri ve denizi göstermektedir. Buna ek olarak yemekhane salonunda, öğrencilerin istedikleri takdirde yemek ve atıştırmalık hazırlayabilmeleri için mini mutfaklar bulunmaktadır. Ebeveynleriniz için iyi beslendiğinizi bilmek güven vericidir. Yemekli konaklama birimlerinde yaşamak, ödüllü restoranların kullanımından yararlanmanız anlamına gelir. Aberystwyth Üniversitesine geldiğinizde, Aber kartınızla birlikte verilecek yiyecek ve içecek için bir ana yemek parası otomatik olarak kartınıza yüklenecektir. Bu yemek ödeneği salon ücretlerinizden alınır ve belirli zaman dilimlerinde Aber Card'ınıza yüklenir. Bu sayede ne zaman ve nerede yiyeceğiniz konusunda size esneklik sağlamaktadır ve en önemli özelliği, Aber kartınızı herhangi bir lokantada kullanırsanız % 10 indirimden yararlanabilme şansına sahipsiniz.
Burslar, yıllık 15.000 £ 'dan fazla verilebilir. Herhangi bir krediye ya da hibeye ek olarak, geri ödenmesi gerekmemektedir.
Aberystwyth Üniversitesi, İngiltere üniversiteleri arasında ve Galler'de en iyi öğrenci memnuniyeti için 5.sırada yer almaktadır. Zengin restoranlar, kafeler ve canlı gece hayatıyla Aberystwyth herkes için birçok seçenek sunmakta ve öğrenci yaşamına çok fazla ilgi göstermektedir. Üniversitenin Penglais kampüsü, Cardigan Koyu'nun güzel manzarasını görüyor ve şehir merkezine 5 -10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Aberystwyth, sadece harika bir eğitim sunmakla kalmaz, aynı zamanda yenilmez bir yaşam kalitesi sunar. Dağlarla deniz arasında yer alan huzurlu ve güzel bir ortamda bulunan kampüste yoğun ve gelişen kozmopolit bir öğrenci merkezi olan şehirde yaşamaktan keyif alabilirsiniz.
Drop-in hizmetleri, Kariyer Servis personeli ile tavsiye, bilgi ve birebir destek sunmaktadır. Tam rehberlik randevuları da rezerve edilebilir. Beceri gelişimi ve kariyer seçimini geliştirmek için atölye çalışmaları, Kariyer Hizmetleri tarafından merkezi olarak ve işverenleri ve misafir konuşmacıları ziyaret ederek sunulmaktadır.
 • Muhasebe ve Finans
 • Zooloji
 • Sanat ve Sanat Tarihi
 • Biyokimya, Genetik ve Mikrobiyoloji
 • İnsan Biyolojisi ve Sağlık
 • İş ve yönetim
 • Bilgisayar Bilimi
 • Kriminoloji
 • Drama, Tiyatro, Sinema ve Televizyon Çalışmaları
 • Ekonomi bilimi
 • Eğitim
 • Mühendislik
 • İngilizce